Ulrika Ulrika komentáře u knih

Po západu slunce Po západu slunce Linda Howard (p)

Linda H. byla opět sázka na jistotu. Zase trochu jiná zápletka, ale opět nechybí pořádná dávka romantiky:)

08.05.2023 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Hezká kniha, ale úplně to nebyl můj šálek kávy.

04.05.2023 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

SK jsem zvolila jen na základě čtenářské výzvy, zvolit si od plodného autora titul, nepředstavovalo dlouhé přemýšlení. Chtěla jsem vědět, zda je kniha alespoň z poloviny tak povedená, jako stejnojmenný film, který je filmem v mé TOP pětce nejlepších filmů. Styl psaní SK mi úplně nevyhovolal, přeskakování z děje, vracení se do děje opakovaně na stejné místo.., ale rozhodně na mě kniha zapůsobila velmi emotivně, drastický popis popravy chudáka Dela, byl mnohem surovější než ve filmu. Plusovou hvězdu dávám za příběh o smrti Paulovi ženy, který se už tak do dlouhého filmu zřejmě nevešel.

04.05.2023 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Opravdu nádherná kniha. Chytla mě zatím za srdce nejvíc z knih od RS. Už jsem četla V šedých tónech i Potrhaná křídla, ale Sůl moře má neskutečný spád a autorčin styl kraťoučkých kapitol mi velmi vyhovuje. Už se těším na další příběh od Ruty.

23.04.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Moje druhá kniha od RS a úplně z jiného soudku než Potrhana křídla. Musím říct, že mě tato kniha skutečně dostala. Přečteno jedním dechem. Líčení utrpení z pracovních táborů na Sibiři bylo velmi sirove. Už držím v ruce a vrham se na další knihu od RS Sůl moře.:)

10.04.2023 5 z 5

V žáru lásky V žáru lásky Sandra Brown

Mám prostě knihy SB ráda a i když toto je hodně červená knihovna, rada se ke knize budu vracet

10.04.2023 5 z 5

Všechno a tebe Všechno a tebe Simona Ahrnstedt

Kniha mě tolik nechytla.

29.03.2023 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Velmi silný příběh plný těch nejhorších hrůz koncentračního tábora a zároveň silného sesterského pouta. Také si nemyslím, že všechno co se stalo popisuje autorka reálně. Některé věci byly až moc idealizované, ale prostě jako celek nádherná a dojemná knížka.

18.03.2023 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Taková trochu pohádka, ale velmi čtivá a postavy skvěle vykreslené. Bordel mamá si musel oblíbit každý:)

05.03.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Úžasný román, skvělé napsané, nutí k zamyšlení. A ten konec! Rozhodně doporučuji

26.02.2023 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Na další knihu od autorky jsem se těšila, ale tato kniha mě tolik nezaujala, četla se mi těžkopádně. Konec to však vynahradil vrchovatě.

22.02.2023 4 z 5

Lest Lest Sandra Brown

Skvěle napsané. Příběh mě pohltil a konec opravdu překvapil.

01.02.2023 5 z 5

Z donucení Z donucení Simona Ahrnstedt

Od SA jsem četla její romány ze současnosti a zajímalo mě, jaký bude její historický román a musím říct, že jsem byla nadšená. Nic nechybělo a ráda si přečtu další:)

24.01.2023 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Skvele napsané, nic příběhu nechybělo. Moc se mi líbí styl psaní L. Clarke. Moje druhá kniha od autorky a ještě lepší dojmy než z knihy Poslední nádech. Napětí až do konce, který opravdu prekvapil,takže hurá na další autorcinu knihu

16.01.2023 5 z 5

Oheň a voda Oheň a voda Simona Ahrnstedt

Musím říct,že 2.dil ze série mě tolik jako první díl nenadchnul. Ani Isabel ani Alexandr mě jako postavy nenadchly. Hvězdičku navíc dávám za dějovou linku Petera a Giny️

07.01.2023 4 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

SA mě prostě baví. Skvělá oddechové knížka plná intrik a vášně. Čte se opravdu jedním dechem.

21.12.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Bohužel tento díl byl pro mě velkým zklamáním o proti S láskou tě nenávidím, která se mi velmi líbila. Postava Poppy je naprosto absurdní a to co předváděla mi nepřišlo vůbec vtipné naopak mi byla až protivná. Knihu opravdu nemůžu doporučit.

19.12.2022 1 z 5

Jen o trochu víc Jen o trochu víc Simona Ahrnstedt

Opět se kniha četla sama, ale u této knihy uz mi přišlo těch žhavých scén až moc

12.12.2022 4 z 5

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Prostě kniha na zimní večer, která vás rozhodně zahřeje styl autorky se mi hrozně líbí. Už se chystám na další díl série.

09.12.2022 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Na knihu jsem narazila také jen díky plnění čtenářské výzvy a rozhodně se k autorce ráda vrátím. Styl jejího psaní mi skutečně sedl. Výborná, vtipná oddechová kniha, která se čte jedním dechem. I když musím uznat, že to chování Bena bylo opravdu hoodně mimo:D

08.12.2022 5 z 5