ujira ujira komentáře u knih

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Obdivuji autorčinu fantazii, na ženu píše překvapivě dobrou sci-fi a díl od dílu lepší. Obdivuji její smysl pro jazykovou nápaditost při popisu reálií, při volbě jazyka a jmen. Obdivuji jak nastoluje filosoficko- náboženská dilemata, kterým se člověk dnes ani v budoucnosti nevyhne.

02.02.2021 4 z 5

Vidím širou a krásnou zemi Vidím širou a krásnou zemi Guðmundur Kamban (p)

Velmi dobře zpracované historické téma osidlování Grónska, vikingských mořeplavců a obchodníků, kteří při svých dobyvatelských cestách dopluli až do Ameriky, severské mytologie a společenských vztahů ve společnosti kolem roku 1000.

28.11.2020 4 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Kniha o tom, jak se lidé, kteří léta žijí spolu, vlastně neznají, jak řeší své problémy a nekomunikují a jak je minulost dožene.

08.09.2020 3 z 5

Smrt je vždycky osamělá Smrt je vždycky osamělá Ray Bradbury (p)

Potřebovala jsem se autorem seznámit a dostala se mi do ucha audioverze ,,Smrti,, ale asi tento typ umělecky ulítle detektivky není můj šálek kávy.

19.06.2020 1 z 5

Až delfín promluví Až delfín promluví Robert Merle

Merle je dobrý vypravěč a tento sci-fi příběh je velmi věrohodný a čtivý. Dovedu si představit, že takové pokusy už někoho napadly a vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby americká armáda o využití zvířat pro bojové operace promýšlela.

17.04.2020 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Souhlas,nejslabší, ale tak už to chodí, nejde stále psát bestsellery.

21.03.2020 3 z 5

Záhada zamčeného pokoje Záhada zamčeného pokoje Per Wahlöö

Není to náhodou parodie na severskou kriminálku ?jinak se mi nechce věřit, že by švédské duo napsalo tak slabou knihu a tak nudnou.

18.02.2020 2 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Snad je to náhoda, snad prst zvednutý, ale podruhé v krátkém čase se mi do rukou dostala kniha s tématikou smrti a přístupem, jak se se smrtí vyrovnat. Zajímavý námět v severské literatuře a Lars Kepler umí psát.

24.10.2019 5 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Snad se i mně podaří přijmout smrt s úsměvem a klidem, každopádně kniha, která nás nutí velmi nenásilně, časem úsměvně a časem moudře, zamyslet se nad vlastní smrtelnosti je ojedinělá a jsem ráda, že tu je.

24.10.2019 5 z 5

Odpusť nám jejich viny Odpusť nám jejich viny Věra Fojtová

Válka neskončila, když se přestalo střílet, osidlování pohraničí po válce i vyhnání Němců poznamenalo životy našeho národa a pachuť křivdy stejně jako pomsty otrávila život nejen v pohraničí. Knih o tomto tématu je poskrovnu, ale vždy otevřou nový pohled na život po válce. Autorčino pojetí předkládá obrazy několika žen a melancholické baladično podbarvuje celý příběh. Autorka mne zaujala.

14.10.2019 5 z 5

Dějiny Anglie Dějiny Anglie André Maurois

Možná to není historicky plnohodnotné, ale díky za tyhle informace podané čtivě a zajímavě. Myslím, že mi bohatě postačí vědět o historii Anglie tolik, kolik jsem si díky téhle knize zapamatovala. Škoda, že jsem tuhle knihu nečetla na střední škole.

07.06.2019 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Nevadilo by mi deštivé, mlžné a zachmuřené prostředí, to v příběhu dotváří tajemno, ale moc zdlouhavě se to rozvíjí a pak je vyústění tak nějak narychlo sfouknuté, prostě chybí mi to poslední sousto, které si člověk u dobré detektivky vychutnává na konec a dlouho tráví.

05.03.2019 4 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Kdyby to nepůsobilo tak věrohodně a nebylo to o české politice, nedělalo by se člověku při čtení tak zle. Bohužel tohle není jen fabulace a není to jen dobrý čs.triller. V tomhle hnoji člověk žije a nezmění se nic ani po napsání dobrého článku v novinách ani dobré knihy od nejčtenějšího čs. autora.

28.12.2018 3 z 5

Zimní kniha o lásce Zimní kniha o lásce Dora Kaprálová

Neznámá současná autorka mne překvapila. Už jen to, jak pracuje s textem je neobvyklé, archaicky opakuje motivy, takže ve výsledku to působí, jako píseň nebo báseň ovšem se syrově současným obsahem. MIlé čtení.

26.06.2018

Pole a palisáda Pole a palisáda Miloš Urban

Moc hezká novelka evropského formátu na známe české téma.

17.05.2018 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Opravdu vtipné čtení a postřehy a pohled zevnitř na prostředí, které známe jen z bulváru. Díky tomu, že jsem knihu navíc slyšela načtenou samotnou blogerkou, získala na zajímavosti. Dobrá oddechovka na léto.

03.05.2018 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Obdivuji autorovu schopnost propojit život zvířete a filosofické myšlenky. Je to velmi nenásilné a edukativní. Kdybych měla doporučit pedagogům, jak děti seznámit s filosofií pozitivního jednání, doporučila bych jim číst tuhle knihu nebo jiné autorovy.
Koneckonců nejen dětem.

19.04.2018 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Perfektní, načteno ve slovenštině, zajímavé, napínavé, přirozené. Fakt skvelý autor.

13.04.2018 5 z 5

Pracka v láhvi Pracka v láhvi James Hadley Chase (p)

Bohužel Chase nepatří ke klasikům detektivního žánru a je to znát na knize,není to nadčasový příběh s detektivní zápletkou, i když se snaží o víc , spytuje konání hlavní hrdinky a její touhu po bezstarostném životě a bohatství a nabízí i možnost volby vymanit se z její dráhy, výsledek je jakoby už bez života a působí strnule.

11.02.2018 4 z 5

Náš svět Náš svět Eva Veberová

Opravdu povedená knížka pro děti, listovaly si v ní s chutí mé děti, nyní vnuk a tak jsem ráda, že do ní koukám znovu. Lepší než obsah jsou ale ilustrace, podněcují k rozhovoru a kladení otázek.

01.03.2017 5 z 5