Tynuse7 Tynuse7 komentáře u knih

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Od Cartera mám přečtené všechny knihy, co vydal. A nasadil u mě vysokou laťku a horko těžko hledám někoho, kdo by se jeho stylu vyrovnal a bavilo by mě to tak, jak jeho tvorba. Jeho poslední kniha byla za mě trošku slabší, než všechny jeho ostatní, ale nikoliv špatná, to vůbec. Stále jsem ji zvládla přečíst za jeden den a to by se zkrátka u nudné knížky nestalo :)

05.01.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Jsem ráda, že jsem na Carterovy knihy narazila. Naprosto mi jeho díla sedla - vraždy, které mnohdy nejsou pro slabší povahy, postupné odhalování vodítek k dopadení vraha a v závěru jen překvapení a skvělý zvrat :)
"Já jsem smrt" - opět plný počet, opět nadšení z knihy :)

26.12.2019 5 z 5

King King T. M. Frazier

Nejsem moc fanoušek ženských románů, ale dala jsem na zdejší kladné recenze a knihu si koupila. A nelituji. Sedl mi vulgárnější jazyk, ve kterém je kniha psaná, sedl mi děj, ve kterém nebylo žádné zbytečné okecávání a to knihu udržovalo ve stále stejném tempu. Výsledek? Kniha přečtená za jediný den, dávám plný počet a věřím, že si ji klidně přečtu znova :)
Super oddechovka, u které si postavy ihned zamilujete - a to úplně všechny :).

26.12.2019 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Pokud máte severskou mytologii již prozkoumanou do detailu, určitě od této knihy moc nečekejte.
Autor nám příběhy přiblíží stručně, poutavě a s úmyslem i pobavit. A to cením, protože tuto knihu přečtete bez problému za den :)
Přidám se k názorům ostatních čtenářů a přirovnám to k severské mytologii pro začátečníky :)

20.07.2019 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Těžko se mi odkládala. Zrovna tato kniha patří k těm, u kterých prostě musíte číst dál. Z knihy jsem byla nadšená nejen já, ale babička, která hodnotila knihu výstižně - "Ta kniha se četla sama." :)

20.07.2019 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

První polovinu hodnotím kladně, začetla jsem se do toho, bavilo mě to... ale ten zpackaný konec, to byla magořina a celkový dojem z knihy to úplně zkazilo. Za mě tedy ne.

20.07.2019 2 z 5

Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Sonia Rossi

Jednou a stačilo, ač se mi knihy s podobnou tématikou líbí, tohle mi prostě nesedlo.

02.07.2019 2 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Ačkoliv se mi série After nakonec líbila, jsem ráda, že tímto dílem to všechno končí.
Happy-end byl jasný od samého začátku a já se jen připojím opět k již zmíněnému mínusu této knihy, a to její zkrácenost.
V předchozích dílech, hlavně ve druhém, šlo stránek ubrat, zatímco tady mi ty stránky naopak chyběly.
Jednou přečíst stačilo, podruhé už bych do toho nešla :)

Tajemství Tajemství Anna Todd

Tak třetí díl vylepšil celou reputaci série.
Po druhém dílu se mi na třetí moc nechtělo, ale řekla jsem si, že když už jsem se do série pustila, je potřeba ji dočíst.
A udělala jsem dobře, třetí díl nenudí, konečně se dočkáme i jiných problémů než jen přehnaná žárlivost obou hrdinů.
Za mě palec nahoru!

Přiznání Přiznání Anna Todd

I druhý díl jsem přečetla vcelku rychle, ale souhlasím s komentáři níže, že se všechno pořád opakuje. Proto mě to místy opravdu nudilo, hlavně naivita se pořád stupňuje, především v chování Tess.
Kdyby se vynechaly některé zbytečné pasáže a kniha se zkrátila tak na půlku, bylo by to rozhodně lepší.

11.06.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

První díl hodnotím kladně. Typická teen kniha, která se lehce podobá 50 Shades, obsahující hodně naivit, ale to je asi to, čím si spisovatelka získala mladé čtenářky.
Nejsem z prvního dílu ani nadšením bez sebe, ale ani zklamaná.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Zas takový zázrak to nebyl, no ale přesto jsem si ji domů koupila a občas si z ní počtu i opakovaně :)

02.06.2019 3 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Ale tak, nebylo to nejhorší. V polovině knihy jsem si říkala, že tohle ode mě kladné hodnocení nedostane, ale ten konec... popravdě, ten jsem nepochopila a donutilo mě to aspoň chvíli o celém ději přemýšlet.. A tak tedy závěr? Hodnotím 3*, takový zlatý průměr :) Nenadchne, nenaštve :)

02.06.2019 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

To, že King je prostě mistr hororů, o tom není pochyb.
A tohle dílo patří opravdu mezi špičku. Zpočátku pozvolné seznamování s hlavními postavami a poté to dostane pořádnou "nálož".
Řadím mezi své nejoblíbenější knihy, těžko to bude nějaká překonávat ;)

02.06.2019 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Skvělá kniha na odreagování, těžko se mi odkládala.
Vtipná, erotická, bez zbytečného okecávání - zkrátka hodnotím kladně a klidně bych si ji přečetla znova :)

02.06.2019 5 z 5