tyna4828 tyna4828 komentáře u knih

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nádherná kniha! Pohled na svět očima osmileté Čipery se mi ani nechtělo opouštět. Téma rasismu a maloměšťáctví je velmi citlivě podané, a přesto vás přinutí se zamyslet.

18.06.2018 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tohle je "moje" knížka. Knížka, která dokáže změnit pohled na svět. Je to krásně napsané. Přečteno opět jedním dechem, a to to vlastně není žádné lehké téma, jen život. Je to knížka, která bude vždy v mém batůžku. Opravdu krásné!

16.06.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tato kniha mne velmi oslovila. Dostala jsem se k ní celkem pozdě, až po té, co proběhl asi ten největší boom, takže jsem měla dost vysoké očekávání. Ale nemohu říct, že by mne kniha zklamala, naopak jsem jí přečetla téměř jedním dechem. Autorka má velký potenciál, dovede vyprávět velmi zajímavým, trochu temným způsobem, což se mi velmi líbí. Určitě si ráda přečtu i jiné knihy od Kateřiny.

18.05.2016 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Ze všech tří knih jsem byla unešená. Ale musím přiznat, že Stín větru se mnou souzněl asi nejvíc. Právě z této knihy jsem si poznamenala nejvíc úryvků a myšlenek. Je to opravdu krásný román s prvky tajemna, kdy nemůžete nikdy s jistotou říct, zda se jedná o něco nadpřirozeného či nikoli. Rodina Sepereových je komplexem úžasných postav (do rodiny počítám samozřejmě i Fermína). Mohu jen doporučit!

04.07.2018 5 z 5

Hawksmoor Hawksmoor Peter Ackroyd

Já prostě nevím, co si o tom myslet. Bohužel jsem nějak nedokázala knihu přečíst tak říkajíc na jeden zátah, a to možná způsobilo moje rozporuplné pocity. Ale prostě nevím, co si o tom myslet.

26.09.2016 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Knihu jsem četla už před nějakým časem, ale v kontextu chystaného filmu se k ní dostávám znovu. Určitě se přidávám k těm, co tvrdí, že jde o Brownovu nejzdařilejší knihu ze série s Robertem Langdonem. Byla jsem úplně unešená a rozhodně si nechci nechat svůj zážitek něčím zkazit :)

18.05.2016 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Browna mám ráda, ale faktem je, že se ve svých knihách s Robertem Langdonem opakuje. Základní konstrukce je vždy stejná, jen se mění lokalita a super tajná organizace, kterou je třeba odhalit a porazit. I tak je to pohodová četba. Knihu člověk přečte za dva večery. Jen to úžasné WOW už se nekoná.

18.06.2018 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Příběh je dynamičtější než v první knize. Také se mi líbilo, že byl věnován prostor i dalším postavám, které byly v prvním díle jen sympaticky načrtnuty. Co se týká samotné zápletky, tento komentář píši trochu s odstupem a když se zamyslím, nedovedu si pořádně vzpomenout, co se na konci s Nočním lovcem stalo. I tak byl děj napínavý a vtáhl mě :)

18.07.2017 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Za mě nejlepší knížka s Cormoranem!

18.07.2017 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Dost možná je mé vnímání knihy ovlivněno úžasným divadelním představením, ale Hrdého Budžese zbožňuji. Dívat se na svět očima Helenky Součkové je opravdu obrovsky vtipné a milé. Celou dobu jsem se u knížky královsky bavila.

21.01.2017 5 z 5

Cech objevitelů Cech objevitelů Kevin Costner

Musím říct, že mě to bavilo. Kombinace klasického románu a komiksu je pro mne dost netradiční a osvěžující záležitostí. Hlavně mi připadalo, že použití komiksu bylo zvoleno v pasážích, kde se to vážně hodilo. Je výstižnější si klasickou pěstní bitku prohlédnout v komiksu. Děj je plný zvratů a konec je rozhodně zajímavý. Snaha o to, aby vše působilo autenticky, se myslím povedla. Sice jsem nijak zvlášť nepřilnula k hrdinům, ale nevnímám to jako negativní záležitost. Postavy byly představeny tak, jak bylo v rámci děje potřeba. Takže sečteno, podtrženo, Cech objevitelů stojí za přečtení.

09.01.2017 4 z 5

Knížka byla nesmírně zajímavá a mám pocit, že nebude stačit jedno přečtení k odhalení všeho, co se v ní skrývá. Jen z konce mám takový neutěšující pocit, ale to asi bude tím, že jsem to zatím přečetla jednou a že si to musím tak nějak zažít. :D Jinak je to napsané nesmírně poutavě a čtivě. A celou dobu mě opravdu bavilo, jak jsem si nebyla jistá, jestli je to nějaké mystery nebo ne. Rozhodně se k Lauře Sněžné ještě vrátím!

26.09.2016 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Velmi zajímavé čtení. Moje první zkušenost s touto autorkou. Ze začátku jsem trochu bojovala s velkým počtem postav a přeskakováním z jedné na druhou. Ale pak jsem si zvykla a vlastně to knize dodalo zajímavý spád. Líbily se mi flashbacky do historie a čekala jsem, jak to vlastně souvisí s hlavním příběhem. Konec mě možná trochu zklamal. Na to jak kniha budovala napětí mi závěr připadal trochu neoriginální. I tak jsem si četbu Čarodějnice užila.

12.09.2018 4 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Celá série si pro mne udržuje příjemně napínavý tón. Je to super oddychové čtení s prvky fantasy a krimi. Pro mě osobně je to kombinace snů! :) Jediné co bych vytkla jsou občas dost vágní odkazy na předchozí díly, takže mi pak dlouho trvá, než si vzpomenu, o co šlo.

12.09.2018 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Líbí se mi styl jakým je to napsané. Je to čtivé a těžko se mi knížka odkládala. Průběh příběhu je v základní kostře podobný prvnímu dílu, tedy aspoň pro mne, protože pachatele jsem nedokázala odvodit z ničeho v příběhu... ale možná jsem jen natvrdlá :) Nicméně se mi knížky s Cormoranem líbí, je to sympatický "hrdina." A oproti prvnímu dílu se mi i více zamlouvalo prostředí, kam je příběh zasazený. Pokřivený svět spisovatelů a knih je mi milejší než topmodelky. Těším se, až si přečtu další pokračování.

06.02.2017 4 z 5

Tekutá modernita Tekutá modernita Zygmunt Bauman

Četla jsem jen úryvek do školy, ale i tak můžu říct, že je to kniha s úžasným vhledem. Je napsaná srozumitelně a plná příkladů ze života, zároveň autor neopomíná i odkazovat k dalším dílům, která můžou prohloubit čtenářův náhled do problému. A určitě je zábavné (a pro mě osobně i trochu znepokojující zároveň) sledovat, v čem má Bauman skvělý odhad. Jeho analýza "tekuté" společnosti je určitě textem, který není na škodu si přečíst.

12.06.2016 4 z 5