tygřík2 tygřík2 komentáře u knih

Brokovnice Brokovnice Ed McBain

Tentokrát jsem se snažila pánům detektivům z 87. napovídat, ale nedali na mne. Alespoň jsem s nimi pobyla delší čas.

28.01.2021 5 z 5

Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Evžen Korec

Jak mám, panebože, tuhle knihu hodnotit? Z literárního hlediska je to naprostá hrůza. Avšak z každého slova a každičké krásné fotografie přímo prýští láska ke zvířatům. V tomto případě tak při mém hvězdičkování zcela převážil obsah nad formou a obdiv k tomu, co autor s rodinou vykonali.

27.01.2021 5 z 5

Poldové Poldové Ed McBain

Když se nedaří, tak pořádně. Dva případy a hoši z 87. je ne a ne rozlousknout. A k tomu ještě sněhová kalamita. Je to peklo!

26.01.2021 5 z 5

80 milionů očí 80 milionů očí Ed McBain

Zapeklité problémy, ale na chlapce z 87. si darebáci nepřijdou!

23.01.2021 5 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Seznámila jsem se s Erikem a Nikky žijícími pod Clonou. Prvotina pana Sekerky, Nájezdník z Pustiny, mne uvedla do postapokalyptického světa a neudělala to špatně. Dobře vymyšlený příběh, doufám, že se mohutně rozvine, je celkem napínavý, má spád. Jazykově na úrovni, dokonce autor umí pracovat se slovy soustředit se a soustřeďovat se. I jsem se přiučila něco argotu.-)))
Co mi tam chybí, je trochu víc břitké ironie a odlehčujícího sarkasmu.
Celkem fajn čtení a těším se na další setkání.

19.01.2021 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Jak byli pravili thorir, Usire, Tupoun a mnozí další. Jen dodávám, že audiokniha, kterou namluvil pan Myšička je S-K-V-Ě-L-Á!

09.01.2021 5 z 5

Staří muži o půlnoci Staří muži o půlnoci Chaim Potok

Pan Potok, spisovatel, který oslovil mé srdce i duši jedinečným způsobem. Co víc říct?

02.01.2021 5 z 5

Alenka v říši divů / Alice in Wonderland Alenka v říši divů / Alice in Wonderland Lewis Carroll (p)

Alenku jsem potkala až jako dospělá, kdy mi tahle pohádka posloužila k překonávání nedostatků v angličtině. Pan Carroll měl opravdu bujnou fantazii! Nevím, jestli ji dnešní děti dost ocení, přece jen mentalita lidí v Anglii ve viktoriánské době byla trochu odlišná od té naší dnešní.

02.01.2021 4 z 5

Westhighlandský bílý teriér Westhighlandský bílý teriér Heidi Rogner

Velmi nápomocná kniha od zkušené chovatelky pro ty, kdo si pořídili, nebo chtějí pořídit, chlupatého kámoše a parťáka pro každé počasí, co nezkazí žádnou psinu. Pozor, neukazovat mu foto na titulní straně, strašně potom žárlí a je smutný! :-)

02.01.2021 5 z 5

Abeceda Vánoc Abeceda Vánoc Valburga Vavřinová

Maličká , miloučká knížtička obsahující zajímavé základní informace o původu Vánoc a původu vánočních zvyků. Užitečná. Překvapilo mě, kolik "starobylých" rituálů je vlastně ještě skoro mladých a co se jich zachovalo až ze starého Říma a od Keltů. Veselé a o znalosti bohatší Vánoce, přátelé!

18.12.2020 4 z 5

Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny Josef Bernard Prokop

Ne špatné, ale trochu suché. Čeština je tak bohatý jazyk! Škoda, že autor nesáhl hlouběji do její pokladnice.

24.11.2020 3 z 5

Nemova říše Nemova říše J. M. Troska (p)

S panem Troskou jsem se minula. V dětství se ke mně jeho knihy nedostaly a dnes je už nedokážu vychutnat, jak bych měla. Bohužel.

23.11.2020 2 z 5

Panenka Panenka Ed McBain

Chudák Steve! Chudák panenka! Ještě, že chlapci ze 87. mají fištróna...Pan EMB má velice dobrý tah na branku!

08.11.2020 5 z 5

Nerozhodnost Nerozhodnost Ed McBain

Byl spáchán zločin a 87. revír o něm neví! A dozví se o něm vůbec někdy...? Osvěžující forma vyprávění, kdy jsou detektivové viděni očima těch, které stíhají (nebo by měli stíhat).
Nerozhodnost hlavního "hrdiny" popsána dokonale. Když se někomu do něčeho nechce, obyčejně to probíhá podle užitého vzorce:-))

06.11.2020 5 z 5

Sekera Sekera Ed McBain

Chlapci z revíru 87. tentokrát pátrají po vrahovi, pátrají a pátrají a kromě nálezů mnoha kostlivců v různých skříních jejich námaha vychází naprázdno. Ještě, že je Steve miláčkem paní Fortuny!
(Mimochodem - pěkný rým na jméno April není snadné nalézt ani v češtině ani v angličtině. Napadá mě snad jen mitril:-))) Ale kde by detektiv vzal čas číst o hobitech:-))) )

05.11.2020 5 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Tohle jsem nedala, po pár stránkách odložila. Nehodlám se vracet. Nemohu hodnotit.

04.11.2020

Deset plus jeden Deset plus jeden Ed McBain

I hledání jehly v kupce sena hoši z 87. revíru zvládnou. Sice je to tvrdý oříšek, ale i ten byl rozlousknut s elegancí. Samozřejmě za mé účasti. Rozešli jsme se po šichtě o půl třetí ráno :-)))

03.11.2020 5 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Utopistický román. U-to-pi-sti-cký???
V jednom seriálu o historii mne zaujala tato věta: ,,...a pamatujte, že na světě se nic nemění. Jen kostýmy a kulisy..."
Pan Čapek svým mírným, chytrým a velice ironickým způsobem komentoval konání lidského plemene. A nebál se to uveřejnit! A ještě za to byl a stále je milován!
Pan Čapek by měl sestoupit z literátského nebe a vtělit se do některého z dnešních psavců. Potřebujeme ho jako soli. Já teda jo.

03.11.2020 5 z 5

Jako z lásky Jako z lásky Ed McBain

Jo, ta láska, láska nebeská...někoho blaží a jiného to sejří. A chlapci ze sedmaosmdesátého mají hned plné ruce a hlavy práce!

01.11.2020 5 z 5

Příliš tiché hodiny Příliš tiché hodiny Ed McBain

Tři povídky, tři bonbónky. Autor mne nutí nedodržovat spánkový režim, musím se co nejvíc zdržovat na služebně 87. revíru, aby mi neuniklo nic ze zdejšího dění. :-)))

31.10.2020 5 z 5