tygřík2 tygřík2 komentáře u knih

Kouzlo nechtěného Kouzlo nechtěného Antonín Přidal

Naprosto úžasné! Nasmála jsem se i poučila. Ale hlavně nasmála. Nahlas. A taky poučila. Ale nejvíc nasmála.

31.01.2018 5 z 5

Spiknutí Spiknutí Robert B. Parker

Jesse, James Bond maloměsta, Molly, jeho Moneypenny, Loďák Simpson, naděje policie. Příběhy se dobře čtou, jsou napínavé, mají spád a délku akorát. Hlavní hrdinové nejsou dokonalí, zato mají srdce ze zlata, fištrón, vyvinutý smysl pro spravedlnost a rovnou páteř. Nelze si je nezamilovat.
Nahlédla jsem do mužského světa a zjistila, že mu, i po přečtení celé série, nerozumím o nic víc než předtím. Naučila jsem se míchat drinky (ne pít). Zjistila jsem, že přísloví "nechtěj smutek utopit v sudu s rumem, umí plavat" platí i v Massachusetts. Hlavně jsem se dobře pobavila a ubytovala Jesseho Stonea a jeho partu v jedné z komůrek mého čtenářského srdce označených Oblíbenci a ujistila je, že se určitě vrátím.

31.10.2017 5 z 5

Kolejmoří Kolejmoří China Miéville

Předesílám, že tahle kniha koresponduje s mými pocity, které mám už pár let. (Moje město obkličují protipovodňové hráze, stavba tratě a předimenzovaných mostů, dálnice, beton, beton , beton a mizí stromy, stromy, stromy. A za vším v dáli ouřada. A na zahradě mi řádí krtek nebo myši, jestli to nejsou daleko horší příšery :-) )

Hrdinové se stále za něčím ženou, pachtí se, unikají nebezpečí a až úplně na konci pochopíte, že je to satira. Vyvedená v zajímavém jazyce, ozvláštněná autorovou fantazií a láskou k vlakům. Prostě weird. Ale fajn weird.

20.09.2017 5 z 5

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Autor se zjevně inspiroval Startrekem, Stargates, Battlestar Galakticou, Cestou do středu Země, Historiií Duny, Předehrou k Duně a možná i lecčíms jiným. Ale mně to nevadilo. Pěkně to skloubil, příběh je svižný, dobře rozehraný. Postavy mají sice jednu, dvě vlastnosti, ale zde nejde o psychologické dílo, ale o akční sci-fi. Na to, že je to prvotina, dost dobrý. Je fakt, že už jsem četla lepší, ale oproti různým nedomrlým a nedovařeným rádoby sci-fi z posledních let - nádhera, početla jsem si, až mne oči bolely. Držím panu Riddleovi palce.

01.09.2017 4 z 5

Číše jedu pro krále Číše jedu pro krále Jan Bauer

Třetí kniha v sérii a pořád žádné zlepšení. Zařazeno do kategorie Jedním okem tam, druhým ven.

11.05.2017 2 z 5

Vampýr z Koňského trhu Vampýr z Koňského trhu Jan Bauer

Kniha pokračuje ve stejném stylu jako díl první. Nebojte se, bát se nebudete. Ale je to čtivé, jen do toho nesmíte moc šťourat.

10.05.2017 3 z 5

Náboženská literatura staroegyptská Náboženská literatura staroegyptská František Lexa

Dílo zakladatele české egyptologie, které musí znát každý, kdo se českým milovníkem Starého Egypta chce zváti. A právě proto, že jsem pouhý fanda a ne odborník, četlo se mi poněkud těžko. Jména čehokoli jsou totiž v podobě, jak se psala za pana profesora. ( Ve vší úctě k jeho odkazu - možná by stálo za úvahu při dalším vydání je trochu zmodernizovat. )

21.03.2017 4 z 5

Hellstromův úl Hellstromův úl Frank Herbert

Hu, jde mi mráz po zádech! Jako ostatně při čtení všech knih páně Herbertových. Dobré a děsivé. Dobře děsivé. Děsivě dobré.

06.03.2017 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Komunistická agitka zaměřená na děti. Víc není co dodat.

19.04.2018 odpad!

Kraken Kraken China Miéville

Úměrně tomu, jak stoupá počet mnou přečtených knih od pana Chiny, zvětšuje se můj pocit, že si z nás výše jmenovaný prostě dělá legraci. Legraci inteligentní, napínavou, hravou a místy až černou. Takovou mám ráda. Vždycky mu na ten jeho špek skočím. A úplně na konci vždycky musím uznat, že zas vyhrál :-))

19.04.2018 4 z 5

Fyzika nemožného Fyzika nemožného Michio Kaku

To jsou věci!!!

08.04.2018 4 z 5

Vražda v zapadlé uličce Vražda v zapadlé uličce Maureen Jennings

Příjemná detektivní série. Ale seriál jí inspirovaný ji ve všech ohledech předčil.

20.09.2017 4 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

Musím konstatovat, že myšlenka stroje, který se nudí a aby měl zábavu, využije ho skupina lidí k politickému převratu (nebo spíš on je), mne zaujala. Ale zároveň musím konstatovat, že kniha mne nechala zcela chladnou:-) Strašně mi lezlo na nervy to "soudruhování" . Nedočteno a myslím, že dočítat nikdy nebudu.

10.04.2017 2 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Knihy pana Fulghuma mám ráda, ale tuhle jsem moc nepobrala. Nevím proč, ale nudila jsem se. Chyba bude, samozřejmě, u mne. Možná budu muset ještě trochu zestárnout.

05.04.2017 3 z 5

Nesmrtelný odkaz Starého Egypta Nesmrtelný odkaz Starého Egypta Christiane Desroches-Noblecourt

Požehnána buď madam Desroches-Noblecourt. Konečně to někdo otevřeně řekl: staří Řekové, když byli mladí, se vyučili u starých Egypťanů. Tečka.

21.03.2017 5 z 5

Ochránce / Tanec v přítmí / Opravdové zlo / Čarovná zahrada Ochránce / Tanec v přítmí / Opravdové zlo / Čarovná zahrada Julie Garwood

Zkrácené verze románů, které mi byly darovány a jejichž autory jsem dosud neznala, používám jako navigaci pro plavbu v mně neznámých literárních vodách. Ochránce a Opravdové zlo za pět hvězd, Tanec v přítmí čtyři. Čarovná zahrada není můj šálek čaje, paní Garwood promine, nudila mne, nehodnotím.

16.07.2018 4 z 5

Oblomov Oblomov Ivan Alexandrovič Gončarov

Naše profesorka ruštiny, blahé paměti, byla z Oblomova nadšením bez sebe. A my jsme na ni zírali a zírali a nevěřícně si říkali, jak je to možné. Jak někdo může být unesený z takového tydýta?
Po létech jsem to viděla jako divadelní hru s panem Trojanem v hlavní roli. Můj dojem z díla se drobátko vylepšil. Ale mou srdcovkou se Oblomov nestal a už asi nestane.

09.04.2018 3 z 5

Popel Londýna Popel Londýna Andrew Taylor

Nenadchne, ale ani neurazí. Popis požáru a popožárního chaosu byl opravdu dobrý.

05.02.2018 3 z 5

Císař Císař Stephen Baxter

Tentokrát budu zlá. Celou dobu jsem čekala na nějaký děj a on se neudál, vyhlížela jsem alespoň malinkatou myšlenku, a ona nikde. Mlácení prázdné slámy. Ztráta času a peněz. Kategorie jedním okem tam, druhým ven. Nikdy více.

22.11.2017 odpad!

Atlantský mor Atlantský mor A.G. Riddle

V tomhle díle trilogie jsem už chvílemi přes kupy mrtvolek skoro nedohlédla, kdo je klaďas a kdo záporák. Tajemství původu je jasné už dávno, ale jsem napjatá, jestli z toho morového povětří autor hlavní hrdiny zachrání.

01.09.2017 3 z 5