Císař

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ach dítě! Jsi vetkáno v plátno tkané časem, a přesto ses narodilo svobodné Pojď a nech mne, ať ti zazpívám o tom, co je a co bude… Brica žije ve studené severní okrajové části Římské říše. Když v hrozných bolestech pracuje k porodu, začne vykřikovat latinské věty. Latinu však nikdy neslyšela, natož aby ji uměla. Teprve později se ukáže, že tato žena pronesla proroctví, které se vztahuje ke smrti jednoho římského císaře. Proroctví, jež změní osud římského impéria, pokud se naplní. A tím celou budoucnost až do našich dnů. Zkouší ten, kdo tká plátno času, změnit život lidstva? Římská říše padne a zmizí v propadlišti času, rodina Bricy je rozdělena, ale její proroctví je opisováno a předáváno z generace na generaci. Tento příběh, popisující strašlivé boje mezi britskými kmeny a římskými legiemi i rušné ulice starého Říma, je mimořádným výletem do naší minulosti, když byla ještě pouhou budoucností, která mohla být změněna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21207/big_cisar-vq3-21207.jpg 3.846
Série:

Plátno tkané časem 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , BB art
Originální název:

Emperor. Time's Tapestry: 1, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Císař

ludek.n
30. září

Uhrančivý název Baxterovy tetralogie - Plátno tkané časem - slibuje na první pohled grandiózní čtenářský zážitek, kterýžto dojem navíc podporuje i anotace, hovořící o prastarém proroctví, jdoucím napříč historií. V mém případě a po přečtení prvního dílu s názvem Císař, však skutečnost zůstala daleko za očekáváním. Hned na úvod nutno podotknout, že se nejedná o jeden celistvý příběh, ale o tři - ve své podstatě - samostatné epizody (plus prolog a epilog) z dějin Británie, jež překlenují období zhruba 400 let po Kristu. Baxter píše dobře, ale poněkud usedle a unyle. Téměř se zdá, jako by se po celou dobu vyhýbal jakémukoli náznaku expresivního děje a prostředkům pro zvýšení dramatičnosti. K dobytí Británie římskými legiemi stačí Baxterovi pouhopouhé tři stránky textu, aniž by se příliš zapotil či zamazal krví. Divocí barbaři jsou v jeho podání až nebarbarsky hodní, hloupí a zmatení. Očekával jsem také nějaké záhady a tajemno, ale bohužel ani na tomto poli se neurodilo: jeden akrostich, slabé náznaky co by kdyby a dost! Vlastně se dá říci, že celá struktura tohoto dílu je podobně povrchní: děj, atmosféra, postavy, emoce, fakta… vše jen tak lehce nahozené, neopracované. Tohle první letem světem britskou historií u mě opravdu mnoho nadšení nevzbudilo…

Ran
30.08.2018

Knížka se četla skvěle a líbilo se mi jakým způsobem byl příběh zpracován.


renefer
08.01.2018

Určitě, kdo máte rádi historii, doporučuji. Kniha je rozdělena do příběhů generací potomků jedné věštby. Každý by vydal za samostatnou knihu. Takto se stáváme součástí pouze jedné etapy života jedné generace a to té, která souvisí s nějakým historickým milníkem v dějinách Británie.
Líbí se mi i zpracování - mapky, slovníček,upřesnění názvů...

B4LU
13.12.2017

Rozhodně zajímavá kniha, která svým rozpětím pokrývá dobu, kdy byla Británie připojená k Římské říši. Na jejím počátku je vyřčeno proroctví, které se průběžní hrdinové snaží sledovat a na jeho základě dosáhnout svých cílů. Hrdinové jsou "průběžní" proto, že každá část knihy se odehrává s odstupem několika dekád až staletí od té předchozí a každá tak mapuje o něco jinou dobu, což může být někdy docela matoucí. Přesto jsem byl s knihou spokojen a rád se podívám po jejích pokračováních.

tygřík2
22.11.2017odpad!

Tentokrát budu zlá. Celou dobu jsem čekala na nějaký děj a on se neudál, vyhlížela jsem alespoň malinkatou myšlenku, a ona nikde. Mlácení prázdné slámy. Ztráta času a peněz. Kategorie jedním okem tam, druhým ven. Nikdy více.

bouncer
24.02.2017

Hodnocení spíše 4,5*. Baxter upustil od sci-fi a napsal celkem rozsáhlý historický román (tedy sérii, abych byl přesný). Jak je u Baxtera zvykem, je to čitelné, až skoro návykové.

Finn69
28.05.2016

Letem světem historií římské Británie, tak bych to asi hodnotil.
Tahle historická freska popisuje útržkovitě dějiny celého ostrova od vylodění císaře Claudia až po konec římské nadvlády nad ostrovem. Spojovacím článkem jednotlivých částí, které od sebe dělí i stovky let, je proroctví, pronesené při narození brigantského bojovníka Nectovelina, které zdá se předjímá budoucnost celého ostrova.
Vzhledem k tomu, jak dlouhé období kniha pokrývá (a to je jen první díl), nemůže samozřejmě být klasickým historickým románem například ve stylu Saských kronik Berharda Cornwella. Osobně se mi to zdá až příliš roztříštěné a Cornwellův styl je mi bližší.
Nicméně dozvíte se řadu zajímavých historických faktů a Baxter psát umí, takže ty tři hvězdy jsou asi na místě. Dám šanci i dalším dílům.

Iverson
22.10.2014

Bezmezná nuda, nedočetl jsem a nevěřím, že se ke knize ještě vrátím.

1