tygřík2 tygřík2 komentáře u knih

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Tentokrát to samci a samice z Kraksny rozjeli ve velkém, neboří jen sídla či vesmírné stanice, když už tak už:-))) Přehršle nápadů, jak se dostat do průšvihů a zase z nich vybruslit za pomoci předem promyšlených záchranných akcí, se valí proudem stejně jako lavina hlášek a zábavných odhalení. Je to nepřetržitá jízda a jedu s nimi hledat ztracené členky posádky... Vždycky Most! - teda pardón- Nic než petragun!

12.07.2022 5 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Zařazeno ( i audiokniha, velice zdařilá interpretace manželů Dykových, i film v podání nezapomenutelných manželů Abrhámových) k Panu Kaplanovi a Saturninovi. Spolehlivý lék na splín a jiné emoční nemoci.

11.07.2022 5 z 5

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Takové malé Dowton Abbey šmrnclé trochu Dickensem, vzdáleně ozvěnou detektivky. (Paní Agátu bych do toho raději netahala, mohla by se urazit:-))) Čte se příjemně, ale autorka by měla zapracovat více na ději. Atmosféru umí popsat výborně.

27.06.2022 3 z 5

Ledové peklo Ledové peklo John W. Campbell Jr.

Dávám pět hvězd, jelikož tohle vzniklo mezi světovými válkami a moc lepších sci-fi od té doby není.

22.06.2022 5 z 5

Fatal Virtual Fatal Virtual Petr Heteša

Nebylo to špatné, ale nebavilo mě to tolik jako jiné knihy páně Heteši. Tentokrát se mi to zdálo zbytečně natahované. Virtuál i podvirtuál mě dost děsily, tak možná i proto :-))

14.06.2022 4 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Dobře napsané, fajn vymyšlené (i když se nad tím neustále vznáší duch Zaklínače - takový jeho spinn-off to je). Na mne příliš mnoho vnitřních orgánů, tělesných tekutin a rozkladných procesů.

13.06.2022 4 z 5

Mám ráda film s pány Fordem a Hauerem. Knihu jsem nějak míjela, myslíc si, že obsah bude stejnavý. Chyba! Kniha je filmu pouze inspirací, donutí zamyslet se a v této činnosti po nějaký čas setrvat. Audioknihu načetl pan Myšička, což jí přidalo na kráse.

01.06.2022 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Pana Havlíčka (pouze tohoto - Karla Borovského!, blahé paměti,) se zvyšujícím se číslem v kolonce věk, shledávám vtipnějším a vtipnějším.

01.06.2022 5 z 5

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

Fajn, fakt fajn. Bavilo a to dosti. Miluju ten mírně ironický nadhled. Krásné odreagování. Pan Heteša, kdyby tam už nebyl, putoval by do mých oblíbených. (Sice jsem i tady našla zpotvořeninu "budeš se soustředit", ale zápisu do listiny hříšníků autor unikl o vlásek tím, že ji použil v přímé řeči:-))). )

27.05.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Spasitel není špatný. Ale je takový, pro mne, "bez šťávy". Nějak mi pořád chyběl Watneyho švih a humor. A taky by klidně mohl být o třetinu kratší, o ten balast.

27.04.2022 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Zrovna se snažíme vychovávat štěně west white highland teriéra, takže jsem si vzpomněla na tuhle půvabnou a láskyplnou knížku. Všechno popsané dokonale sedí:-))) I toho čertíka spolknul:-))) Deset hvězd z pěti!

02.04.2022 5 z 5

Dítě času Dítě času Isaac Asimov

Rozhodně bych nikomu z minulosti nepřála, aby se, vytržen ze svých okoličností, ocitl v cizí divné budoucnosti. Autoři se snaží odpovídat na tu spustu otázek, které by v takovém případě vyvstaly. (Hezky vylíčeni i "parazité", kteří, ač nezváni, osobují si právo "hájit zájmy" kohokoliv.)

02.04.2022 4 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Příběh a styl psaní, který mne zcela pohltil. (A když to vypráví Uthred hlasem pana Fridricha, to je teprve pošušňáníčko!)

02.04.2022 5 z 5

Vražda potřebuje reklamu Vražda potřebuje reklamu Dorothy L. Sayers

Detektivka? Zdoláno jen díky tomu, že jsem poslouchala jako audioknihu, kterou namluvil pan Brousek ml. tak, jak si zasloužila - jemně ironicky. Ale další díly série o lordu Petrovi mě určitě minou nebo spíš já je. Komentář Vesmich - trefa do černého.

02.01.2022 3 z 5

Specialista Specialista Tom Cain (p)

Dejavu. Bond, James Bond. Casino Royal. Kurýr.

24.11.2021 3 z 5

Sapiens: Od zvířete k božskému jedinci Sapiens: Od zvířete k božskému jedinci Yuval Noah Harari

Jestli se směsici vybraných faktů, dohadů a zbožných přání určité ideologie říká historie, to teda nevím. Občas jsem se musela smát jeho vývodům, jindy mě autor svým neotřelým pohledem na věc přinutil k přemýšlení. A to poslední oceňuji na téhle rozvernosti asi nejvíc.

12.11.2021 3 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Jazyk pana Poláčka mě přivádí do stavu naprostého nadšení, jeho laskavost a pochopení pro chybky bližních u mne vyvolávají blaženost. Jemný humor, milá ironie, pobavený, ale ne blahosklonný, nadhled...Prostě pohlazení po duši. (A audiokniha, kterou čte pan Beneš, všechnu tuto nádheru násobí.)

08.11.2021 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Napsáno pěkně svižně, čte se dobře. Nadsázka dobrá, chybí mi více drsně vtipných hlášek. Té tajemnosti je privela. Přebal je skvělý, přihazuji za něj hvězdičku. Ale nevím, jestli se kdy k Larsovi vrátím, nevnesl do mého světa nic světoborného.

08.11.2021 4 z 5

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

Star Trek, SGC, Marťana, a možná ještě všelicos jiného, už jsem četla a viděla. Že se autor těmito díly inspiruje mi nevadí, dokonce je sympatické, že se k tomu přiznává. Ale nepřinesl do příběhu nic nového a svého a ani trochu překvapivého. Některé odstavce jsou úsměvné ( např. když líčí, jak na Marsu a Měsíci lidé jen nadšeně pracují a protože nemají ničeho přebytek, tak si nezávidí :-))). Kniha se také ocitá na mém seznamu knih se špatným skloňováním slov soustředit se a soustřeďovat se ( a na to já jsem pes). Je to škoda, protože pan autor psát umí.

05.11.2021 3 z 5

Dějí se větší podivnosti Dějí se větší podivnosti Kelly Link

Asi takhle: nemusím mít všechno. Podivnost od Kelly Link si místo v mé knihovně nevybojovala:-))

28.10.2021 odpad!