Dějí se větší podivnosti

Dějí se větší podivnosti

Soubor jedenácti povídek, z nichž každá je úplně jiná, spojuje autorčina naprosto neskutečná, nespoutaná fantazie a nápaditost. Povídky přitom působí úplně přirozeně a prostě, zcela neuvěřitelné věci se v nich líčí docela uvěřitelně. Vzpírají se žánrovému vymezení, vymykají se škatulkám, patřičně by se vyjímaly snad jedině v krabičce pohádek pro dospělé. Pro dospělé proto, že v nich značnou úlohu hraje sex a smrt. Spisovatelské umění mladé americké autorky lze bez nadsázky přirovnat k mistrovství kuchaře, který dokáže z naprosto jednoduchých surovin (v autorčině případě jazykových a literárních) připravit pohádkové divy, čistě vlastní fantazií a nápaditostí. Autorčino založení výborně vystihuje odpověď na otázku: Proč chcete jet kolem světa? – Protože skrz zemi to nejde., kterou si skutečně cestu kolem světa vysloužila. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/561/deji-se-vetsi-podivnosti-561.jpg 3.733

Stranger Things Happen (2000)

Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Argo

Erinien
09.11.2016

Koupila jsem si knihu v levných knihách, protože jsem o ní někde něco četla a vůbec nelituji, že jí mám a počítám, že se k ní ještě vrátím.

Finn69
09.10.2016

Sbírka povídek plná fantazie, která vám připomene magický a poetický svět, kam nás kdysi zavedl Ray Bradbury. Za mě čtyři hvězdy a doporučuji.

tevanko
24.11.2015

Tato kniha je velmi zvláštní, jiště i originální. Do povídek jste hozeni bez nějakého dlouhého uvedení do příběhu a stejné jsou i konce. Konce, které si můžete či musíte domyslet. Jakoby povídky žádný začátek a konec neměly. Podobnou knihu jsem dosud nečetla a v celku mě zaujala. Musím zmínit knižní úpravu, ta je velmi krásně provedená.

haaabi
16.02.2015

Otevřu knížku a tam zelené písmo, přišlo mi to naprosto geniální! A povídky jsou naprosto stejně originální, po přečtení první z nich jsem měla sto chutí sem naklusat a lípnout hned pět hvězdiček, ale vydržela jsem to s hodnocením až do konce a názor jsem nezměnila :-) Povídky jsou skvělé, výborně se čtou, ale ty konce... ach ty konce... ty mě ničily... ne, že by nebyly dobré (jak sama autorka slibuje), ale.... nutně potřebuju i tu druhou autorčinu knihu :-)

Teryy
24.01.2015odpad!

Doufám, že autorka brala drogy, nebo nějaké léky s halucinogenními účinky, protože jinak chudák ženská...

Vejře
15.10.2014

Autorka má lehce specifický styl vyjadřování, což někomu může působit možná drobný problém, stojí za to přečíst. Každá povídka je jiná a velmi originální. Některá víc a některá míň čtivá, ale vždy s trochou (i větší trochou) humoru a záhadu či jakousi mystikou na pozadí.

Kelly Link

Kelly Link