twigxi twigxi komentáře u knih

Dryák ředěný Vltavou Dryák ředěný Vltavou Sylva Fischerová

Nejsem bezny ctenar poezie, ale tato sbirka me nadchla!

14.11.2021 4 z 5

Pouť krkonošská Pouť krkonošská Karel Hynek Mácha

Velmi depresivni dilo. Moc se mi libi dobovy jazyk. Neni to moje nejmilejsi dilo od autora, tim jsou porad "Cikani", ale kniha urcite stoji za precteni.

14.11.2021 3 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Znama lidova povest. Moc se mi libila.

14.11.2021 4 z 5

Obalka a ilustrace jsou opravdu krasne, ale nic noveho jsem se v knize nedozvedela. Ani mi cteni nevytvorilo prijemnou naladu, jak jsem asi doufala. Spis je to jen takovy navod, ktery si ale prectete v kazdem druhem magazinu pro zeny.

14.11.2021 1 z 5

Život není peříčko Život není peříčko Ivanka Devátá

Moc pekna, odpocinkova knizka.

14.11.2021 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Uz si ani nepamatuju o cem to bylo. Jen ten pocit, ze je to asi ztrata casu.

13.11.2021 1 z 5

Všechny mé domovy Všechny mé domovy Ivanka Devátá

Pohodova knizka. Mam Ivancin humor rada.

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Nadherna, pohodova knizka plna humoru. Tentokrat Ivancina vzpominka na detstvi.

13.11.2021 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Jako mala jsem se taky chtela stat baletkou. Nikdy by me nenapadlo, co se za tim vsim, na oko tak nadhernym, skryva. Tedy, samozrejme clovek vi, ze je to tvrda drina, ale diky Mirence se dozvidame daleko vic z pod povrchu tohoto roztanceneho sveta. Jsem moc rada, ze nam do nej dala nahlednout.

Koukám se okolo Koukám se okolo Ivanka Devátá

Pani Devata me moc bavi. Mam rada jeji humor, clovek si u jejich knizek krasne odpocine. Rozhodne doporucuju, zejmena do chmurnych, destivych dnu.

Unesená Unesená Klára Janečková

Velice pusobivy pribeh podle skutecne udalosti. Doporucuji precist i kdyz to neni rozhodne zadne odpocinkove cteni.

13.11.2021 3 z 5

Aokigahara - Les sebevrahů Aokigahara - Les sebevrahů Jeremy Bates

Prekombinovane.

13.11.2021 1 z 5

Váš kluk prostitut? Váš kluk prostitut? Cyril Valšík

Bohuzel jsem se v tom trochu ztracela. V knize bylo prilis mnoho postav, ktere jsme tim padem nemohli poznat prilis do hloubky. Na konci se pak o kazdem v jedne vete dozvime, jak to s nimi bylo dal. To mi prislo trochu malo.

13.11.2021 2 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Skvela, odpocinkova knizka. Hlavni hrdinka mi nekdy lezla na nervy, ale na druhou stranu jsem ji i chapala. Pan Rudolf dokaze skvele vykreslit prostredi sveta dospivajicich divek z obdobi 80. - 90. let. Ted uz je to asi jine :)

10.11.2021 3 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

V posledni dobe me tento typ knizek proste bavi. Prostredi zamku/hradu mam moc rada a tady je popsano kouzelne. Vtipna oddechovka u ktere clovek nemusi na nic myslet. Jen me nekdy vytaci chovani hlavnich hrdinek. Jenze ted z odstupu to prece jen vidim trochu jinak, nez jak bych to videla v puberte. Asi jsem nebyla o moc jina. Nechapu, jak to pan autor mohl tak verohodne napsat!

10.11.2021 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Rekonstrukce se mi moc libila. Patrani v minulosti mam v knihach obecne moc rada a autorka toto tema zpracovala opravdu vyborne. Za me konec nemohl byt lepsi. Doporucuji!

07.11.2021 4 z 5

O malé Aničce O malé Aničce Lasse Sandberg

Jako mala jsem tuto knihu milovala! Precetla jsem ji snad tisickrat. Bavilo me hrat si s Anickou a hledat predmety v krasnych ilustracich. Moc mila a hrava knizecka a pro maleho clovicka presne do ruky.
Dlouho jsem si nemohla vzpomenout jak se jmenovala. Po usilovnem hledani na internetu (nevedela jsem presny nazev) jsem to uz malem vzdala a tak me moc potesilo, kdyz na me tady na databazi odnekud vykoukla. Nostalgie!

21.10.2021 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Nic pro slabsi povahy! Bizarni, sokujici dilo, ktere jde az za hranu. I v dnesni dobe, kdy jsou zborena ruzna tabu toto stale zustava aktualni a znepokojujici. Asi bych dala i o hvezdicku mene, protoze se mi to (velice subjektivne) nelibilo, tema incestu je mi proti srsti a tematu smrti se nejradeji vyhybam. Ale to bych autorovi krivdila. Presne takove pocity se totiz snazi vyvolat. Dat jeste o hvezdu vic se ale zdraham, prestoze by si ji autor zaslouzil. Je to opravdu kvalitne zpracovany psychologicky roman, ktery stoji za precteni.

21.10.2021 3 z 5

Satanarcheolegenialkohrozný punč přání Satanarcheolegenialkohrozný punč přání Michael Ende

Jedna z nejkrásnějších pohádkových knížek mého dětství. Pan Ende píše naprosto skvěle propracované, kouzelné příběhy které jsou zároveň i poučné a hluboké. Důkazem toho je i můj oblíbený Nekonečný příběh. Punč bych si po letech ráda přečetla znova, hřejivý pocit z něj mám dodnes i když už si přesné podrobnosti nepamatuji.

16.10.2021 5 z 5

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

(SPOILER) Prekvapive ctivy, syrovy roman, ktery jde nelitostne na dren a od ktereho se nelze odtrhnout. U psani teto recenze posloucham Time Lapse od Michaela Nymana (doporucuju si ji po docteni pustit!) a asi mi to najednou dava smysl, jako by vsechno zapadlo na spravne misto. Wow! Na svuj vek napsala Lucie Faulerova opravdu vynikajici psychologicke drama.

Ja osobne Annu nevnimam negativne. Lapac prachu nebo agresor...pod nanosem smeti je vzdy jen krvacejici, zranena duse.

16.10.2021 4 z 5