twigxi twigxi komentáře u knih

Hovězí kostky Hovězí kostky Emil Hakl (p)

Libi se mi Hakluv styl psani, je to moderni, svezi a uderne. Zazitek pro me umocnuje prazske prostredi, ktere je mi blizke.
Bohuzel vsak narozdil od Uminy verze tady ke konci uz autor nedokazal udrzet moji pozornost.
Napad s jednim vypravecem, s jehoz chronologickym vypravenim pribehu postupne proplouvame jeho zivotem, se mi moc libil. Jednotlive kapitoly byly ale nektere vice a nektere mene zajimave. Vychazi mi z toho tedy prumer.
Rada si od autora ale prectu neco dalsiho.

14.02.2020 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Smutek, deprese - to je vsechno, co si z cetby teto knihy odnasim.
Neni napsana spatne, naopak! Tema me zaujalo a ani ten zvlastni styl mi nevadil. Ale toho zleho se tam deje nejak moc a prislo mi, ze ani nemam kdy vydechnout. Musela jsem si delat prestavky a i kdyz jsem se na cteni ze zacatku tesila, nakonec jsem vzdy po precteni par kapitol byla tak sklesla, ze jsem ji musela zase na chvili odlozit.
Konec pro me byl vylozene utrpenim. Zaver podivne useknuty a napsany jakoby narychlo, ale byla jsem rada, ze uz to mam za sebou.

08.02.2020 1 z 5

Marinka Marinka Karel Hynek Mácha

Kratoulinka povidka. Dej se vyvijel uplne jinak, nez jsem cekala, ale moc se mi libila.

07.02.2020 4 z 5

Epigramy Epigramy Karel Havlíček Borovský

Vtipne, svizne dilo. Cte se samo.
V mnoha pripadech aplikovatelne i na dnesni dobu.

07.02.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Klasika. V dobe vydani naprosto prevratna a oci otevirajici. Ale i v dnesni dobe stale aktualni a poucna. Moc jsem si oblibila hlavne postavu Attika.
Psano velice jednoduchym, lehkym jazykem, takze i kdyz jde o dost tezke tema, neni treba se ji bat. Misty je i vtipna a zahreje u srdce.

Osobne ale nemam rada v knihach a filmech soudni prostredi. Proto ta jedna hvezda dolu. Ale to je jen muj problem, kniha je to velice kvalitni a stoji za precteni!

07.02.2020 4 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Hezke, vtipne dilo. Kratounke, takze se da precist velice rychle a rozhodne za precteni stoji.

04.02.2020 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Cetbu teto knihy jsem si opravdu uzila.
Cirkusove prostredi, prestoze jinak cirkusy vubec nemam rada, me bavilo. Libilo se mi, jak byl dej prehledny. Vykresleni prostredi nadherne!
Ano, autorka tady trochu hraje na city, ale neni to az tak hrozne. Koneckoncu, je to roman pro zeny a ja jsem presne na tohle mela naladu. Konec me prekvapil a dojal. Takze jsem se rozhodla dat plny pocet hvezdicek.

Zajimavosti bylo, ze jsem se z autorciny poznamky dozvedela, ze nektere casti pribehu byly volne inspirovany skutecnymi udalostmi a kniha je poctou temto statecnym lidem.

Mam rada autory, kteri si k tematu, o kterem pisi, nastuduji co nejvice informaci. Na knizce je to vzdycky znat.

26.01.2020 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Opravdu skoda papiru :(

16.01.2020 odpad!

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Docela prijemne pocteni u ktereho jsem se parkrat i zasmala. Jen ten konec mi pripadal uz takovy odbyty.

20.12.2019 3 z 5

Predvidatelny pribeh. Cekala jsem, ze bude jednoduchy a proto jsem taky po knize sahla. Ale taky jsem cekala pohodu, vtip a trochu toho kavarnskeho zivota a francouzskeho sarmu.

Misto toho jsem dostala pribeh, ktery jako by vykradal vsechny klise filmy, ktere jsem doposud videla. Postavy nesympaticke, ploche a hlavne nevykreslene - prestoze by je clovek spocital na prstech. Dialogy mezi nimi naprosto stupidni! Nastesti je to kniha kratka, takze to utrpeni netrvalo dlouho.

Jednu hvezdicku davam za poutavy nazev a obalku, ale ted uz si dvakrat rozmyslim, az budu zase chtit prozkoumavat vody romanu pro zeny.

18.12.2019 1 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Nadherny styl vypraveni, poutavy pribeh.
Misty jsem se o naivniho Pavla hrozne bala. Konec by se mohl zdat neuzavreny, ale ja v nem citim nadeji, pokoru a prijemnou smirenost. Pavel se zda spokojeny ve svem svete, v behu zivota se z cisteho oblazku stava osoupany a trochu odreny kaminek, ale ma svoji patinu a proto je i tak krasny.

Libilo se mi, ze jsem se dozvedela neco o vltavinech a mam chut si nejaky koupit. Sbirku ale zacinat nebudu. :)
A az tady mi doslo, co je to ta jihoceska "rybi krev", podle ktere je pojmenovana jina Hajickova kniha, kterou jsem cetla jako predchozi.

16.12.2019 4 z 5

Dřevěný nůž Dřevěný nůž Jiří Hájíček

Samostatne pribehy se poji v mozaice lidskych osudu do celistveho obrazu malebne vesnice.

Libi se mi ta poeticnost obycejnych veci, lehkost a urcita laskavost se kterou autor pise. Hned po docteni mam chut se zacist znova od zacatku.

15.12.2019 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Uzasna, poutava detektivka! Moje prvni setkani s pani Marplovou a jsem z ni nadsena.

Malá kniha židovské moudrosti Malá kniha židovské moudrosti Martin Horan

Precteno v ramci ctenarske vyzvy. Prijemna kniha.

14.12.2019 3 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Prijemna, jednoducha oddechovka u ktere se nemusite moc zamyslet, ale pekne si u ni odpocinete.

14.12.2019 3 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Poezie neni muj salek caje, diky ctenarske vyzve si tak rozsiruju obzory. A tady jsem byla zase velice mile prekvapena. Nadhera!

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Stara dobra klasika a stale stejne krasna.

Oskar a Lucinda Oskar a Lucinda Peter Carey

Tohle pro me byla opravdu vyzva! Velmi dlouha, popisna bichle, takze by se na prvni pohled mohlo zdat, ze se nebude cist lehce. Ale je napsana tak vynikajicim stylem a jazykem, ze jsem se okamzite prenesla tu do sklarny, tu na zavody, na lod, videla jsem vsechny postavy tak zive, jako by se prede mnou odehraval film.
Misty na me sice pusobila rozvlacne, nejsem na tak popisne knihy zvykla a nebyt vyzvy, nikdy bych se k ni nedostala. Ale precteni rozhodne nelituji a svou cenu si pravem zaslouzi.
Postavy jsem si velice oblibila zvlast konec uz jsem hltala jednim dechem.

Je to jedna z tech knih, ktera se vam dostane pod kuzi a pokud se odhodlate ji precist, uz na ni nezapomenete.

14.12.2019 5 z 5

Květomluva aneb Řekni to květinou Květomluva aneb Řekni to květinou Josef Klempera

Aneb rekni mi jakou kvetinu mas rad a ja ti reknu jaky jsi. Ztrata casu.

13.12.2019 1 z 5

Sem cejtila les Sem cejtila les Kateřina Kováčová

Poezii prilis nectu a nepokladam se za znalce. Ale tato kniha byla velice prijemna. Doporucuji.

13.12.2019 3 z 5