Turquoise Turquoise komentáře u knih

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

U třetí dílu musím dát o jednu hvězdu méně, protože mi chvilkama připadalo, že se ty hádky mezi Jules a Joshem pořád opakovaly a nebylo to vždy o "novém" podnětu. Čekala jsem asi něco víc než takové dětinské blbosti, zvlášť od doktora a budoucí právničky. To jediné mi asi vadilo, jinak opět boží díl ze série Twisted. A jak tak přemýšlím, tak docházím k tomu, že v této knize byl popis asi toho nejlepšího rande, o kterém jsem kdy v knize četla.
Už se moc těším na Stellu a přeju si, aby u nás přeložili i další knihy od Any, protože Dante Russo nás určitě taky všechny moc zajímá.... *evil smile*

19.11.2023 4 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Druhý díl se mi do půlky docela táhl, ale pak už to bylo zase super. Mrzelo mě, že Dalton Raven tak ublížil, nemyslím, že to bylo nutné. Ale pořád se mi tato série líbí. :)

07.03.2023 3 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Co se týče příběhu jako takového, tak se mi moc líbil a zamilovala jsem si Knoxe i Avu.

Co mi ale do příběhu vůbec nesedělo, tak byl jejich věk a prostředí střední školy. Spíš mi to připadalo, že čtu o starších lidech, alespoň 20+. Tím jak se chovali... jejich divoké párty plné alkoholu, drog a sexu. Týpek jen tak zajde za někým a zaplatí několik tisíc dolarů? A pak si tam v jednu chvíli povzdychne, že neví co má dělat, protože je ještě "dítě"...? Tak mám ho brát jako dospělého nebo jako dítě? Prostě pořád mi připadalo, jako kdybych četla příběh z Off-Campus a najednou tam zase byla zmínka "je mi teprve 17". Jako tohle jsem za celou knihu nedokázala zkousnout. Knihy o teenagerech asi už opravdu nejsou pro mě, protože v tom hledám ty "dospělé" znaky.

Původně jsem tomu chtěla dát **, ale za ten medový konec, který se mi moc líbil dávám ***.

23.02.2023 3 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Ze série Hledání je tohle jednoznačně nejvážnější díl. Vtipných situací tam moc není, ale i tak to stálo za to. Na příběh Wolfa jsem čekala a jsem spokojená.

16.06.2019 3 z 5

Rozpálený Rozpálený Julie Kenner

To slovo, které jsem zmiňovala v komentáři u druhé knihy, se objevilo na straně 100.
Víc k tomu nemám co dodat...

10.07.2016 1 z 5

Sladké zabudnutie Sladké zabudnutie Jamie McGuire

Ach jo. Jsem prostě potetovaná holka, která ráda čte o potetovaných lidech. :)
První díl, ať už z pohledu Abby nebo Travise, byl pro mě lepší. Tenhle ale taky nebyl k zahození, přečetla jsem to během dvou večerů a to jedním dechem. Moje vaječníky se otřásaly pokaždé, když tam byla scéna s "Tventem" a Olive.
Doufám, že vyjde i díl o Thomasovi, protože ten si to taky moc zaslouží. Mně teda bylo od začátku jasné že TJ je Thomas. Vždyť na konci knihy z pohledu Travise je tam docela velká nápověda.
Jinak tohle je moje první kniha ve slovenštině a musím se přiznat, že i když se mi knihy v češtině čtou pohodlněji, protože tomu hned rozumím, tak slovenský jazyk je mi prostě sympatičtější...
Tak. A večer si pustím Vesmírné guľe!

04.05.2016 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Kniha byla poutavá, smutná, vášnivá. Občas jsem Jocelyn nerozumněla v jejích rozhodnutích. Pravděpodobně bych se v některých situacích zachovala jinak. Kolikrát mi jí bylo i líto, Braden si hold neuvědomoval, kolik bolesti v sobě Jocelyn má. Ke konci už jsem z těch jejich hádek byla docela nervózní a unavená. V jednu chvíli jsem dokonce pochybovala, že to bude mít klasický románový happy end, na který si já velice potrpím. Musela jsem si přečíst poslední dvě strany, abych se ubezpečila, že to bude OK. Celkově knihu hodnotím, jako velmi vydařenou. Už se těším na London Road, který už na mě čeká v posteli...

26.04.2015 4 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Na to, že J. R. Ward je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek, musím bohužel říct, že tento díl Padlých andělů se mi líbil nejmíň. Četla jsem, četla a najednou jsem byla v polovině knihy a přitom se mi zdálo, že se tam ještě pořádně nic neodehrálo. Připadalo mi to nudné a o ničem. Navíc je to poprvé v životě, kdy se mi nelíbila ani jedna postava. Eh?! B. G. mi lezl na nervy, Duke mě ničím neuchvátil a Caith...je to prostě Caith. Zůstala jsem nakloněná pouze k Adrianovi.
I tak jsem ale ráda, že jsem se přes to prokousala, protože je tam hodně událostí, které budou vyjasněny a určitě probírány v dalším díle, který by měl být prý poslední.

30.12.2014 1 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Po dvou posledních knihách, kdy jsem dala šanci novým spisovatelkám, jsem si potřebovala zpravit chuť, takže jsem sáhla po ověřené Probst. A jsem velice ráda, že nezklamala. Příjemná romantika, vtipné scény, hezké popisy okolí, tři bratři, jedna princezna v bílém a sexy zpocený chlap v džínách. Nenáročné, milé a já jdu rovnou na dalšího bráchu a tu divokou barmanku...

27.02.2023 3 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Jestli hledáte porno na papíře a nevadí vám sex na veřejnosti (a teď nemyslím sex v lese, v podchodě, ...ale akci pěkně na pódiu před 50ti lidmi) tak určitě doporučuju. Já bohužel nejsem příznivcem sex clubů, takže se mi to nelíbilo. V této knize je ho navíc fakt hodně. (Tohle je asi jedinná kniha, kterou jsem kdy četla a nelíbil se mi ani epilog.) Sex na veřejnosti se mi nelíbil ani v sérii Most Wanted od Julie Kenner a nijak mě to neuchvátilo ani v Božském cizinci od Ch. Lauren, tam jsem to ale dokázala zkousnout. Tady mi to bylo fakt nepříjemné.

Mytologie? Tak tu tady vůbec nehledejte. Jediná spojitost je ve jménech, město Olymp, řeka Styx. Konec. Jestli chcete romantické příběhy s tématikou řeckých bohů, tak můžu vřele doporučit sérii Temných lovců (Noční dravec) od Sherrilyn Kenyon. Tam to opravdu bohové jsou.

Do teď jsem vlastně nepochopila, jestli to jako byli lidé jako my - mafiáni nebo to skutečně měli být nějací "nadlidé".
Příběh jako takový...nic moc. Nebylo tam žádné wow. A připadá mi, že to ani nebylo podstatné. Důležité bylo popsat detailně pasáže, kdy si to hlavní hrdinové rozdávají před očima svých "přátel". Když ji vedl poprvé na to tajemné místo v jeho domě, doslovala jsem luskla prsty a řekla "Aha! A máme tu dalších padesát odstínů šedi!". Tak ne... Padesát odstínů bych po přečtení s tímhle opravdu nesrovnávala. Ty mám totiž ráda a četla jsem je několikrát a vím, že ještě budu.

Co se mi tam ale hodně líbilo, tak bylo Dolní město. Ty pasáže, kdy vzal Hádés Persefonu ven byly opravdu moc krásné. V takovém městě bych chtěla žít.

Persefona mi k srdci až tak moc nepřirostla, i když vyloženě protivná mi taky nebyla. Už jsem četla knihy, ve kterých mi hlavní hrdinky lezly opravdu na nervy, ale tento případ to vyloženě nebyl. Hádés... Vtipné bylo, jak celé roky něco stavěl a pak přijde ona a do dvou dnů už od všeho opouští. Takového Hádése bych nechtěla. Ale toho z knih od Sherrilyn Kenyon, hmm... To je jiná.

Strašně jsem tu knihu chtěla, pamatuju si, že mě moc nalákala upoutávka včetně toho obalu. Bohužel, jsem z ní zklamaná. Prý by to měla být série, ale já asi ani nemám chuť někdy číst druhý díl, pokud vyjde.

25.02.2023 1 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Miluju. Škoda, že knihy od Elle nemají 2000 stran.

04.01.2023 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

První díl se mi líbil víc. Nejsem zastáncem sexu na veřejných místech, moc mě to neokouzlilo. Konec byl hodně uspěchaný. Jsem zvědavá jaký bude třetí díl. :)

30.05.2017 2 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Příjemná oddechovka z prostředí seznamovací agentury, na které jsem zatím v knihách nenarazila. :)

26.06.2016 3 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Druhý díl rozhodně lepší. Tak nějak jsem věděla co očekávat, díky tomu prvnímu a byla jsem na to už připravená. Tru už mi nelezla až tak na nervy, Jake na mě zapůsobil tím, jak se se vším statečně rval, nad Tomem jsem taky zvedala obočí a vůbec bych se nezlobila, kdyby byla i kniha se Zanem. :) Děj opět takový šup šup, pár zvratů, přeslazený konec, asi tak, jako když si do kondenzovaného mléka přisypete ještě kilo cukru. Pohádky s "žili štastně až na věky" se můžou jít vycpat. :D Celkově se mi kniha líbila.

29.05.2016 4 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

"Tohle opravdu napsala S. Towle? Ta, která napsala Trable?" Toto byla moje první myšlenka po pár stránkách, které jsem přečetla. Bože, ta hlavní hrdinka byla na facku. S Jakem to bylo lepší, ten se mi docela líbil, i přes ty jeho vlastní démony. A Stuart... no to byl Pan Týpek, Miláček Největší. Ano a taky gay.
Co se týče děje, tak mi připadalo, že se tam věci omývaly hodně dokola. A do toho mě ještě štvala ta Tru. Konec knihy byl na mě osobě až moc useknutý. Změna rozhodnutí na dvou posledních strankách? To jsem si poprvé u knihy řekla "To si ta spisovatelka dělá pr***, ne?" Nedokázala jsem se do toho tak vcítit.
První díl nebyl nic moc, ale vzhledem k tomu, že ve druhém jsem si zlepšila náladu, protože byl lepší, tak přečtení Bouřliváka nelituji. :)

29.05.2016 2 z 5

India Place India Place Samantha Young

Páni. Musím se přiznat, že tohle je první kniha, ve které se mi nelíbil hlavní hrdina. Marco mi byl dlouho nesympatický a protivný a až ke konci, jsem ho jakž takž začala tolerovat. Rozhodně je to ale první kniha, u které jsem si po přečtení neřekla "tak toho kluka chci taky".
Příběh jako takový super, v polovině jsem začala tušit, proč on se jednou za čas potřeboval zdejchnout a taky jsem měla pocit, že asi vím co se tenkrát stalo Hannah. Bingo. Ta Suzzane byla teda pěkná mrcha.. :)
Tohle je pro mě zatím nejdrsnější příběh ze série. A už se nemůžu dočkat, až vyjde kniha s milovaným Colem.

02.01.2016 5 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Třetí díl hodnotím podobně jako první. Byl pro mě trochu míň chytlavý, ale zůstávám u třech hvězdiček. Už jsem četla i horší věci. :) Moc se mi líbilo, jak si Nate šel za svým i přes tolik Liviných odmítnutí.

04.10.2015 4 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

První díl série jsem si vychutnala mnohem víc. Sice jsem tento díl taky přečetla jedním dechem, ale něco mi tam chybělo. Na téma "tyranie" jsem už jednu knihu četla a vždycky si říkám, jak to ty ženy můžou tak dlouho vytrpět? Já se svou povahou bych zdrhla možná už při první facce.
Každopádně, tenhle příběh bych úplně nezatracovala. I když tohle bylo slabší, tak už se těším na další díl. :)

13.04.2015 4 z 5

Neodolatelný Neodolatelný J. R. Ward (p)

Já jsem z knihy nadšená. Tohle je jeden z důvodů, proč J. R. Ward tak zbožňuju. Číst knihu do půl páté ráno, protože se prostě nedokážu odlepit. A to i za cenu, že budu vypadat celý den jak mrtvola. :)

07.01.2015 5 z 5

Šašek Šašek Devney Perry

Ach Leo. Proč ses musel tak dlouho chovat jako idiot. :) Čekala jsem, že se bude chovat víc jako šašek, ale nakonec to opravdu bylo temné. Začátek byl docela uspěchaný, ale i tak mě to pohltilo. Jsem docela zvědavá na poslední díl - a posledního záporáka.

Pátý díl série a pořád mě to baví, jsem ráda, že jsem se do toho konečně pustila.

12.05.2024 4 z 5