Turante Turante komentáře u knih

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

I druhý díl stál rozhodně za přečtení. Pokračuje tam, kde skončil první díl a rozvíjí vztah mezi hlavními postavami. Opět to bylo plné akce a nových informací, jak to mám ráda. Doufám, že na třetí díl nebudeme muset čekat dlouho ;)

25.03.2022 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Opět super, spoustu akce i myšlenek hlavní postavy. Hned se vrhám na třetí díl :)

25.03.2022 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Četlo se to moc dobře, ale začala jsem pár dní po ruské invazi na Ukrajinu a vůbec mi nebylo z toho dobře. Tak snad neměl autor vizi, která se splní. Jinak můžu jen doporučit, miluju postapo :D

22.03.2022 4 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

V Americe se objevila supervzteklina, říkáte si, další kniha s nějakým virem, který pozabíjí skoro celý svět? Omyl, ústředním motivem knihy je přátelství dvou žen, které se snaží zachránit nenarozené dítě. Co vše musí zvládnout a přežít v chaosu, který nastane po vypuknutí nákazy? Za mě jízda plná napětí a stresu, kdy fandíte hrdinkám, ať to zvládnou.

11.03.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Musím říct, že mě tento díl rozhodně nezklamal. Líbil se mi moc, to jak Nesta bojovala se svými démony, že ji Cassian nenechal na holičkách. Prostě za mě stálo si to přečíst. Několikrát jsem se rozbrečela a chápala jsem proč dělá, co dělá. Takže opět super díl.

02.03.2022 4 z 5

Psanci Scarlett & Browne Psanci Scarlett & Browne Jonathan Stroud

Moc pěkný postapo příběh, hlavní hrdinka Scarlett je sympatická hned od začátku, prostě ženská, která ví co chce a rozhodně to i dostane. A Browne? To je miláček. Super příběh, který vás chytne a já doufám, že pokračování bude brzy!

26.02.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Kniha mě pohltila, musela jsem číst pořád dál, super prostředí i postavy. Co mě dostalo byl konec, jakože cože, to vážně? Teď po přečtení vůbec netuším, co si myslet. Doufám, že pokračování bude co nejdříve!

20.02.2022 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Super atmosféra i popis hlavních postav. Líbilo se mi, že to nebyla jen jedna linka vyprávění, a romantická linka mi přišla naprosto vhodná a sedla do příběhu. Doufám, že se od autorky dočkáme dalších knih.

19.02.2022 4 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Super pokračování prvního dílu. Hodně akce, nové informace, více prostoru pro vztah mezi Clare a Dorranem. Jo, je to pohádka s hororovými prvky, ale čte se to skvěle! A kurnik, už aby byl další díl!

14.02.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Opravdu krásný vánoční příběh, ve kterém se dočteme nejen o rodině, přátelství a lásce, ale i o těch méně příjemných věcech (rozvod, materialismus...). Četla jsem svým dětem (9 a 4 roky) před spaním a hlavně tu starší příběh nesmírně bavil a chtěla pokračovat pořád dál. Myslím, že paní Rowlingová opět napsala knihu, která se bude v mém čtecím pořadníku objevovat minimálně 1x do roka :) (stejně jako HP).

26.01.2022 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Opět výborný případ s Kim. Tentokrát se dozvíme mnoho z jejího osobního života. Jako vždy skvělá práce a už se těším na další díl.

21.01.2022 5 z 5

Záblesk vzpomínek Záblesk vzpomínek Nalini Singh

Autorka této série prostě umí krásně vyprávět. Ano, je to prvoplánovité, on je ten co jediný může chránit, co je moje nedám apod. a ona je chudinka, křehká a nemožná. Ale zároveň je zde super ta chemie mezi nimi a že jsou ochotni za druhého položit život. Zde mi opravdu ke konci i slza ukápla, prostě skvělý díl i celá série, snad nakladatelství vydrží a vydá sérii celou.

15.01.2022 4 z 5

Harrow Devátá Harrow Devátá Tamsyn Muir

Super, opravdu skvělé pokračování série, chyběla mi Gideon a její humor, ale Harrowhark má rovněž své kouzlo. Tento díl byl více pochmurný, místy zmatený, ale vše na konci dávalo smysl. Doufám, že na pokračování nebudeme čekat dlouho :D

11.01.2022 5 z 5

Gideon Devátá Gideon Devátá Tamsyn Muir

Joo, tak to byla super jízda, už dlouho jsem nečetla takhle super knihu, kde je spousta humoru i skvělé postavy a děj stojí za to. Gideon se mi zalíbila hned a doufám, že s Harrow to bude ještě lepší.

03.01.2022 5 z 5

Hodnota krve Hodnota krve Lusy Adams (p)

Druhý díl se mi opět moc líbil, spousta akce, nových informací i pokračování milostného vztahu. Už se nemůžu dočkat třetího dílu!

02.01.2022 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Knihu jsem již jednou četla, někdy okolo 15 let. Můžu říct, že za tu dobu je jen a jen lepší. A určitě mohu doporučit i shlédnutí filmu.

31.12.2021 4 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

Nebylo to vůbec špatné, líbilo se mi postupné seznamování Mika s Kate i druhá část, kdy došlo k vyvrcholení příběhu. Určitě by šlo rozvíjet linky některých aktérů, aby byl příběh ještě napínavější. Každopádně pokud by vyšla od autora další kniha, určitě si ji přečtu.

22.12.2021 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Knihu už jsem kdysi četla, ale nedávno jsem zjistila, že je tento díl zfilmovaný. Takže jsem ho zkoukla a samozřejmě si knihu musela znovu přečíst a porovnat, jak moc se liší. Každopádně jak kniha, tak film se mi líbí, přestože je to velice naivní příběh.

20.12.2021 3 z 5

Pouto stínů Pouto stínů Keri Arthur

Příběh ze světa Riley Jonsonové jsou vždy super! Tento byl opravdu napínavý a konec jsem trochu obrečela, ale dopadlo to tak, jak jsem si přála. Teď už jen vydržet do dalšího dílu :)

20.12.2021 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Ooo, tak tenhle díl o strašidelných domech byl opravdu super! Výborně stupňované napětí, líbilo se mi, že hlavní postavy byly pár. Konec možná trochu uspěchaný, ale můžu říct, že Darcy je každou knihou lepší a lepší! A ty ilustrace? No boží, jen tak dál!

27.10.2021 4 z 5