tonysojka Online tonysojka komentáře u knih

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Komentář trudose to úplně vystihuje, jen bych zdůraznil autorovu poctu literatuře, knihám, antikvariatum a hlavně čtenářům, kteří knihy čtou. Jsem zvědav na pokračování.

20.08.2018 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Na rozdíl od matematických prvocisel, osoby v příběhu měly možnost svou osamělost změnit a tím i své osudy k lepšímu, ale tu šanci zahodily a to vědomě, jelikož v teple vězení tvořeném ukrivdenosti a sebestrednosti se dobře žije. Vyjít ven na svobodu chce práci a odvahu. Hrdinové si sice prošli utrpením a krivdou v životě, ale kdo z nás ne?

18.08.2018 4 z 5

Jan Saudek - Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec Jan Saudek - Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec Jan Saudek

Nejdřív co jsem nečekal: mistrnou práci s jazykem,humor ,nadsázku,sebeironii a poetiku.Co jsem očekával:pikantnosti z Mistrova milostného života.Všeho se mi dostalo a není to dort co by upekl pejsek s kočičkou,ale vyprávění na které nezapomenu a budu o něm hodně dlouho přemýšlet.

12.08.2018 5 z 5

Hranice Hranice Dalibor Vácha

Výborný válečný román o cestě našich vojáků od Dněpru ,dobytí Kyjeva a snahu o dobytí Dukly za cenu nesmírných krvavých obětí.Autor se nevýhýbá popisu krutých válečných hrůz,neplýtvá jimi zbytečně,je autentický a uvěřitelný,i jeho pasáže s historickými postavami jako např. Svoboda,Klapálek aj.Dechberoucí čtení,jež vede k zamyšlení ,zda by naše generace byla toto ochotna podstoupit.Je to pocta všem mrtvým,jež zemřeli (nikomu mladému se nechce zemřít,že?)v boji za to ,aby nadvláda jedné ideologie nevládla všem

11.08.2018 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Rihatama to vystihla úplně přesně.Poprvé čteno před 34 mi lety,tehdy zcela nepochopil,teď podruhé,pochopil jen jako v hádance,nerozuměl ,ale strašně líbilo.

08.08.2018 5 z 5

František z Assisi František z Assisi Gilbert Keith Chesterton

Autor je sázka na jistotu i pro čtenáře, kteří začínají se zajímat o křesťanství anebo pro lidi, kteří na nějakou dobu zapomněli na to, že stačí se jen nechat vést autorem všech autorů, jenž má právo na jejich nitra a naslouchat....... a přemýšlet visice na zdravé nitce rozumu. Já osobně jsem měl při čtení hodnekrat husí kůži. Pro mne je zajímavý a inspirující citát o tom že muž je proto mužem, aby bojoval s ďáblem.

02.08.2018 5 z 5

Princ bláznů Princ bláznů Mark Lawrence

Jalan není takový spratek jako Jorge, i příběh je ucesanejsi a vyprávění více semknute než Trnová trilogie, se kterou jsem se víc bavil, ale také dobré a hodně! Těším se na další dily

Trnový císař Trnový císař Mark Lawrence

Souhlas se všemi komentáři

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Velmi drsné, humorné a cynicke, většího hajzla než Jorge jsem v literárním nepotkal, ale pozor v dalších dílech se nám chlapec vyvíjí, zajímavá kombinace fantasy s postapo.

Panoptikon Panoptikon Jenni Fagan

Dočteno se zaťatými zuby.Styl vyprávění byl takový,že o čem to bylo,jsem si přečetl až v doslovu.Pozor,spoiler:zlotřilé instituce určené k převýchově sirotků nechtějí nezletilým dovolit rvát,krást,napadat cizí osoby,brát drogy,chlastat a nedej bože :souložit.Mají na to přece právo,když jsou sirotci a nepřizpůsobiví,že?

24.07.2018 1 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Úchvatny a monumentální protivalecny román, velmi citlivě a láskyplně popsané naše lidickovstvi se všemi starostmi a láskami a potřebami, odsouzení stupidního zla, jež sice dokáže slavit úspěchy, ale když narazí na lásku a přátelství, je poraženo. Pro mne obrovský literární zážitek s mrkrahujcem naprosto souhlasím

20.07.2018 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Sympatická postava tam není ani jedna a právě proto mne ta kniha dostala víc než třeba zmizela

18.07.2018

Zima v Thonnierice Zima v Thonnierice Vladimír Šlechta

Slušné pokračování kukaccich mláďat.

15.07.2018 4 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Anthony Del Col

Příběh klišé,obrázky moc hezké,zajímavější než celá kniha je doslov o salemských procesech.

11.07.2018 3 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Pro mne úžasný dobrodružný, steampunkovy román kombinovaný s fantasy, ale mám obavy, aby, jestliže je laťka nastavena tak vysoko, další díly nezklamaly.

11.07.2018 5 z 5

Překvapilo mne výborné zpracování informací. Četl jsem jedním dechem.

03.07.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Já nevím, jestli se to může, ale chtěl bych všechny čtenáře této knihy upozornit na knihu Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice, jejíž děj je podobný trhline, ale podle skutečné události z roku 1959 z tehdejšího sovětského svazu, s fotografiemi, se záznamy z deníků, a se zprávami z vyšetřování a je to docela masakr....

01.07.2018 4 z 5

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Ten chlap mi touto knihou hodne pomohl.Zastavit se nad sebou,zamyslet,prastit se mezi oci...a jit dal s duverou v bozi milosrdenstvi.Milosrdenstvi ne obet,zduraznovani tohoto jezisova poselstvi je porad malo.

28.06.2018 5 z 5

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Můj názor na tuto knihu je, že se jedná o velmi hezky zabalenou Křesťanskou apologetiku, neuvěřitelný příběh s neverohodnou hrdinkou, a to nemluvím o tom, že spousta jejích názorů nad kterými všichni dělají ach a och by se dala stejně dobře torpedovat tak, jako to dělá ona s jinými názory např ten slavný o rozdílu mezi člověkem a andělem by se dal napsat po zkušenostech z válek i tak že většina člověka je zvenčí a ještě větší většina zvířete uvnitř. Zkrátka pohádka s realistickymi kontury (zdravím Chestertona)

28.06.2018 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Příběh o tom co udělá válka se snilky. A o tom, že nedotčenost našich dětí nás zachraňuje.

13.06.2018 5 z 5