Toňula Toňula komentáře u knih

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Dosud jsem přečetla všechny autorčiny knihy a tato mi připadala asi nejslabší, námět zajímavý, ale to zpracování trochu chaotické..Vyprávění očima více postav mi vyhovovalo, jen samotný příběh mě natolik nezaujal.

19.09.2017 3 z 5

Něžné svítání Něžné svítání Debbie Macomber

Milá,oddychová,nenáročná četba akorát na léto.

08.08.2017 3 z 5

Návraty domů Návraty domů Debbie Macomber

Příjemné prázdninové čtení, příběh není světoborný, ale vzhledem k mojí osobní potřebě číst něco milého s dobrým koncem dávám hvězdu navíc

22.07.2017 3 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Další ze série mé oblíbené autorky, oproti předchozím měla trochu pomalejší spád, trochu krkolomnější způsob vyprávění, ale přesto čtivá. Určitě sáhnu po dalších.

02.06.2017 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Docela deprimující příběh, jehož hrdinka mi nebyla úplně sympatická, kniha však byla čtivá a svým způsobem zajímavá, takže se v budoucnu chystám přečíst i další autorčina díla, která jsou tu hodnocena o poznání lépe.

15.05.2017 3 z 5

V podezření V podezření Mary Higgins Clark

Kniha byla čtivá, děj měl spád, ale něco jako by mi chybělo, možná trochu hlubší soucítění s hrdiny, ale jinak spokojenost.

03.05.2017 3 z 5

Útěk Útěk Diane Chamberlain

Knihy Diane Chamberlainové nedokážou zklamat, opět lidský příběh o síle mateřské lásky a o odvaze změnit život.

22.04.2017 4 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Zatím nejlepší z Indridasonových knih,které jsem dosud přečetla, příběh propracovanější, napínavější, hrdinové na můj vkus trochu chladní a odtažití, zkrátka seversky chladní, ale nevadilo mi to.

28.03.2017 4 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Nenáročný, čtivý příběh, ideální na dovolenou.

16.02.2017 3 z 5

Zapomenuté vzpomínky Zapomenuté vzpomínky Diane Chamberlain

Další kniha, díky níž se Diane Chamberlainová se zařadila mezi mé oblíbené autorky. Opět silný příběh řešící traumata z minulosti, sílu partnerského vztahu, v nemž jeden z nich je upoután na invalidní vozík, sílu odpuštění a hodnotu přátelství.

24.01.2017 4 z 5

Růže smrti Růže smrti Arnaldur Indriðason

Trochu zklamání, první polovina knihy měla docela spád, ta druhá byla pomalejší a jakobych najednou četla úplně jiný příběh. No, uvidíme, co další Erlendur..

13.01.2017 3 z 5

Má rád hudbu, rád tančí Má rád hudbu, rád tančí Mary Higgins Clark

Trochu slabší, hlavně vzhledem k množství postav, ve kterých jsem se poněkud ztrácela, ale příběh zajímavý a napínavý.

22.12.2016 3 z 5

Soukromé vztahy Soukromé vztahy Diane Chamberlain

Pěkný příběh plný lidskosti o vztahu a hledání se dvou lidí, kteří se milují, ale musí projít nelehkými situacemi, aby pochopili, že jeden bez druhého prostě nemohou žít.

25.10.2016 4 z 5

Noc nad Reykjavíkem Noc nad Reykjavíkem Arnaldur Indriðason

Kniha nebyla špatná, děj byl srozumitelný, hrdina zatím trochu nemastný,neslaný, ale věřím, že v dalších dílech se o něm dozvím více. Klidná, příjemná detektivka, snad jen trochu studená, jako vítr ze severu..

13.10.2016 3 z 5

Návrat do Rothschildovy aleje Návrat do Rothschildovy aleje Stefanie Zweig

Trochu jiné počtení, které nás vrací do těžké poválečné doby v Německu a líčí další nelehké osudy rodiny Sternbergových. Pro mě docela poučná kniha, psaná zajímavých stylem, přesto čtivá.

03.10.2016 4 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Jako milovnice příběhů Agathy Christie jsem si s chutí přečetla vyprávění nejlepšího hereckého představitele Hercule Poirota - Davida Sucheta, který poutavě líčí vznik a okolnosti všech filmových adaptací podle jejích děl. Přidává své postřehy a zmiňuje i jiné role,které v tu dobu hrál a které ovlivňily jeho hereckou tvorbu.

26.09.2016 4 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Pozoruhodný psychologický román, který je zajímavou sondou do myšlení člověka poznamenaného nešťastným dětstvím, zamyšlením, jak snadno lze změnit relativně poklidné lidské životy a nenávratně narušit mezilidské vztahy. Škoda,že u nás nebylo vydáno více autorčiných děl..

15.09.2016 4 z 5

Pravda o tobě Pravda o tobě Susan Lewis

Pohodové prázdninové čtení, hrdinka řešící rodinné problémy i svoji minulost.

31.07.2016 4 z 5

Pamatuj na mě Pamatuj na mě Mary Higgins Clark

Zajímavý příběh kombinující různé žánry a vedoucí k překvapujícímu rozuzlení.

22.06.2016 4 z 5

Dům v Rothschildově aleji Dům v Rothschildově aleji Stefanie Zweig

Zajímavá kniha ,která mi evokovala seriál První republika, styl vyprávění trochu těžkopádnější,ale zvykla jsem si. Mám ráda rodinné ságy na pozadí významných dějinných událostí, takže rozhodně sáhnu i po dalších dílech.

08.06.2016 3 z 5