tomas8334 tomas8334 komentáře u knih

O líné babičce O líné babičce Alena Kastnerová

Stejně skvělá jako Nevyřáděný dědeček. Holky se mlátily smíchy (a já koneckonců taky).

15.06.2017 5 z 5

O nevyřáděném dědečkovi O nevyřáděném dědečkovi Alena Kastnerová

Hodně povedenej kousek :-) Číst to holkám před spaním nebyl sice úplně dobrej nápad, protože to mělo přesně opačnej efekt než uspávací, ale bavili jsme se všichni.
Doporučuju i divadelní představení stejného názvu, které nás bavilo úplně stejně! Hraje ND Brno v Redutě - lehce punková "kašpárkovskorohlíkovská" záležitost :-D

15.06.2017 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Pro nás je Narnie docela objev. Jako malej jsem to nečetl, filmy mě taky minuly, tak to až teď čteme s holkama před spaním. A jako jo, baví nás to všechny :-)

17.05.2017

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Knížka mě bavila, konec mě dostal. U filmu jsem usnul.. :-/

13.05.2017 5 z 5

Ami, chlapec z hvězd Ami, chlapec z hvězd Enrique Barrios

Když jsem ji četl poprvé, byl jsem nadšený - je to krásný příběh se spoustou míst k zamyšlení. Pak jsem ji ale zkoušel číst dětem a moc to nedopadlo - ani jsem si předtím nevšiml, že je v knize spousta "složitých" slov, které menší děti (5, 7) prostě nepoberou . Takže shrnutí: za mě super, ale holky si budou muset ještě pár let počkat..

29.04.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nádherně "člověčí" kniha, napsaná (a přeložená!) tak, že se čte jedním dechem. Od první kapitoly jsem Oveho miloval.. Určitě se spolu ještě někdy potkáme! :-)

20.04.2017 5 z 5

Dostane dcerka k narozeninám, ale jestli se jí nebude líbít, rád si ji nechám ve své knihovně! :-D

20.04.2017 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Oblíbená knížka mé maminky. Mě zatím míjela. Teď ji čtu holkám před spaním a spokojení jsme všichni :-)

19.04.2017

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

Přečteno jedním dechem - asi si na starý kolena znovu zamiluju komixy.. :-)

07.03.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Cormoran Strike jako postava dobrej, ale Kukačkou i Hedvábníkem jsem se prokousával jen "z povinnosti". Strašně rozvláčný, mraky nesympatických postav a nemožnost sledovat stopu přímo s detektivem - až u konce se dostaví WTF moment, kdy Strika zjevně osvítilo shůry a všechno mu do sebe zapadlo. Bohužel čtenáři nemá co zapadnout, protože spoustu informací prostě nedostal.. S realitou to moc společnýho nemá, na další díl se v dohledné době nechystám.

05.03.2017 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Díky filmu jsem před léty objevil svět Neila Gaimana. I když se kniha od filmu liší, přečetl jsem ji jedním dechem. Sice není tak "pohádková", ale zato je v ní víc různých rovin, vrstev, ... , kvůli kterým jsem si Gaimana zamiloval.

19.02.2017 5 z 5

Jana a Dana aneb Uličnice k pohledání Jana a Dana aneb Uličnice k pohledání Věra Řeháčková

Výborná série o Janě a Daně - baví nás doma všechny. Tím spíš, že se odehrává v Brně a okolí, kde to holky znají, takže je pro ně snadné si představit, že se s dvojčaty někde potkají.. :-)

07.02.2017 5 z 5

Jana a Dana aneb Kvítka z čertovy zahrádky Jana a Dana aneb Kvítka z čertovy zahrádky Věra Řeháčková

Čtu právě holkám před spaním a chechtáme se u ní všichni. První díl měl stejný úspěch. Výborná série, škoda jen, že další díly už nemůžu nikde sehnat..

Kouzelné pohádky na dobrou noc Kouzelné pohádky na dobrou noc Vivian French

Dcerky tuhle knížku milují. Četli jsme ji před spaním už několikrát a dodnes se k ní vracíme.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nemám rád knihy z války / o válce. Nesnáším ten pocit bezmoci, když tuším, že se každou chvilku něco podělá. Pravděpodobnost, že bych sáhl zrovna po téhle knížce, byla dost mizivá. Ale stalo se a nelituju, i když ke konci jsem byl rozervanej jak ulice Himmelstraße po náletu. Přečtu si tuhle knížku někdy znova? Ani náhodou, jednou mi to stačilo! Ale aspoň jednou by si ji měl přečíst každej - člověk pak v sobě spoustu věcí přehodnotí...

03.02.2017 5 z 5