tomas7320 tomas7320 komentáře u knih

Poloviční král Poloviční král Jan Hamouz

Parádní úvod do skvělé fantasy a k tomu od českého autora. Ano je to pomalé a rozvleklé, ale tak to u kvalitních epických fantasy bývá a tento příběh se u mne zařazuje k tomu nejlepšímu co jsem za těch pár desítek let četl.

22.03.2022 5 z 5

Třetí ucho Třetí ucho Jan Hamouz

Tak tohle jsem si fakt užil. Parádní pokračování prvního dílu. Ano je to pomalé a v dnešní zrychlené době tento děj asi ne každému sedne, ale pro mne to bylo to pravé tempo, které mojí fantasy duši dostalo do starých dobrých časů, kdy se v příbězích nikam nepospíchalo a já mohl poznat spoustu maličkostí příběhu, který je opravdu skvěle propracovaný.

22.03.2022 5 z 5

Mičula na vandru Mičula na vandru Bohumila Sílová

Velice milá a pěkná kniha

20.02.2021 5 z 5

Tajný atlas Tajný atlas Michael A. Stackpole

Naprosto geniálně napsané. Spousta postav a jejich příběhů, které se pomalu rozvíjejí do velkého eposu. Kdo má rád old scholl fantasy s pomalým začátkem, tak bude nadmíru spokojený!!!

28.06.2020 5 z 5

Zákon pralesa Zákon pralesa Alberto Vojtěch Frič

Naprostá nádhera. Tuto knihu jsem vyhrabal v knihovničce na chalupě a nelituji !!! :)

19.06.2020 5 z 5

Zlatá kniha komiksů – Václav Šorel Zlatá kniha komiksů – Václav Šorel Václav Šorel

Velká nostalgie, ale bezva počtení :) Je fajn, že takové věci ještě někdo vydá :)

04.05.2020 5 z 5

Nadvláda démonů Nadvláda démonů Henry H. Neff

Velká škoda, že u nás nevyšel čtvrtý a pátý díl, které mají na Goodreads velmi nadprůměrná hodnocení. :(

07.03.2020

Havraní déšť Havraní déšť Ed McDonald

Na goodreads hodnocení 4.36 z 5 od 954 hodnotících. Tahle sága byla super a za mně dávám 5 hvězd.

10.01.2020

Havraní pláč Havraní pláč Ed McDonald

Začínám pochybovat o smyslu bodování knih na tomto webu. Tato kniha má na goodreads 4.28 z 5 od 1 661 hodnotících, coč ji staví k tomu lepšímu co ve světě fantasy vyšlo :) Za mně dávám plných 5 za originalitu :)

10.01.2020

Goon #1: Nic než utrpení Goon #1: Nic než utrpení Eric Powell

Parádní komixová odreagovačka u kterého jsem se fakt dobře bavil..

04.01.2020 4 z 5

Conan I. Conan I. Robert Ervin Howard

A Conan přišel viděl a vždy zvítězil..Velice čtivé a napínavé příběhy Conana spojené do uceleného příběhu pojednávající Conanovi léta v rozmezí 16. až 35. věku života. Nejednou jsem se v metru tak začetl, že jsem přejel stanici kde jsem vystupoval. Všem doporučuji a velký dík Městské knihovně Praha, že tuto trilogii tak skvěle převedla do eknihy a zdarma ji nabízí ke stažení na svých stránkách.

19.12.2019 5 z 5

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Na Goodreads hodnocení 4,14 z 5 !
Hodnotilo 3947 lidí, což je velice velice slušné a proto jsem do této knihy šel s velkým zájmem a nelituji. Příběh je super. Neotřelý a po všech stranách a na všech stránkách Vás děj a zvlášťně ujetý a syrový humor knihy vtáhne do děje. Doporučuji a doufám že se u nás vydá i druhý díl, který má ještě lepší hodnocení!!

08.11.2019

Zlatá kniha pohádek z celého světa Zlatá kniha pohádek z celého světa kolektiv autorů

Hodně povedená kniha, která mého syna už od nejmenšího věku zaujala svými krásnými ilustracemi. Všem tuto knihu doporučuji.

08.10.2019 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Skvělé, skvělé skvělé. Není co dodat, Trudoš viz. níže to vystihnul perfektně... :)

11.07.2019 5 z 5

Nick & Dusty - Detektivní kancelář Nick & Dusty - Detektivní kancelář Robert D. Martin

Moc pěkná kniha. Neotřelý detektivní příběh plný překvapení a zvratů z prostředí zmutovaných zvířátek. Knihu jsem četl jako oddychovku a musím říct, že mě hodně bavila. Četl jsem dětem na škole v přírodě a každý den se těšili na pokračování. Za mě a děcka dávám plný počet !!

30.04.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Bylo to zajimavé.Takové to romantické postápko. Záčátek zajimavý a svížný, pak se to začalo trochu táhnout a četlo se to trochu s přemlouváním. Konec knihy už mě zase bavil ikdyž tam bylo v příběhu až moc velkých skoků. Rozhodně se to dalo rozepsat více. Za mě poctivé čtyři hvězdy.

14.03.2019 4 z 5

Studna věčnosti Studna věčnosti Richard A. Knaak

Bylo to dobré? Rozhodně ne, bylo to skvělé !!! Kniha mi hodně osvětlila počátky Azerothu a za to spisovateli velký dík. Děj se netáhnul jako smrad prdějícího Orka, ale byl svižný a ladný v duchu elfského stylu.

02.02.2019 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Neuvěřitelné odhodlání a štěstí :)

02.02.2019

Kámen rozluky Kámen rozluky Tad Williams (p)

Skvělé pokračování skvělé knihy

10.12.2018 5 z 5

Školní roky Školní roky Jamie Thomson

Poctívý 4 hvězdy. Kniha se dobře četla, nicméně děj byl jednoduchý a předvídatelný. Teda až na konec, který mě na knize nejvíc bavil. Pro teenagery přitažlivá a čtivá kniha pro starší a pokročilé je to příjemná oddechovka od těžších knih, nicméně vřele doporučuji.

05.11.2018 4 z 5