tlackacka tlackacka komentáře u knih

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Výjimečně mě druhá kniha ze série bavila o trochu víc než ta první. Autor se už nezatěžoval popisy, jak co funguje v RPG, a přešel k plnění úkolů a rozvoji světa. Neskutečně mě tu baví propracovanost NPC a fakt, že dokud nezačnou nabízet pitomé questy s ještě pitomějšími odměnami a dělat naschvály, chovají se jako zbytek hráčů. Skvělé, jdu shánět další díl.

01.06.2019 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Chápu, že je kniha psaná i pro širokou veřejnost čtenářů a seznámení s RPG principy je proto nutné, ale mně to se zkušenostmi z několika onlinovek přišlo celkem zdlouhavé. Minimálně ke konci už to mohlo šlapat plynněji. Na druhou stranu, jestli to byla zamýšlená úloha prvního dílu, tak se to povedlo. Bylo to správné navnadění na další díl :)

30.05.2019 4 z 5

Lídři jedí poslední Lídři jedí poslední Simon Sinek

Knihu jsem přečetla až po "Začněte s proč" a obě knihy mají dost společného. Popravdě teď už bych s jistotou nezařadila nějakou pasáž do jedné či druhé knihy.
Autor předkládá inspirující příběhy a úvahy, které se v podstatě točí kolem jednoho tématu. Doporučuju k přečtení, ale nepřijde mi, že by bylo vážně nutné číst celou knihu k pochopení hlavní myšlenky.

28.05.2019 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Doporučuju. Rozhodně se k Vyhlídce chci vrátit později, až si přímo předtím přečtu i Noční klub. Řekla bych, že Vyhlídce přímo to nechybělo, ale byla to škoda.
Vyhlídka samotná je skvělá - děj, akce, zvraty a hlavně dialogy a komentáře hlavních postav.

28.05.2019 5 z 5

Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Simon Sinek

Jak autor sám říká, jeho cílem je inspirovat a i tady se mu to, myslím, povedlo. Kniha i myšlenky jsou zajímavé, i když celkem zdlouhavé a opakující - asi od 2/3 knihy mě přepadalo nutkání to ukončit. Ani heslo "Opakování je matka moudrosti." tu na mě nezabralo.

23.04.2019 4 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Závěrečný díl bylo parádní finále. Když se všechny události točily s koncem světa v pohybu, tak se mi nikdy nechtělo přestat číst. Ještě že je kniha tak členěná - pasáže z pohledu různých osob jsou navíc prokládané "komentáři" z budoucnosti, které ale nic neodhalují, spíš dobře rekapitulují. Prostě skvělé dílo :)
Mám chuť si rovnou rozečíst další trilogii, ale po přečtení recenzí nejspíš nebude na škodu si dát menší odstup.

15.04.2019 5 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Po první knize, kde mě fascinovalo plánování Kelsierovy party, si mě znova i tady našla jiná (byť podobně poutavá) tématika - aneb když se svrhne říše, musí se jí vládnout. Celé je to jeden velký, obsáhlý a nádherný příběh - už mám za sebou i třetí díl a vím, že tuhle sérii si budu pamatovat ještě dlouho.

15.04.2019 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Poslední díl mi přišel méně zajímavý než první díl, zato určitě lepší než ten druhý. Což bylo přeci jen příjemné překvapení. Co mě na tomhle díle uchvátilo, byla ta absolutní (ne)jistota ohledně toho, co se děje politicky ve světě na povrchu podle toho, jak se vyvíjel děj.
Fajn, že se aspoň první díl nějak víc propojil s druhým...

02.04.2019 4 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Skvělá kniha, kde se v příběhu rozvíjí jak allomantické schopnosti a jejich možná využití, tak intrikaření a rozsáhlé plánování. Tahle vyvážená kombinace mě neskutečně bavila.

02.04.2019 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Na začátku vypadala kniha jako průměrný příběh s podprůměrným stylem vyprávění, ale jak děj graduje, mění se i styl psaní a čím více se rozvíjel děj, tím to bylo napínavější :)

04.08.2018 5 z 5

Spin Spin Robert Charles Wilson

Jeden z nejnadhernejsich pribehu, co mi kdy prosly rukama a ocima :)

17.10.2013 5 z 5