tkometka tkometka komentáře u knih

Keltové a Čechy Keltové a Čechy Petr Drda

Pro ty co se zajímají o keltskou kulturu velmi poučné čtení.

25.04.2014 5 z 5

Keltská kniha mrtvých Keltská kniha mrtvých Holger Kalweit

Knížka je pro všechny co chtějí nahlídnout do zvyků, myšlení a kultury keltské společnosti. Není jednoduché v našem dnešním chápání jejich kulturu pochopit, neboť lovci lebek, kteří se chlubili svými trofejemi, jsou dnes pro nás něco nanejvíš opovržlivého, avšak pokud se ponoříme do jejich chápání má vše svůj důvod a smysl.
On knihy nečekejte romantizované příběhy, je psaná původními myšlenkami a fakty a pokud neodložíte dnešní chápání světa a předsudky bude ji těžké a možná i zbytečné číst. Stojí ale za to to zkusit :)

25.03.2014 4 z 5

Irské duchařské historky Irské duchařské historky Patrick Byrne

Kniha rozhodně není pro skeptiky ale kdo si chce přečíst trochu těch záhadných a nevysvětlitelných příhod, tomu to můžu vřele doporučit.

14.03.2014 4 z 5

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Na tuhle knížku si člověk musí udělat klid. Je hrozně těžké ji číst. Není to knížka na zkrácení volného času! Ale to není žádné filozofické dílo.
Je v ní spousta myšlenek které se přez sebe převalují a konkurují si. Někdy jsem s myšlenkami souhlasila jindy ne. Stokrát jsem chtěla knížku odložit ale každou další větou mě to do ní zase vtáhlo. Donutila mě přemýšlet nad všedními věcmi a skutky z jiné strany. Uvědomit si že smysl každodenních věcí je úplně v něčem jiném. Rozhodně se k ní jednou vrátím a věřím že mi bude její obsah zase o něco bližší.

05.03.2014 5 z 5

Balady z Trní Balady z Trní Jan Matěj Krnínský

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Skvělý humor všedního života vtáhne do děje.

Českokrumlovské tajemno Českokrumlovské tajemno Helena Braunová

Je skvělé přečíst si příběhy domů které znáte. Hezky se čte a rádi se k ní vracíme i s dcerkou.

Českokrumlovské domy vyprávějí Českokrumlovské domy vyprávějí Helena Braunová

Pěkné čtení. Hlavně když si můžete s knížkou procházet své město :)

27.02.2014 4 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Sice jsem za "zenitem" :D ... ale jo bavilo mě čtení ságy. Byla to četba pro zábavu ne pro kvalitu. Každopádně jsou knížky lepší než film. Ten mi připadl celkem ubohý.

27.02.2014 4 z 5

Zimní knížka pro Lucinku Zimní knížka pro Lucinku Milena Lukešová

Četla jsem jako dítě a stále má své místo v knihovně :)

Nejšťastnější batole v okolí Nejšťastnější batole v okolí Harvey Karp

Skvělá psychologie pro každého rodiče která se dobře uplatňuje v praxi.

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Souhlasím s předchozími komentáři. Funguje, dobře se čte. Obrovský rádce.

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Silná knížka. Četla jsem ji na základní škole. Stejně ale jako JessS si kladu otázku jakto že prošla výběrem ...

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Četla jsem jako náctiletá a moc se líbila. Film, který byl natočený se taky velice povedl.

Herbář léčivých rostlin, 1. díl Herbář léčivých rostlin, 1. díl Jiří Janča

Doporučuji všem co se zajímají o alternativní léčbu. Vyplatí se sehnat si všechny díly včetně doplňku.

Enigma 1 - Tajemství starověku Enigma 1 - Tajemství starověku kolektiv autorů

Krásné fotografie, zajímavé čtení pro ty co chtějí vědět. Kombinace série je zajímavá myslím pro každého.

26.02.2014 4 z 5

Enigma 2 - Tajemství Západu Enigma 2 - Tajemství Západu kolektiv autorů

Krásné fotografie, zajímavé čtení pro ty co chtějí vědět.

26.02.2014 4 z 5

Bílá moc Bílá moc Karolína Vaverková

Kniha je dobrá, musí se nad ní víc přemýšlet aby se čtenář neztratil. Je to dobrý doplněk ke knihám My děti ze stanice Zoo nebo memento.

26.02.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knížku jsem četla jako náctiletá a doporučuji všem co by chtěli experimentovat tímhle směrem. Ta beznaděj a začarovaný kruh je skvěle vylíčen a z psychologické podstaty by si ji měl každý přečíst. Zůstane hodně hluboko.

Memento Memento Radek John

Knihu jsem četla a myslím že se k ní ráda vrátím. Pro náctileté by měla být samozřejmostí.

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Četla jsem jen výběr ale moc mě to bavilo. Je to skvělým způsobem zpracovaný pohled na opačnou stranu katovského řemesla. Je to román s příměsí historie a moc dobře se čte. Doporučuju