tisha8409 tisha8409 komentáře u knih

Rozbitá Rozbitá Cathy Glass

Knih o zneužívaných dětech jsem četla hodně. Buď je píší samy oběti, nebo někdo za ně. Jsou téměř stejné - okolí to ví, přesto nic nedělá, děcko tím trpí ale na druhou stranu si myslí, že to je normální a až to skoro "chce". Viník nikdy není jen jeden, ale nějak tak celá rodina a i okolí. Je nízká hranice mezi lhaním těch dětí a mezi pravdou, protože ta děcka to obvykle na potkání nikomu neříkají a to ani těm pracovnicím, které se jako kamarádky tváří.
V tomto případě bych si s holkou nevěděla rady, ale vím jedno - že bych se nesnažila lámat to přes koleno a ohrožovat tím svou rodinu.
Selhání sociálky mne nepřekvapuje asi proto, že se to tu také děje.

14.06.2015 odpad!

Andělská mrcha Andělská mrcha Petra Poncarová

Jedna hvězda za obálku. Jinak jde o typický novodobý fenomén - z ukňučené občasné válendy v podobě mladé milenky je jednoho dne manželka a matka a ač má vše, co chtěla - tedy toho samce a hlavně jeho prachy, musí se též starat o ty děti, neboť by ji samec odstřihl od peněz, což by madam nevonělo. Pronuděný text plný nespokojenosti a nevděku vůči tomu, že měla, co chtěla. Na prahu 40tky jeden grupáč a ochotné podvolení se rezavému manuálně pracujícímu týpkovi, který neměl ve stádečku jen ji, což ji rozlítilo.
Konec? Násilnější tělesno se stárnoucím manžou a převálcovaná, vteřinu vděčná slepice, která zase chce zobat zrní jinde, protože má pocit, že jinde chutná lépe.
Nic nového, zajímavého, přínosného, pouhá běžná realita dnešní doby.

13.06.2015 odpad!

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Přečteno. Styl autora se mi nelíbil. Psáno suše, stylem jakoby " tak jsme tam byli a odklízeli mrtvoly".
Z psaní by jeden vyčetl, že to na mužském bloku nebylo zas až tak špatné - kamarádi dovlekli nemocného na apelplac, starali se o něj, dělili se o jídlo, směli i do lesa a útěk se povedl.... prostě to vypadá jako suché popsání toho, kde určitou dobu pobýval..bez emocí.
Mám z toho rozporuplné pocity.

20.05.2015 1 z 5

Že se toto dělo, se dozvídám až díky této knížce. Spousta jmen mi nevadila - nejsou tam pro zapamatování. Co mne překvapilo je fakt, že v koncentráku šlo mít svého kochaneho.
Od knihy, která dokazuje hrůzné činy, nelze očekávat čtivost jako u Harry Pottera.
"Suchopárnost" dat a údajů plných jmen a míst mi nevadila.
Akorát bych řekla, že mnohé útržkovité informace místo pravdivého vyprávění jen tak naťukly cosi neurčitého ohledně tématu knihy - nechtěly-li se ženy vyjadřovat, asi bych tam toto svědectví nezanášela.

20.05.2015 2 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Přečtena ... a dokonale zděšena :)
Na věci psané tady věřím, ale neopovažuji se číst další díly - bála bych se pak i dýchat :)

20.05.2015 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Krásné, ač pro dnešní děcka příliš ideální, i když to byl záměr. ( něco jako babička od BN.)

Hanýžka a Martínek Hanýžka a Martínek Jindřich Šimon Baar

Kniha, kterou není potřeba chápat.
Krásná.

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Staročesky krásné ♥
Pokud mi vadí Babiččino neustálé poučování, tak tady ho beru. Tady totiž učí a předává, kdežto Bábina jen poučuje a všem chce vše měnit.
Líbí se mi tam i ta chuť zůstat vše při starém, ač doba prokročila a mladí již žijí prostě jinak - to zklamání, že už nic nebude tak jako dřív, z toho vcítím zcela hmatatelně.
Krásný člověk. Tak to má být.

Elita Elita Kiera Cass

Mám sice tento druhý díl, ale protože nesnáším různé sladké romantyše příběhy, boj o přízeň toho, který to hraje na všechny strany, všem lže a naivky mu na to skočí, se mi víc než příčí.
Nic romantického v tom nespatřuji a ani forma psaní alá " Boj o prince, ale moderněji" mne nezaujala.
Hlavní hrdinka je taková ... nerozhodná, nezralá slepice a princové jsou ... kohouti.
Je to jako nesplněný sen nevyrostlé holky.
Jedna hvězda za obálky.

20.05.2015 1 z 5

Hot Line Hot Line Maeve Carels

Kniha rozvláčně se táhnoucí, popisující hlouposti okolo, je nesmyslně dělena do několika linií - rodinné vztahy a atmosféra - to tam být vůbec nemuselo, party o tlusťochovi také ne, jelikož s tím nesouvisí nic, popisy funkcí počítače či toho, se právě děje na webu, chat s členy byl jaksi .. psán přehnaným jazykem a o ničem dlouho nevypovídal a momenty ve škole nebo rozhovory o ničem se mohly vynechat.
Ve finále se na dvou stranách dozvíme, že to udělal ten, o kom se v celé knize autorka zmínila tak 5x.
Protože mne rozhovory nudily, přeskakovala jsem závěrečný chat a tak nevím, proč to udělal ten, kdo to udělal.
Nenesu si z této knihy tak nějak nic.

20.05.2015 odpad!

Ztracený profil Ztracený profil Françoise Sagan (p)

Knihu jsem četla s pocitem, že jde o sice tuctový námět, avšak ráda si ho "zažiju" a knihu tedy přečtu. Zarazil mne však podivný styl psaní a něco mi nesedělo...do okamžiku ,kdy jsem zjistila, že jde o příběh z let dřívějších.
Knihu tedy číst nebudu, přijde mi to zmatené, nijaké, neslané nemastné, až jakoby začátečnické.
Vůbec mi to nesedí k tomu, že by takhle psala žena, která byla pro ženy ve Francii osobností a znakem pro boj za ženskost a nezávislost.

15.05.2015

Náklonnost Náklonnost Sarah Waters

Dávám téměř mínusové hodnocení za to, že je to psáno nepřehledně, člověk se ztrácí v tom, co vlastně kdo píše, je to takové celé nezajímavé, prostředí není nijak děsivé, jak se píše na přebalu knihy a ač chápu, z jaké to je doby, celé mi to jaksi... nesedí.
Nudné, zdlouhavé, o ničem.... Prolínají se tam navíc hloupé začátečnické praktiky spiritismu a vztahy okolních lidí.
Se svým "objektem" na sebe stále jen zírají....no utahané nic.

15.05.2015 odpad!

Z kolébky do hrobu Z kolébky do hrobu Joyce Egginton

Kniha o odporné, poblbané ženské a o tom, jak moc nikdo tak okatý problém neřešil.

15.05.2015 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Dávám pět hvězdiček, ALE! pouze za tu část, kde se popisuje život v Mohuči. Po úprku a znásilnění u hradeb se po přijetí mezi židy a poté na hrad stala nudná fraška plná útěků, hledání, hnisu, potu a bolesti. Je to takové trošku směšné, že děcko odpadlice najednou stane na vysokém hierarchickém místě a je jí umožněn "bohatý a dobrý" život.
Jako historický náhled do středověkého Německa dobré, reálné...praktiky zajímavé... ale hradní romány nemám ráda.

14.05.2015 5 z 5

Asi nejsem ženská Asi nejsem ženská Marcela Mlynářová

Tak tu musím dát odpadní hodnocení - kniha o staré ženě, věčně se trmácejíc po horách.
Popisy míst nebo historie mne nezajímaly.

14.05.2015 odpad!

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Dle popisu jsem očekávala, že půjde o vyplouvající temno u psych. lékařky, která nezapomíná všude svůj titul uvádět, avšak vyklubala se z toho jakási... popiska hipísáckého života a klasických prvků všemožných sekt.
Zničehož nic si najednou vzpomínala, ale nic nechápala, do všeho vrtala, tlačila lidi tam, kde nechtěli být a neustále se snažila někoho řídit. Jako osoba se mi nelíbila a ani ten její milý Kevin, který na ni neustále tlačil a vnucoval se jí.
To, co se dělo v té komuně, není ničím novým ani zajímavým - stačí si přečíst články o různých sektách a zjistíme, že tyto fakta autorka pouze posbírala a zařadila do knihy.Tomu chování její dcery se nedivím.
Provázanost Daniela s komunou bil neskutečně do očí. Ve finále tedy příběh nebyl o doktorce, ale o šťourání se do x let starých záležitostí a jen to všem přitížilo. Jako doktorka si měla říci to, co rádi doporučují oni podobným obětem - "musíte zapomenout ,,, chce to čas". Ona to ale jaksi překvapivě nezvládla... no nic moc prostě.

14.05.2015 1 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Kniha začala tak nějak zdlouhavě a nijak. Pokračovala zajímavou zamotávkou a sledem událostí, jež nutily k otázkám. Kousek rozmotané pravdy a poté velezdlouhavý popis po uniknutí z kobky a lynče na ulici.
Vzhledem k tomu, že je ta kniha na motivy něčeho, dávám jednu hvězdu za momenty, kde se mísí tajemství a nepochopení.
Proč nedám víc? Moc mne nezajímá, kde hrdinu co bolí, čím se prodírá nebo kde právě visí, nudné momenty vzpomínek na rodinu a vztahy jsou zbytečné a také autor to, co údajné recenze nazývají "nečekaným odhalením", nechal naznačené, takže se to celé dalo vydedukovat.
Prostě zdlouhavé, táhnoucí se cosi, co dojde k tomu, co jste očekávali.

14.05.2015 1 z 5

Na ocet: Deník slečny Daniely Na ocet: Deník slečny Daniely Jiří Růžička

Ve zkratce: chlap NIKDY nemůže psát jako ženská, protože jako ženská prostě neuvažuje.
Celá knížečka je o kopírce a nereálných trapasech ( které mívají tyto románové hrdinky tak nějak podobné a náhodně stejně hloupé) a o někom, koho vlastně chce nechce chce nechce....
Knížku bych shrnula jako slepičí kvokandu o ničem.
Ale jedno plus to má - díky těmto hloupostem vím, že ženské romány mě prostě nikdy bavit nebudou :)

26.04.2015 odpad!

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Madeleine Wickham

Štve mě, že je hl.hrdinka tak....omezená a hloupá a pořád čeká, že i když udělá přešlap (a jakože je dělá tak nějak pořád), že se jí za to budou ještě klanět a JI odškodní.
Že jí prostě vše projde. Chovala se jako magor, její posedlost hadrami a šátkem jsou sice jistě reálné ( shopaholici jsou skutečně závisláci), ale mně to hrozně vadilo.

Je to takový pohádkový příběh a nazvala bych ho "kterak hlupaňa zadlužená k miliardáři přišla".
To se v reálu pochopitelně nestává.A že by ona-i přes tak trapné chování-mohla zaujmout toho boháče ( nebo tedy ty dva - i toho pískomila s předkusem), který je vlastně finanční suchar, ale vedle ní se z něj stává rozřehtaný mladíček? No nevím nevím...

Pro naivní uberečnky dobrý... pro ty, jež chtějí od života víc než hadry a mají ten um uvažovat a chovat se normálně ale rozhodně ne.

26.04.2015 1 z 5

Sakra, chlapi, proč mě nechcete? Sakra, chlapi, proč mě nechcete? India Knight

Povrchní, hloupé, typicky slepičí kvokání na mnoha stranách.

26.04.2015 1 z 5