Tirisa Tirisa komentáře u knih

Caligula - hrozivý bůh Caligula - hrozivý bůh Siegfried Obermeier

Knihu jsem dostala od kamarádky, která si třídila knihovnu a nějakou chvíli mi trvalo, než jsem se do ní pustila. Z nějakého důvodu to tak s historickými knihami mám...dlouho se přemlouvám, abych je otevřela a pak jsem většinou nadšená. I v tomhle případě musím říct, že mě kniha překvapila a pohltila a mohu ji tudíž jen vřele doporučit.

11.11.2017 5 z 5

Knihu jsem četla v těhotenství a doteď si pamatuji pasáže, u kterých jsem se smála tak, že se po mně otáčeli všichni v MHD, takže za mě vše v pořádku. Kniha měla pobavit a u mě se to naprosto podařilo.

09.11.2017 4 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Remarqueovy knihy miluji. Nejvíc jsem ho četla v době gymnázia a vždy mě jeho vyprávění naprosto pohltilo. Jiskra života a Tři kamarádi podle mě patří k tomu nejlepšímu, co světová literatura nabízí. Do Černého obelisku jsem se prostě ale nedokázala začíst a asi úplně neumím říct proč. Jelikož je ale Remarque skvělý spisovatel, hledám spíš chybu v sobě a věřím, že někdy později, při lepší konstelaci hvězd, se ke knize znovu vrátím a svoje hodnocení změním. Nyní ale jen musím napsat, že jsem se nedokázala začíst a plně ponořit do jeho knihy, tak jako tomu bývalo dřív.

09.11.2017 3 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Tohle je série, která určitě stojí za to. I když se jedná o téma, které bylo zdánlivě napsané už tisíckrát, musím říct, že tady to na mě vše působilo tak nějak nově. Byla jsem napjatá a často překvapená vývojem, který děj přinášel, za což jsem velmi ráda, protože u dystopických knih už člověk většinou dokáže předvídat, kam povedou. A jak už uvedli mnozí přede mnou, ani přeskakování v časových liniích mě nijak nerušilo a naopak knize dodalo šmrnc.

07.11.2017 5 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

Ach jo, po přečtení obsahu jsem byla opravdu nadšená a natěšená. Jsem na 162. straně a končím. Možná bych jindy vydržela a dala knize šanci, ale celou dobu četby, kdy se neustále musím vracet zpět, protože každou chvíli myšlenkami utíkám někam jinam, většinou ke knihám, které na mě čekají v knihovně, nejsem prostě schopná se do děje aspoň trochu ponořit. Je to opravdu škoda, téma mě upoutalo a určitě se z něj dalo vyrazit mnohem víc...

06.11.2017 1 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

I když už nějaký ten pátek nejsem teenagerem a Stephenie Meyerová je považovaná spíš za autorku pro náctileté slečny, nestydím se přiznat, že její knihy miluji. Její způsob psaní a popisu událostí je nenásilný, vždy mě naprosto vtáhne do děje a také pravidelně potěší romantičku skrytou kdesi uvnitř mě.
U Hostitele jsem navíc našla i skrytější význam, který jsem ocenila, protože sama věřím, že nic není jen černobílé, nebo jen dobré a zlé.
Knihu jsem četla už 3x a ještě ani jednou mě nenudila.

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Dystopie miluji (těžko říct, co to o mně vypovídá). Námět této knihy mě nadchnul a moc jsem se na ni těšila. Po samotném přečtení jsem ale byla zklamaná. Nejspíš jde jen o to, že dystopických knih jsem už přečetla tolik, že ve srovnání s jinými jsem si ji prostě zařadila na nižší příčku mého osobního žebříčku. Jsem si bohužel jistá, že v sérii dál pokračovat nebudu, už teď si vlastně pořádně nevybavuji, co a jak se stalo a v knihovně na mě čeká mnoho jiných knih, kterým věnuji svůj čas raději.

03.11.2017 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Ani nevím, jestli je u této knihy možné dát míň než 5 hvězdiček. Je to klasika, kultovní kniha, člověku z ní až mrazí. U mě po přečtení došlo k tomu, že jsem se sbalila a vyrazila na výlet do Velkých Losin a nechala na sebe atmosféru dýchnout ještě o něco víc...a atmosféra to byla tíživá. Člověku je až fyzicky špatně, když si uvědomí, kolik zla dokáže napáchat jeden jediný člověk...navíc když za ně ani není dohnán před jakýkoliv soud (i když nejsem věřící, tak v tomto případě doufám, že něco jako boží soud existuje a že pan Boblig dostal, co si zasloužil alespoň po smrti).

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

První díl série se mi velmi líbil a těšila jsem se na pokračování. To už pro mě ale bylo spíš zklamáním.

03.11.2017 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu bych doporučila jako povinnou četbu všem puberťákům. U mě v tomto životním období zafungovala dokonale.

03.11.2017 5 z 5

Kniha mě opravdu chytla. I když nemám vyhraněný nebo oblíbený žánr, k dystopickým knihám se uchyluji nejčastěji a tuto sérii jsem přečetla jedním dechem. Při jejím čtení jsem většinu času cítila úzkost, ale to jen dokazuje, jak moc mě spisovatelka dokázala vtáhnout do děje.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Než jsem knihu začala číst, nevěděla jsem, co čekat a musím říct, že se začtením se jsem neměla sebemenší problém. Příběh mě vtáhnul a musím přiznat, že několikrát i srazil na kolena, jelikož jsem ho četla v době, kdy jsem doma měla čerstvě miminko. I přesto jsem ale knihu půjčila všem svým příbuzným i kamarádkám, které si přišly postěžovat, že nemají co číst a nenašla se jediná, které by se nelíbila.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihy Jane Austenové patří k mým srdcovkám a Pýcha a předsudek naprosto vede můj osobní žebříček. Vřele doporučuji všem ženám, které si chtějí jen tak sednout a potěšit svoji duši, uvolnit se a na nic nemyslet.
Nutno říct, že mě nezklamalo ani filmové zpracování a vždy, když se potřebuji trochu potěšit a začít se usmívat, je pro mě kniha i film jasná volba.

02.11.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Sérii s Harry Potterem miluji. Přečtené mám všechny díly a ani filmy mě nezklamaly. Kouzelnický svět a Bradavice patří mezi mé nejmilejší fantasy světy.
K závěrečné knize této série můžu říct jen tolik, že pro mě byla dechberoucí a musím přiznat, že posledních cca 40 stran jsem nepřetržitě brečela...ani nedokážu říct, jestli smutkem nebo štěstím...prostě emoce mě v tomto případě dohnaly.