Tirisa Tirisa komentáře u knih

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Šla jsem do toho velmi nejistě, jelikož se do historických knížek málokdy začtu, ale tohle byla bomba a už se těším na další díly.

14.11.2019 5 z 5

Nepříjemně blízko Nepříjemně blízko Linwood Barclay

Dostala jsem přesně to, co jsem čekala, takže jsem spokojená.

07.11.2019 5 z 5

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

Já jsem vlastně spokojená...sice jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec přece jen převážily ty čtyři. Je to tedy hlavně kvůli tomu, jak vše dopadlo, protože to jsem si opravdu netypovala, a to jsem si říkala, že knížky tohoto žánru mývaji dost často podobný scénář, jen světy se mění...Každopádně jestli se mi zakončení líbilo nebo ne, není důležité, rozhodně překvapilo...

29.10.2019 4 z 5

Půlnoční rituál Půlnoční rituál Laura Walden

Skvělá kniha. Nechybí romantika ani napětí. Obálka mě odrazovala, ale nelituji ani jedné minuty, kterou jsem knížce věnovala. Vřele doporučuji!

13.10.2019 5 z 5

Zlaté rouno Zlaté rouno Robert Graves

Bohužel jsem se mockrát přistihla, že u knížky vypínám a nevím, co čtu, proto odkládám.

06.10.2019 1 z 5

Hodina tance a lásky Hodina tance a lásky Pavel Kohout

Krásná knížka...smutné téma, ale zpracované tak, že vás nenechá odejít, dokud nedočtete...což není zase tak složité, protože je to knížka vcelku útlá. Výborně napsané...rozhodně doporučuji!

04.10.2019 5 z 5

Žluté rukavice Žluté rukavice Helle Stangerup

Bylo to milé a osvěžující po všech novodobých detektivkách. Navíc kniha není dlouhá, takže nemá ani hluché pasáže.

29.09.2019 4 z 5

Dvojí život Heleny Grahamové Dvojí život Heleny Grahamové Anne Brontë

Jsem víc než spokojená,kniha mě chytla a nepustila a já můžu jen doporučit.

31.08.2019 5 z 5

Ještě se setkáme Ještě se setkáme Mary Higgins Clark

Já jsem se bohužel vůbec nedokázala začíst. Zkoušela jsem knihu od paní Clarkové už dřív a se stejným výsledkem. Holt to nebude moje cílovka, takže už jí přestanu kazit skóre s mojí jednou hvězdičkou a zaměřím se zase jinam.

19.08.2019 1 z 5

Zlověstný úplněk Zlověstný úplněk Nora Roberts

Skvělá knížka, pro mě opravdu příjemné překvapení...Byla tu romantika i napětí a to vše velmi čtivě napsáno...Zase jsem se po nějaké době těšila, až budu zase moct začít číst, takže doporučuji.

18.08.2019 5 z 5

Lásky Žofie Bosniakové Lásky Žofie Bosniakové Jožo Nižnánsky

Čachtická paní je moje srdcovka, kterou už autor asi nepřekoná, ale i tak to bylo skvělé čtení. Nevím, jak to pan Nižnánský dělá, ale píše pro mě tak poutavě, že se nedovedu odtrhnout a těším se na každou další chvilku s knížkou.

14.08.2019 4 z 5

Roxolana Roxolana Pavlo Zahrebeľnyj

Bohužel zatím odkládám. Kniha je opravdu krásně napsaná, ale občas zdlouhavá a teď na to prostě nějak nemám náladu. Věřím ale, že se k ní jednou vrátím a potom také změním hodnocení.

03.08.2019 1 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Dlouho jsem se rozmýšlela mezi 3 a 4 hvězdami. Jak už napsala Venny345 - chvílemi jsem se nemohla odtrhnout a chvílemi jsem se hrozně nudila. Kniha byla vcelku dlouhá, ale musím říct, že velmi čtivě napsaná, takže nakonec přece jen zvítězily 4 hvězdy. Pokud jsem dokázala, jako někdo kdo nečte historické knihy, přelouskat přes 600 stran textu, tak pro fanoušky to bude určitě skvělá kniha.

25.07.2019 4 z 5

Křehké souznění Křehké souznění Dorothy Garlock

Pěkná oddechovka, nic víc nic míň...

30.06.2019 4 z 5

Démoni pralesa Démoni pralesa Alec Palmer (p)

Pěkné a místy napínavé čtení. Rozhodně to nebyla ztráta času.

20.06.2019 4 z 5

Anežka a král: Jediná láska Přemysla Otakara II. Anežka a král: Jediná láska Přemysla Otakara II. Jaroslava Černá

Já jsem se bohužel nějak nedokázala pořádně začíst. Zezačátku jsem si říkala, že to bude fajn, ale postupně moje nadšení opadávalo a bylo mi tak nějak jedno, kdy se ke knížce zase budu moct vrátit. Je pravda, že historické romány to u mě mají tak 50:50, to už musí být, abych se začetla...ale stejně to pořád dál zkouším a doufám, že tentokrát narazím na takový, který mě zaujme. Teď se to bohužel nestalo, ale to je opravdu spíš o mě, než o tom že by to byl špatný román.

07.06.2019 2 z 5

Strastiplné peníze paní Darcyové Strastiplné peníze paní Darcyové Elizabeth Aston

Po druhém dílu, který se mi četl z nějakého důvodu hůř, jsem se opět začetla a těšila se na další volnou chvilku, kdy budu moct v příběhu pokročit, takže u mě spokojenost.

05.06.2019 5 z 5

Slečna Darcyová se nevzdává Slečna Darcyová se nevzdává Elizabeth Aston

Bylo to opět pěkné, ale první díl se mi líbil o něco víc.

29.05.2019 4 z 5

Dcery pana Darcyho Dcery pana Darcyho Elizabeth Aston

Souhlasím s tím, že začátek je utahaný...v nějakou chvíli se to ale zlomí a já si čtení užívala a překvapivě mě bavilo. Myslím si, že není jednoduché navázat na takovou ikonu jako je Jane Austenová a navíc ještě na Pýchu a předsudek. Já se těmto umělým pokračováním z pera jiného autora vždy vyhýbám. V tomhle případě jsem ale, díky vcelku vysokému hodnocení, udělala výjimku a jsem za to ráda, protože na mě opravdu v určitých chvílích dýchl duch austenovské Anglie, jak tomu říkám :-)

20.05.2019 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Na závěr téhle série musím říct...klobouk dolů, byl to skvělý zážitek!

15.05.2019 5 z 5