Timkim Timkim komentáře u knih

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Uf, to bylo tedy dřina. Filmové zpracování mě opět minulo, ale vím že existuje. Dal jsem tedy knihu a bylo to vážně náročné. Příběh první se mi líbil asi nejméně, ale zatnul jsem zuby a dal jsem pár dalších stran...kupodivu pak už to bylo lepší a lepší. U Timotiho jsem se dokonce smál. Celkově je ta kniha vyvážená, ale že bych ji chtěl číst znovu, to opravdu ne. Dnes střed.

10.02.2024 3 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Panečku, to se nám Brünhilda zase rozjela. Kosí to ve velkém, bere to hlava nehlava. :-D daleko lepší než předchozí díl i když i tady bych měl výhrady. Nejlepší podle mě byl asi souboj ve sklepě. Úplně to vidím. Jako i ten jeřáb.... výborné nápady na neobvyklou likvidaci. Super. Jen za ten konec ve stylu červené knihovny ubírám hvězdu. 90%

09.02.2024 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Jsem na rozpacích, jak hodnotit. Popravdě, kdyby se celý příběh odehrával například v 16, nebo 17. století, asi by mi to celé dávalo větší smysl.
Tady pár lidí přežije výbuch atomové bomby a absolutně je nezajímá kdo a proč, ale stále se snaží sehnat nějaká zvířata. Bylo to takové naivně hloupoučké, jako ty veškeré ženy, které zajímal pouze sex a vdavky. Navíc když to promítneme do skoro současné doby....ne, tohle bylo moc. 65%

08.02.2024 3 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Tak toto bylo naprosto skvěle. Mytologii Řecka mám rád a tady to bylo dotaženo do extrému. Těžko se dalo usoudit, co z toho je pravda a co jen fikce. Chvíli mi to připomínalo Verneovku, chvíli Indiana Jonese. Vážně super. Co mě mrzí, že Kowalski neměl tolik prostoru ke svým legendárním hláškám. A ten konec? Co to má být...pevně věřím že něco vymyslí a dopředné to dobře. Dnes vysoko 95%

08.02.2024 5 z 5

Čtyři po půlnoci Čtyři po půlnoci Stephen King

Novela Časožrouti byla vynikající, neustále se tam něco dělo a já těm lidem vážně fandil. Ostatní novely spíše průměr, u Slunečního psa podprůměr. Suma sumárum 75%.

06.02.2024 4 z 5

Zítra přijde Olah Zítra přijde Olah Martin Sichinger

Nijak obzvlášť mě to neoslovilo a to jsem v osmdesátkách chodil na základku. Jen do 4A. Takže perspektivnejší. Tu dobu si dobře pamatuji, ale že bych se k tomu chtěl vracet, to zrovna ne. Oddychovka dobrá, ale přišlo mi to psáno na efekt ve stylu " že si to taky tak pamatujete"? Za mě střed. 55%

02.02.2024 3 z 5

Mirzova vize Mirzova vize Josef Pecinovský

Jelikož již mám přečtenou Stručnou teorii času a Temnou hmotu, porozuměl jsem větám na těchto stránkách více. Vynikající to bylo. První polovina pecka, druhá pozvolnější postapo, ale dokážu si to živě představit. Nakonec to vše pěkně do sebe zapadne a s koncem se vlastně ocitáme na začátku. Povedené 85%

02.02.2024 4 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Paul Czajkowski

Tak dnes ne. Tento díl se dle mého moc nepovedl. Nebudu vyjmenovávat všechny absurdity, ale bylo jich dost. Navíc mi to v podstatě přišlo jako obšlehnutý T virus z Resident Evil. Jedním uchem tam, druhým ven. James má daleko lepší knihy. Dnes jen průměr 65%.

01.02.2024 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

I mistr tesař se někdy utne. Toto bylo vážně nudné. Od poloviny knihy jsem tušil jak to vše je a do poslouchání jsem se musel spíš nutit, abych si svoji domněnku potvrdil. Tato série s Kate má dost sestupnou tendenci a úplně se bojím toho, co přijde po tomto dílu. 70% s odřenýma ušima.

31.01.2024 3 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Po prvním dílu, který byl výtečný, přišlo ochlazení. Zde to bylo spíše psycho-krimi. Celou dobu cítíte tu hrozbu v zákulisí, jen nevíte, odkud přijde úder. Celkově to stavím lehce nad průměr, i když pár vraždiček tam proběhlo. Solidní, ale na top to není. 70%

30.01.2024 3 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Překvapení. Nic jsem si od toho nesliboval a dostal jsem dobrý příběh. Místy až morbidní. Krátké kapitoly, děj svižný a s nikým se moc nepárala. Jediné co mě malinko vadí, ale to u více autorů, když hlavní postavu neustále oslovují všichni příjmením. Netradiční prostředí, netradiční pachatele, uvěřitelné likvidace. ..a copak by naše Blumová dělala, kdyby měla krámek s novinami a ne pohřební službu? :-) další si jistě poslechnu.

29.01.2024 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Popravdě, první díl se mi líbil víc. I když tento se mi zdá komplexnější a vyváženější. Zde mi chybělo to napětí z hry. Šlo spíš o to, kdo s kým vydrbe víc. Každopádně, už vím jak fungují diskuze na netu a co je to za lidi, kteří předkládají jen tu správnou pravdu. Jsem zvědavý na závěr trilogie. Dnes za solidních 85%

27.01.2024 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Dal jsem si osobní výzvu přečíst, či poslechnout letos všechny knihy od Stephena Kinga...toto byl tedy oříšek. Osobně si myslím, že autorovi zapomněli dát modrou tabletku. Námět výborný, zpracování tristní. Z tohoto se dalo vytěžit o mnoho více. Mohlo to být daleko akčnější, zajímavější, bez zbytečné vaty okolo. Škoda. Zapadne v průměru. 60%

26.01.2024 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Tak nějak nevím. Do 2/3 knihy jsem si říkal, to je ale blbost. Anna mě svým jednáním rozčilovala. Alkoholička na práškách. Poslední třetina to vytáhla na průměr, ale že bych to doporučoval, to jako fakt ne. Děj průměrný, zápletka slabá...60%.

24.01.2024 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Solidní začátek série. Sayer mi svým přístupem připomíná Kim, nebo Lotie. Každopádně pěkně odsýpající příběh ve kterém je těžké tipnout padoucha. Od poloviny se mi zdálo, že se tempo malinko zklidňuje, ale konec byl opravdu překvapivý. Ponechávám si rezervu a 90% bude dnes tak akorát.

23.01.2024 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Šokující na tomto díle byl pouze závěr. Ano, to překvapilo i mě. Ale zbytek knihy a vyšetřování, ne že by bylo nějak špatné, ale jde spíš o věci které se stávají takřka běžně. Co si budeme namlouvat, jestli ještě někdo neslyšel o takovýchto praktikách, musí být z jiné planety.
Předešlé díly mě bavily víc. Sorry Angelo, dnes jen 80%

19.01.2024 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Nebylo to špatné, ale jakmile Josie narazila na sektu v lesích, tušil jsem odkud vítr fouká a napětí bylo to tam. Pak už jsem jen poslouchal, abych se dozvěděl co, kdo a proč. Samozřejmě se to muselo ještě krapánek zamotat, ale konec mi přišel zase až moc překombinovaný. Co mě ale mimořádně bavilo, byla celou knihou táhnoucí se linka s troubou a jsem rád, že na ni autorka v závěru nezapomněla. Solidní autorčin standard. 85%

17.01.2024 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Audio. Klasika všech klasik od mistra Kinga. Příběh, který Vás nenechá chladným a najdete v něm téměř vše. Od zloby, násilí, soucitu, radosti, ....prostě téměř vše lidské. Nejde hodnotit jinak než plným počtem hvězd, i když, jelikož jsem před pár lety viděl film, nic mě nepopohanelo "číst" stánku za stránkou. Vynikající a oprávněně se řadí do popředí hodnocených knih.

15.01.2024 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

A víte co? Mě se to líbilo a možná víc než díl první. Jako pachatel byl fakt hustej týpek a držet to v sobě tolik let, to chtělo pevnou vůli. No a okolo Marni se to konečně rozseklo, ale že s Paulem to bude tak rychlé, to jsem nečekal.
Každopádně ten konec.....se vsadím, že bude pokračování. Za mě dobrý 90%

15.01.2024 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Mě to přijde jako v hokeji, první třetina pecka, druhá se ještě dá a třetí šeď a zmar. Chtělo to zachovat konzistentni nepěti, vybujelost k akci, akci samotnou....nebylo to špatné, ale ke konci zdlouhavé....a vlastně nevíme jak to dopadlo. 80%

12.01.2024 4 z 5