Tilte Tilte komentáře u knih

Japonské pohádky / Japanese Fairy Tales (dvojjazyčná kniha) Japonské pohádky / Japanese Fairy Tales (dvojjazyčná kniha) William Elliot Griffis

vskutku priserny pocin Garamondu, navrh cist jen anglickou cast je jedine mozne reseni, nechcete-li prijit k ujme
takhle to totiz dopadne, kdyz se hleda text, na ktery se nevztahuji autorska prava a prekladatelka se neorientuje v jazyce ani realiich

18.11.2019

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Klasika dívčích čtenářských začátků minulého století, plakala jsem, když se Josefína ostříhala, ale dnešní dívky už osloví leda jako zfilmovaná série HBO.

10.11.2019

Zvláštní žena Zvláštní žena Peter Handke

Cekala jsem vic, naraficene az povrchni, do nalady ani prozitku jsem se nedostala.

10.11.2019

...o psu nemluvě ...o psu nemluvě Connie Willis

příjemné, poklidné, dobře se čte na pokračování

31.10.2019

Oči ikony Oči ikony José Jiménez Lozano

Spisovatel, estét a staromilec píše o umění. Eseje na sebe navazují, čte se lehce.
Úryvek, který mi připomněl Tanizakiho chválu stínu:

"..elektrické světlo osvětlující staré obrazy, které byly malované nebo vyřezávané pro stinná místa nebo místa jen lehce osvětlená loučemi, ničí jejich linie a barvy a ony, krásné nebo hrozné, se pak zdají podivné nebo komické."

23.10.2019 4 z 5

Slepé mapy Slepé mapy Tereza Brdečková

Plastické, precizní, proudy obrazů, jen ten závěr se mi nějak roztekl.

14.10.2019 3 z 5

Bitevní pole Bitevní pole Jérôme Colin

Dojemné svědectví otce dospívajícího dítěte. Literárně slabší (vata s cestovatelskou krabicí), naroubované aktuální téma teroristických útoků, ale to všechno promíjim, jako podružné okolnosti výběru výpravy a kulis. Důležité je poselství a celkové sdělení, že dospívající dítě zaslouží důvěru a podporu, a moc ráda jsem o tom četla od muže.

04.10.2019 3 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Zajimave reflexe viry v minulosti i v budoucnosti. Nerekla bych zdlouhavy, spis dukladny a promysleny popis nuznych podminek stredoveku ctenare postupne vyvadi z pohodove bubliny, v ktere zijeme tady a ted.
Jinak mi lezou knihy a filmy s tematikou pandemii na nervy, tady ne.
Míšo, diky za tip!

23.08.2019 3 z 5

Jen jestli si nevymejšlíš Jen jestli si nevymejšlíš Shel Silverstein

Se svoji manzelkou opacnou Lily,
nejdriv se vzali a pak se seznamili.
Naucili sve tri opacne deti
vynaset nadobi a utirat smeti

10.08.2019 4 z 5

Tatínek píše paměti Tatínek píše paměti Tove Jansson

"Bambula mi dala na oháňku pečeť a na tu vyrazila magické číslo třináct, poněvadž už měla dvanáct nalezenců. Všichni byli stejně vážní, poslušní a pořádní, protože bambula je bohužel častěji myla, než brala do náruče."

23.06.2019 4 z 5

Trix Solier - Čarodějův učeň Trix Solier - Čarodějův učeň Sergej Lukjaněnko

Vypečená pasáž o "vládě od stolu", str.301

10.06.2019 3 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

rozhodně stojí za to přečíst, ale nenechat se moc okouzlit, protože tak jednoduché to není
víc než hlavní témata, mě oslovila osobnost autora a jeho týmu

17.05.2019 3 z 5

Péče na prodej Péče na prodej Vendula Chalánková

Čekala jsem víc, než jen popis situace. Přišlo mi to jak publikovaný soubor seminárek s luxusním designem.

27.04.2019

Životní úklid Životní úklid Margareta Magnusson

Mile pocteni na par chvil, neni tak dogmaticka jako konmari, ani ezo jako fengsuej. Dala jsem ji precist nasim...

20.03.2019 4 z 5

Manipulativní rodiče - Jak se s nimi vyrovnat Manipulativní rodiče - Jak se s nimi vyrovnat Isabelle Nazare-Aga

Emocne narocne cteni, uf!

20.03.2019

Oběť, kat a zachránce ve vztazích a komunikaci Oběť, kat a zachránce ve vztazích a komunikaci Christel Petitcollin

Hodne zestrucneny Berne, prirucka splni svuj ucel, kdyz se chcete rychle zorientovat v negativnich komunikacnich modelech.

20.03.2019 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

První případ, kdy se mi filmové zpracování líbilo víc než předloha.

12.03.2019

Zen pro kočky - Učení kočičích Mistrů zenu Zen pro kočky - Učení kočičích Mistrů zenu Alfred Birnbaum

Prší za každým oknem a chlupy jsou všude. Potěší všechny lidské podnájemníky koček.

24.05.2017 4 z 5

Ulice Záhadných tajemství Ulice Záhadných tajemství John Irving

"Pokud jde o turisty, Juan Diego se uchyloval k dvojjazyčným výkřikům-křičel estigmas i stigmata."

"Mám pocit, jako když pořád odcházím z Růžového kopečku. Ta deziluze, to rozčarování, které jsem pociťoval, když jsem sestupoval po těch schodech, trvá; pořád sestupuju."

29.12.2016 3 z 5

Snaživky Snaživky Jiří Šimáček

Mrazilo mě, nepříjemně výstižné, si vždycky řikám, jak to ten Šimáček ví?

15.07.2016