Tatínek píše paměti přehled

Tatínek píše paměti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11227/bmid_tatinek-pise-pameti-zg5-11227.jpg 4 171 171

Mumini / Muminovci série

Tatínkův životopis, vypráví o svém dětství o svých přátelích a cestách plavbě po mořích...

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Muminpappans memoarer , 1950

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tatínek píše paměti. Přihlašte se a napište ho.

Calinda
02.04.2024 5 z 5

Kouzelná knížka pro děti, u které se zcela jistě pobaví i dospělí, takže ideální kniha pro společné čtení. Hlavní postavy mají natolik výrazné a rozdílné charaktery, že si každý rychle najde svého oblíbence, pokud si nezamiluje rovnou všechny. Mě nejvíc bavil ješitný tatínek, ustrašený poděs Kryšánek a salámista Pipla. Musím vyzdvihnout i výborně vykreslené prostředí, pak už stačí jen trocha fantazie a máte pocit, že jste na Mořké harvě taky. Ráda si přečtu i další díly.

Strašidlo se dostavilo přesně ve dvanáct hodin a ohlásilo se trojím dutým zavytím.
„Tady jsem!“ proneslo svým nenapodobitelným způsobem a pokračovalo: „Třeste se, vy smrtelníci, před pomstou zapomenutých kostí!“
„Ahoj!“ ozval se Pipla. „Co pořád žvaníš o nějakých starých kostech? Čí jsou? Proč se o ně nepostaráš samo?“

„Maminka se nás vždycky večer snažila poděsit strašlivými příběhy. Povídala a povídala a nakonec se sama začala tolik bát, že jsme museli být skoro celou noc vzhůru, abychom ji uklidnili...“

Dopietzsche
26.03.2024 5 z 5

Neposlouchejte Bambuly. Přečetl jsem si to po čtvrt století, a je to ještě úžasnější, než kdysi! Doporučuju! (& dávám znovu plný počet hvězd, i když jsem hodnotil už na minulém profilu! Hlídači parku ať si nakašlou! Už jen Pipla si plný počet hvězd zaslouží!)

MoonR
27.05.2023 3 z 5

Toto je prvá knižka, čo som od nej prečítala. Oceňujem nový fantazijný (prírodný) svet, no nejak som sa nevedela do neho naplno spontánne ponoriť (takých častí bolo iba zopár). Keď tak nad tým premýšľam, možno to bolo (okrem iného) aj tými kresbami, vôbec mi nie sú sympatické. Najviac ma rozosmial duch a Park prekvapení :D.. každopádne, pokračujem v ďalších dieloch ;)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tatínek píše paměti v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech4x