Japonské pohádky / Japanese Fairy Tales (dvojjazyčná kniha) přehled

Japonské pohádky / Japanese Fairy Tales (dvojjazyčná kniha) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254678/bmid_japonske-pohadky-japanese-fairy-tal-J1j-254678.jpeg 3 20 20

Anglicko-české vydání toho nejlepšího z lidových pohádek, které na konci 19. století v Japonsku posbíral a vtipně i poeticky převyprávěl americký orientalista W. E. Griffis. Příběhy plné fantazie vyprávějí třeba o tom, proč se hvězdní milenci na obloze setkávají jen jednou do roka, proč medúzy nemají krunýř nebo proč hmyz tak neodolatelně přitahuje světlo. Setkáváme se s japonskými bájnými hrdiny i nadpřirozenými bytostmi, zbožnými mnichy, chudými rolníky nebo třeba zvědavými žabáky, přičemž jedinečný japonský kolorit dodává pohádkám zcela zvláštní kouzlo.... celý text

Literatura světová Pohádky
Vydáno: , Garamond

Japanese Fairy World: Stories from the Wonder-lore of Japan , 1880

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Japonské pohádky / Japanese Fairy Tales (dvojjazyčná kniha). Přihlašte se a napište ho.

Aliii
13.01.2024 4 z 5

Souvisle jsem četla jen anglickou část (v české části jen sem tam nějaké slovíčko) a pohádky se mi líbily - zaujalo mě vysvětlení běžných věcí ze života pomocí pohádky/legendy a lyrické popisy.

VladiKlaisner
05.10.2021 4 z 5

Naše pohádky moc nemusím, ale mám ráda bajky.
Japonské pohádky pro mě byly dosud velkou neznámou, ale tleskám.
Původně jsem sháněla jiné vydání, ale tohle jediné bylo k dispozici. Za sebe hodnotím jen českou verzi.

knihovníček0707
17.01.2021 2 z 5

mám ráda japonskou kulturu a myslela jsem si že mě ty pohádky více nadchnou .... asi jsem možná úplně ty jejich významy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Japonské pohádky / Japanese Fairy Tales (dvojjazyčná kniha) v seznamech

v dalších seznamech1x