Trix Solier - Čarodějův učeň

Trix Solier - Čarodějův učeň https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57252/trix-solier-carodejuv-ucen-57252.jpg 4 86 12

Je mu čtrnáct, je následníkem trůnu a většinu času věnuje četbě knih a starých letopisů. Těch doporučených, ale mnohem raději těch nedoporučených. Ze dne na den se z Trixe Soliera stává sirotek a osamělý psanec na útěku. Naštěstí se Trix narodil s darem, o němž nikdo ani netušil. Pomůže mu studium magie u Radiona Šťovíčka pomstít rodiče a vrátit se na trůn? Vtipná a čtivá fantasy nezapře svého autora, který se sice poprvé, ale zato maximálně zdařile pouští na pole literatury pro mládež.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo , Triton

Nědoťopa , 2008

borufka
12.08.2022 5 z 5

Přesto, že je knížka určena spíš mým pitomkům, pardon, potomkům, tak jsem se dobře bavila. Moc se mi líbil nápad s vyčerpáváním kouzel... jo jo, nic není věčné a nic není zadarmo...

Allebith
16.08.2021 4 z 5

Dlouho jsem čtení Trixe oddalovala, přestože ostatní knížky mám v oblibě a musím říct, že jsem se bála zbytečně. Za mě velmi čtivý Lukjaněnko pro young adult obecenstvo, možná i mladší, bez přílišného filozofování, co by natahovalo děj.

Tilte
10.06.2019 3 z 5

Vypečená pasáž o "vládě od stolu", str.301

pungoš
25.01.2017 5 z 5

Supr kniha všechno krásně popsaný. Velký like

E21
07.09.2015 1 z 5

Já mám Lukjaněnka hrozně rád, mám toho přečteného hrozně moc, ale tahle knížka se mi moc nelíbila. V porovnání s ostatními knížkami je to děsná slátanina.

Peleus
20.08.2015 4 z 5

Během čtení jsem se dost pobavil. IPod, filozofie řetězců rychlého občerstvení, odkazy na žánr počítačových her (RPG/RTS), na hru skořápky a v neposlední řadě opět jeden dobře vymyšlený svět podle Lukjaněnka. Škoda jen občasného zpomalování rytmu na šnečí úroveň.

P.S. Dobrá volba na odreagování. Taková pohádka, co se nebere vážně, pro dospělejší publikum.

kaptah
19.09.2014 4 z 5

na to ze je to detska kniha porad velmi slusne

anibeni
14.04.2014 4 z 5

Velmi vtipně napsaná dětská fantasy... příběh je velmi příjemný, vtipný, některé pasáže mě opravdu donutily zasmát se nahlas.... viz třeba ajpod a nebo víla narkomanka.. Některé pasáže ale byly velmi zdlouhavé, proto také nedávám plný počet hvězdiček..

Tanaka T.
04.04.2014 4 z 5

Ze začátku jsem sice byla dost skeptická, ale postupem času mě to chytilo a začalo bavit. Chtěla jsem dát za tři, ale za Ajpod, Mrtvé duše, "Mekáč" a pár dalších fórků, které mě dostaly, dávám nakonec čtyři hvězdičky. Myslím, že si knihu v budoucnu určitě ještě párkrát přečtu.

Alouette
18.07.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila moc. Vtipná, dobře se čte...doporučuji:)

bosorka
10.08.2012 4 z 5

Pohodová knížka na léto, děj moc pěkně plyne. A i když člověku připadá, že už všechno někdy někde četl, vůbec to nevadí. A navíc je to hodně zábavné.

ldinh
27.12.2011 5 z 5

Skvělá knížka! Byl jsem z ní velmi nadšený, celou jsem jí zhltl za pár hodin. Kouzla, výpravy, akce a vtip – nechybělo tam absolutně nic. Pobavily mě narážky na věci z dnešní doby, ale opakovaný vtip není vtip, navíc téměř jedna celá kapitola byla věnována popisu středověkého Mekáče. Jinak zbytek knihy dokonalý. Rozhodně doporučuji!

Kniha Trix Solier - Čarodějův učeň je v