Tilte Tilte komentáře u knih

cetla jsem velmi dlouho, po par strankach, vzdycky rano. prime svedectvi, sebereflexe a hluboky vhled do podstaty zivota. spise text ke studiu.
jen hru jsem nezvladla

10.12.2020 5 z 5

Elementárne častice Elementárne častice Michel Houellebecq

posloucham jako cetbu, nesnesla bych to cist, autor mi priserne leze na nervy. napred sem myslela, ze je povrchni, nelaskavy. ale spis je mi vsechno, o cem tu vypravi, cizi a fuk. malo vasne, chuti.

17.10.2020

Rok perel Rok perel Zuzana Brabcová

svedectvi o vzplanuti a nasledcich
neucetla bych to, poslouchala jsem jako cetbu v rozhlase

28.09.2020

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

prilis mnoho sladkobolnosti na jedne hromade. ohnicky me oslovily vic.

24.09.2020

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

zajimave realie, mirne me drazdila uhlazena forma, pro me proste nevhodny format

23.08.2020

Jídelna Šalom Jídelna Šalom Vlasta Rút Sidonová

magicka povidka o zazraku ciste vody v mikve pri zaplavach

20.08.2020 4 z 5

Tvýma očima Tvýma očima Peter Høeg

porad se mi libi, jak Hoeg vypravi, ale ani v susanine efektu, ani tady, me nepresvedcil pribeh

21.07.2020

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

silny pribeh, krasne cteni, dekuju

26.06.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

je mi z toho pribehu smutno
a jo, jako matka premyslim, kde uberu z buzerace a pridam na podpore

16.05.2020

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

velmi snadne a prime cteni. verila jsem mu to a citila se spolu s nim unavena po nocnich, otravena z domaciho stereotypu. je mu pres 40 a porad resi, ze zklamal rodice.

12.05.2020

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

pozoruhodny navod, jak to daleko dotahnout

07.05.2020

Ženy, které čtou, jsou nebezpečné Ženy, které čtou, jsou nebezpečné Stefan Bollmann

skvely uvod od pani Brdeckove, vtipny nazev a zajimavy obsah, nedelni odpoledne zalita sluncem, s knihou v ruce

07.05.2020 3 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

zvlastni, zenske cteni
misty prilis cizelovane, nemela jsem se s kym ztotoznit, neziju zadny z zivotu, o kterych se tu pise

07.05.2020

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

prijemny primy a lehky styl, zadna prazdna mista, nic hloubaveho, melo to spad, poklidny, staly
mozna sem otupely adept na Captorix 20mg, zaznamenala jsem jen jeden vtipny moment za celou knihu:

Mé sbohem v hotelu Mercure bylo kupodivu poněkud těžkou chvilí, hlavně kvůli nebohé Audrey, která měla slzy na krajíčku, jenže co jsem mohl dělat, jestli nesnese tohle, nesnese v životě nic, nebylo ji víc než dvacet pět, ale stejně, měla by se zocelit.

25.02.2020

Minimalismus do kapsy: Zbavte život zbytečností Minimalismus do kapsy: Zbavte život zbytečností Aston Sanderson

presne v duchu tematu: strucne, jasne, dobre strukturovane
na minimalnim prostoru se zvladne probrat vse zasadni. asi jsem vetsinu postrehu jiz nekde cetla, presto me inspirovalo k zamysleni a akci

08.02.2020 4 z 5

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

zbesilej proud bezmocny nenavisti, literarne vyborne, tezke cteni, uvrhlo me do depky a mirneho znepokojeni

14.01.2020

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

kolaz slepovanych kousku, mohly byt samostatne povidky.
nekde v pulce jsem si myslela, ze nedoctu a odlozim, musela jsem se trochu prinutit.

trefny byl moment s medaili; nenechame ho do toho stourat a udelimu mu vyznamenani, nejlepe posmrtne, at se to moc nerozmazava

16.12.2019

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Příjemné překvapení, lehké čtení, japonská duchařina

04.12.2019

Muž na pokraji vzplanutí Muž na pokraji vzplanutí Jiří Hájíček

tohle přesně jsem od Hájíčka chtěla číst, díky, ó díky

02.12.2019 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

hezky obal, ale paperback se po jednom precteni znacne osoupal a stejne to bylo s obsahem. na zacatku nostalgicky navrat do mych vlastnich studentskych let v Celetne, nasledovalo zklamani, literarne nezajimave. oceneni ML nechapu

23.11.2019