Tilte Tilte komentáře u knih

Harrow Devátá Harrow Devátá Tamsyn Muir

Tak strasidelne sny jsem jeste nemela .

12.02.2022

Zatočte s nepořádkem Zatočte s nepořádkem Kerri L. Richardson

Autorka je predevsim koucka, takze prirucka neni jen o uklizeni. Misty je to velmi americke, zovialni tykani vesmiru mi opakovane zpusobilo husi kuzi.
Ocenuji strukturu a konkretni tipy pro zbavovani se nepotrebnych predmetu.

12.02.2022

Gideon Devátá Gideon Devátá Tamsyn Muir

idealni nenarocne cteni pro dlouhe stonani. vtipne, napinave, vztahove. bavilo me nekromantske prostredi. strcila bych to do YA

07.02.2022

Ester Ester Jana Šrámková

nezne a mile cteni. nadelila jsem Ester k Vanocum vsem svym blizkym a ted cekam, jake budou ohlasy. pry, ze dnes uz tohle nikdo necte, Terezo. aha, omyl.

11.01.2022 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

otresny preklad: termalni pradlo, vazne?
mozna te nezvladnu docist, drzim si palce, treba to bude vanocni zazrak

26.12.2021

Chyťte Žida! Chyťte Žida! Tuvia Tenenbom

prilis obsahla exkurze do prace novinare. vyjadruji se tu vsichni ke vsemu, ale mlhave, neni jasne, kde je zakopany pes. nebavila jsem se a nedocetla.

04.11.2021

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

presny format pro dulezite tema
verim, ze tohle je serie, ktera realne pomuze a zachrani zivot

19.10.2021

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Hm, tak to bylo zbytecny.

30.09.2021

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

mozna pripravna skica na genialni sagu? nicmoc

23.09.2021 3 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

libil se mi napad s hodinou casu, stridani vypravecu, vykresleni osobnosti hlavnich postav
dej mel spad a opakovane mi pokladal otazku: co je opravdu dulezite, nez zemreme?

uplne jiny zanr, jiny uhel pohledu a presto je nakonec odpoved na otazku: Ceho pred smrti nejvice litujeme? stejna, jako v knize Bronnie Ware

23.09.2021 3 z 5

Piranesi Piranesi Susanna Clarke

cetlo se dobre, retro predchozi generace, preckala jsem

23.09.2021

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

vyborna kniha, vyborny film

27.07.2021

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

prevazne nadsene a pozitivni vynatky z cestovniho deniku, zadne nove informace, celkem strucne

ilustrativni prihoda s japonskou komunikaci a pohostinnosti, kdyz byla autorka zranena a uvizla neplanovane prilis dlouho na navsteve, to je naprosto presny! 日本らしい

27.07.2021

Můžete mít všechno, jen ne vše najednou Můžete mít všechno, jen ne vše najednou Romi Neustadt

kdyz jedna prezije otresnej americkej uvod, pobavi se nad zarucenym receptem, ze staci tvrde makat, abyste rozjela byznys z domova. samosebou je pro to potreba neco obetovat, chvili odpirat manzelovi sex, ale casem si budete moci doprat foukanou i hospodyni. jo, uvod je pekelnej.

ale pak se dostavi prekvapeni. autorka proskolena lety v primem prodeji a zivotem, prijemne srozumitelne vysvetluje, ze je potreba zjistit co chci, abych se na to nasledne mohla soustredit a realizovat (se). nejvice ocenuji pasaz, jak se vyrovnat s nezdravymi vztahy.

"Držte se lidí, kteří ve vás probouzeji zázraky, ne šílenství."

prirucka cili jednoznacne na zeny, rekla bych spise na zeny matky. vyhodu spatruji ve formatu a obsahu, doporuceni jsou prakticka. slabinou je typicky americky styl, myslim, ze to hodne ctenarek odradi. nez proloupne rano oko, manza uz odstavnuje rapikaty celer a dalsi senzacni den muze zacit. skoro se divim, ze u toho nestepuje, manza, aj ten celer.

13.07.2021

Tariki - Přijímat zoufalství, nacházet klid Tariki - Přijímat zoufalství, nacházet klid Hirojuki Icuki

podtitul "prijimat zoufalstvi, nachazet klid" presne vystihuje obsah. kniha je pristupna beznemu ctenari i bez znalosti buddhismu. konecne nekdo rika, ze pozitivni postoj neni pro kazdeho mozny a v klidu se zacne prodirat bolesti a utrpenim zivota.
zatim mi to klidne prodirani moc nejde, je na cem delat.

04.06.2021 3 z 5

Pátá minuta je o nás Pátá minuta je o nás Eva Pospíšilová

velmi ctive, ale jen obsah, zadny literarni zazitek
lgbt tema frci, tak si rikam, ze to aspon privede mladez ke cteni na papiru, promluvila staromilka

ale jsem rada, ze jsem si zase po nejake dobe pripomnela, ze dospivani je narocne obdobi a rodice by zaprve nemely skodit a zadruhe pomahat az po vyzvani

09.05.2021

Mor Mor Milada Mašinová

precetla jsem asi za pul hodinky vsechny 3 dily. pekne zpracovani, poteseni pro oci. dobre dusna atmosfera. libi se mi naznaky a cela dejova linka pribehu. jen sem to nemusela cist ted, jdu zavolat mamince.

26.02.2021

Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství Amy Sutherland

clanek by mi stacil. cekala jsem prirucku, strukturovany navod, bylo to spis vzpominkove vypraveni.

02.02.2021

Malíři a upíři Malíři a upíři Ivan Kušan

velmi ctive, aktualni a zaroven retro, trochu balkanske exotiky a pritom blizke prostredi, zname realie. krasny jazyk, peclivy preklad. cetli to, mi oblibenci hajicek, urban, simacek?

02.01.2021

Sv. Outdoor Sv. Outdoor Marie Iljašenko

téda, tak jsem se dlouho nedojala
myslela sem si, ze to bude na me moc fajnovy, a taky jo, fakt fajn

14.12.2020 4 z 5