Tiama Tiama komentáře u knih

Milovat zlodějku Milovat zlodějku Julie Anne Long

Vtipná a nepřeslazená oddychová knížka, kterou můžu klidně doporučit.

31.01.2014 5 z 5

Veliké tajemství Veliké tajemství Ellis Peters (p)

Do příběhu jsem se zabrala a musím říct, že mě jaksi nechtěl pustit. Moc se mi to líbilo, bratr Cadfael má správný přístup k tomu, co život přinese.

29.01.2014 5 z 5

Vévoda na útěku Vévoda na útěku Julie Anne Long

Líbilo se mi, že knížka nebyla jen plná cukru, ale měla i zajímavou a smysluplnou zápletku, což nebývá vždycky pravidlem.

26.01.2014 5 z 5

Ranhojičova mise Ranhojičova mise Wolf Serno

I třetí díl stojí za přečtení, i když musím souhlasit s ostaními komentáři - ten děj byl oproti předchozím dílům míň akční. To ale neznamená, že by se tam nic nedělo a nebyl zajímavý.

24.01.2014 4 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Do komentářů se dívám proto, abych si udělala představu, jak se to ostatním líbilo, než knížku začnu číst. Rozhodně ne proto, abych zjistila, jak to skončilo. Když budu chtít vědět konec, tak si nalistuji poslední stránky. Zpětně přemýšlím o tom, že mě možná příspěvek od ThePetinka otrávil natolik, že jsem knížce dala míň bodů.

24.01.2014 3 z 5

Lodní ranhojič Lodní ranhojič Wolf Serno

Knížka byla moc zajímavá a měla spád, přečtení rozhodně doporučuji.

19.01.2014 5 z 5

Pouť nenávisti Pouť nenávisti Ellis Peters (p)

Knížka se mi zdála dějem v porovnání s předchozími díly nezvyklá, příběh rozhodně měl logiku a líbil se mi.

16.01.2014 4 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Čtení bylo nádherně pohodové, úžasný relax. Líbilo se mi, jak si autor dokázal hrát se slovy a s popisem - hned bych si sedla vedle něho, kochala se krajinou a byla líná...

15.01.2014 5 z 5

Válečník Válečník Michael Scott

Tak nevím, ale aby někdo v komentáři ke knížce vyžvanil konec děje, to mi přijde jako neskutečná bezohlednost k ostatním, kdo ji chtějí číst!

11.01.2014 3 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

Dvojka mě bavila víc než jednička - a tím nechci rozhodně naznačovat, že jednička není dobrá...

07.01.2014 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Zajímavé, rozhodně!! Knížka není psaná jako klasická detektivka, kdy na začátku je zločin, detektiv pátrá a nakonec vypátrá vraha a pozadí zločinu. Tady je to jinak, ale v žádném případě to neubírá nic na dramatičnosti nebo překvapivosti. Děj dokáže udržet v napětí až na konec knížky. Můžu jenom doporučit.

01.01.2014 5 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Pivo, sex, pletichy - jak pravdivé...

23.12.2013 3 z 5

Malomocný u svatého Jiljí Malomocný u svatého Jiljí Ellis Peters (p)

I tento díl byl moc pěkně napsaný. A není na škodu si připomenout, že ne všechny dobré skutky mají na pozadí nezištné důvody...

22.12.2013 5 z 5

Svatopetrský jarmark Svatopetrský jarmark Ellis Peters (p)

Není to žádný thriller, ale příjemně plynoucí detektivní příběh. Bavilo mě to, asi si dám další díl...

20.12.2013 5 z 5

Utajená obrazárna Utajená obrazárna Maryrose Wood

Druhý díl pobaví podobně jako první a stále zbude dost na případné odhalování tajemství v díle třetím, takže za přečtení určitě stojí.

09.12.2013 4 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Moc jsem si to čtení užila, i když porovnávání s dnešní dobou mě trochu rušilo. Ale děj tak pěkně plynul, byla to zajímavá změna.

08.12.2013 4 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Bezesporu zvláštní knížka. Přemýšlela jsem, kam ji zařadit - pro mne asi romantická fantasy pohádka? Rozhodně stojí za přečtení.

07.12.2013 4 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Druhá knížka povídek o kočkařích se mi líbila o něco mín, než ta první. Některé z nich na mne měly až téměř depresivní vliv (o stěhování nebo zahradkářské kolonii), kterého jsem se pak nemohla hned zbavit. Vezmu si kočku na klín, ona mě z toho vyvrní..

07.12.2013 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Moc pěkné krátké příběhy o lidech, kteří mají rádi kočky (i když někteří si to nejdřív možná ani neuvědomují) a o tom, jak takové soužití nebo spolupotkávání s tímto zvířátkem člověka pohladí po duši a obohatí. Taky jsem kočkařka a taky se staráme o kočku, která si původně od někoho "užila" zlé a ani po téměř čtyřech společně prožitých letech ji nemůžeme vzít do náruče. Ale děláme pokroky, už je ochotná se mazlit na klíně nebo tam i usnout.. Kočky jsou fajn :-)

05.12.2013 5 z 5

Modrá jiřina Modrá jiřina Nora Roberts