ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Stormie. Příběh odpuštění a usmíření Stormie. Příběh odpuštění a usmíření Stormie Omartian

Toto byla silná kniha. Skutečný příběh, od začátku napínavý a nesmírně zajímavý. Alespoň pro mě. Stormie si toho v životě prožila dost, přesto se se vším dokázala poprat a v knize popisuje, jak obrovský dopad mohou mít všechny ty situace a pocity, které v nás zanechají, na náš duchovní život. Nesmírně obohacující kniha, miluji skutečné příběhy inspirativních lidí, kteří se nebojí mluvit otevřeně a upřímně.

28.12.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Klasika je totiž téměř vždy zárukou kvality. A ne jinak je to u Cizince. Kniha je psána přímočaře a jednoduše, bez zbytečné omáčky kolem, takže děj odcejpá a kniha se čte rychle. Nutí čtenáře zamyslet se. Je psána er formou, vypráví ji náhodný vrah, který nemá potřebu se obhajovat, ale vystupuje před společností s tím, jaký skutečně je. Bez příkras, jen jeho nahá duše. A za to je společností velice drsně odsouzen. Navíc hlavního hrdinu obestírá taková snová atmosféra, která dílu dodává určité kouzlo. Rozhodně každému doporučuji.

11.04.2018 4 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Bylo to zajímavé čtení, to každopádně. Bavilo mě to, nikdy jsem se u toho nenudila, přesto kniha postrádala nějakou větší zápletku nebo děj. V podstatě to bylo takové monotónní vyprávění o obchodníkovi a jeho obchodování, ale zajímavé čtení. A kdyby se tady opět ti méně inteligentní mezi námi naučili používat slovíčko "spoiler" předtím, než se rozhodnout ve své recenzi vyzradit konec, možná bych si knihu užila ještě o trochu více. A tolik smrti v jedné knize...pan Bellman mě svým způsobem opravdu hodně fascinoval a Doru jsem si zamilovala. Kapitoly věnované havranům byly vážně dokonalé, nejlepší z celé knihy. Celou knihu provází taková tajemná těžká atmosféra, kterou ještě podporují všudypřítomní havrani a záhadný pan Black. Knize bych nejraději dala 3,5 hvězd, ale protože to tady nejde, po proležení v hlavě dávám čtyři.

21.03.2018 4 z 5

Noční host Noční host Fiona McFarlane

Tak toto byla zvláštní kniha. Takové to až lyrické vyprávění mám obvykle u knih ráda, ale toto byla nuda. Nebylo to čtivé, často jsem nevydržela knihu vnímat více než pár řádků a ke konci jsem se vyloženě nutila číst. Za celou knihu se vážně nic nedělo a ten konec? Naprosto nedostatečný, nevysvětlený. Autorka se na konci asi záměrně soustředí na nedůležité detaily a tu hlavní dějovou linku úplně vypustí, takže vše zůstane bez vysvětlení. Taky děj neodpovídá úplně anotaci, tygr se tam objevil všeho všudy třikrát a Ruth nijak závratně paměť neztrácela. Milostná linka byla v kniha nadbytečná. Možná kdyby tady někteří málo inteligentní jedinci neměli potřebu vyzrazovat děj, konec by pro mě byl možná i překvapením.

15.03.2018 2 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Do knihy jsem se nejdříve nedokázala začíst, jakmile jsem se ale dostala na stranu 60, přečetla jsem to na jeden zátah. Celé rozuzlení mi přišlo dost nereálné, stalo se tam několik tak absurdních náhod, že by se to v reálu prostě nestalo (a udivuje mě, že to Herculovi vůbec nevadilo, vždyť přece na náhody nevěří), ale kniha mě naprosto pohltila a byla úchvatná. Užila jsem si ji a z celého vyšetřování jsem byla nadšená. Vraha jsem sice odhalila už téměř na začátku, ale i tak to byla jízda a do poslední chvíle jsem netušila, jestli svým podezřením mám nebo nemám pravdu. Naprosto doporučuji!!

17.02.2018 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Mně se ta knížka příliš nelíbila. Jasně, příběh byl velice zajímavý, tak nějak mile pohádkový a obsahoval spoustu zajímavých myšlenek. Zároveň ale obsahuje také spoustu přehnaných výžblebtů, které mi mnohdy připadaly jako na způsob vymývání mozků. Někomu se to může líbit, ale já byla z důvodu většinového nadšení z knihy zklamaná. Je to oddechové čtení, které obsahuje zároveň hlubší myšlenky. Někdy až příliš naivní a přehnané.

25.01.2018 2 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Poprvé mě kniha nezaujala. Podruhé už se mi líbila. Potřetí jsem se zamilovala. A poté ji přečetla ještě spousta krát. Příběh je báječný, vypráví o skvělém dobrodružství chlapce a mluvícího koně, kteří se rozhodli utéci ze svých domovů a vydat se do Narnie. Když jsem byla malá, příběh na mě působil opravdu silně. Pamatuji si, že jsem pak třeba spala v noci na zemi a bez peřiny abych si dokázala lépe představit, jak se asi cítil Šasta na své cestě :D

29.12.2017

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Chtěla jsem dát hvězdy tři, nakonec po uležení v hlavě dávám čtyři. Kniha jako taková je skvělá, přesto tam bylo pár věcí, které mi prostě vadily.

1. Například to, že řeč, kterou já jsem četla 15 minut, Albert vyprávěl 2 hodiny. Proč?

2. Čtrnáctiletá holka jde uprostřed noci sama do opuštěného kláštera za úplně cizím chlapem, aby poslouchala výklad o dějinách filozofie. Trochu nereálné, i když tím koncem se to malinko vysvětluje.

3. Do celého příběhu pak autor míchá Hildu a jejího tatínka, což bylo zajímavé čtení a nakonec vše dalo smysl, ale v průběhu čtení mě to spíše otravovalo.

4. Taky mi to přišlo takové míchání různých žánrů, jako by se autor nemohl rozhodnout, jaký žánr chce vlastně psát.

5. Věc, kterou jsem absolutně nechápala. Dcera se schází s cizím starým chlapem a matce to vůbec nevadí. Místy mi to přišlo trochu ujeté.

6. A malá čtrnáctiletá feministka mi místy lezla krkem. Feminismus tam byl, dle mého, trochu moc přehnaný.

Jinak jako knihu určitě doporučuji, je to taková literatura faktu smíchána s fantasy. Čtení je to zajímavé a rozhodně poučné, spoustu věcí jsem si mohla připomenout. Čte se to dobře a nápad je to opravdu originální.

10.12.2017 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Už jsem dříve slyšela, že knihy z edice Omega jsou špatné. Teď jsem se o tom mohla přesvědčit. Překlad Bílého Tesáka se velmi nevyvedl a to množství chyb bilo do očí a naprosto kazilo zážitek z knihy. Slova navíc, chybějící slova, chybějící písmena....Kniha mě nebavila. Pokud po ní ještě někdy sáhnu, pak rozhodně v jiném vydání, protože jakkoli se obálka vyvedla, o obsahu se to nedá říci. Příběh je jinak pěkný, i když příliš drsný a pro mou citlivou duši to bylo občas až moc.

29.11.2017 3 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Krásná detektivka z krásného prostřední s krásně vykreslenými postavami. Čtivá, dá se říct, že i trochu napínavá a rozhodně na to, že je to prvotina, tak perfektně napsaná.

18.10.2017 4 z 5

Hipster s andělskou hlavou Hipster s andělskou hlavou Jack Kerouac

Kniha byla skvělá, čtivá a po grafické stránce víc než povedená.

27.09.2017 4 z 5

Kultura renesance v Itálii Kultura renesance v Itálii Jacob Burckhardt

Velmi obsáhlá a vyčerpávající kniha. Velmi mě překvapilo, jak byla čtivá. Burckardtovy knihy by měly být povinností pro všechny historiky, historiky umění a všechny, které zajímá minulost.

05.05.2017 5 z 5

Žena z horního patra Žena z horního patra Claire Messud

Vím, že jeden můj komentář zde leží o pár řádků níže, já se ale nemohu ubránit potřebě napsat další, ještě jeden.
Po druhém přečtení vím, že to navždy zůstane jedna z mých nejmilejších knih. Všechno je to tak strašně živé, tak moc uvěřitelné a skutečné. V knize byly myšlenky, které jsem si musela zapsat, protože byly v podstatě jakousi "parafrází" mých vlastních myšlenek. Věřím autorce každé slovo a za každé slovo jsem ji vděčná.
Možná si kniha až takovou chválu a rozplývání nezaslouží, nevím. Mé srdce si nezískala svou literární kvalitou nebo vybroušeným příběhem, ale svou upřímností a čistotou těch pocitů. Opět ve mně zanechala obrovské množství emocí a myšlenek.

03.05.2017 5 z 5

Film byl pro mě jedna obrovská nuda, proto jsem se maličko obávala i knihy. Ta už naštěstí dopadla lépe, byla čtivá zpočátku vypadala slibně. Potom už to bylo horší, přestávalo mě to bavit, pořád se to ale drželo na vyšší úrovni než filmový snímek. Na jedno přečtení to bylo fajn oddechové, ale vracet se k tomu nebudu.

24.04.2017 3 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Opět jedna z mých nejmilejších knih. Je to občas mírně přitažené za vlasy, nevím, nakolik všechny ty informace brát vážně, ale i tak je skvělá. Tak nějak lidsky napsaná, i když se místy snaží z člověka vyždímat co nejvíc slz. Líbí se mi to lidské a milé vyobrazení Trojice.

22.04.2017 5 z 5

Bůh před soudem Bůh před soudem Gerhard Padderatz

Kniha, která odpoví na spoustu otázek. Je čtivá, hodně zajímavá a určena spíše pro "začátečníky". Ovšem i pokročilí křesťané si z ní mohou něco vzít, přinejmenším tedy velmi dobré argumenty. Byly věci, se kterými jsem v knize rozhodně nesouhlasila a mám dojem, že s nimi nesouhlasí ani Bible....

20.04.2017 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Líbí se mi ty krásné verše, kterými se postavy navzájem doplňují. Příjemné oddechové čtení na jedno odpoledne, je fajn mít vždy něco takového po ruce. Hra je krásně zpracovaná, dokázala jsem si ji velmi živě představit na prknech.

14.04.2017 5 z 5

České pohádky (11 pohádek) České pohádky (11 pohádek) Alena Peisertová

Rozhodně nepatřím mezi lidi, kteří se mermomocí drží českých tradic a se zápalem bojkotují vše, co nepochází od nás. Přesto ale musím uznat - není nic nad české pohádky.

25.02.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Bylo to velmi čtivé, příjemné a místy napínavé čtení. I přes různé nedostatky a zbytečné dějové linie hodnotím čtyřmi hvězdami. Už jen proto, že pachatel/ka byl/a opravdu správný psychopat :)

27.11.2016 4 z 5

Jediná chyba této knihy je, že po ní následuje poslední díl. A já nechci. Svět Harryho Pottera je tak kouzelný.
Akorát kdyby Rowlingová vymazala celou dějovou linku okolo Prince dvojí krve, nic by se nestalo. Vlastně mi nikdy nebylo zcela jasné, proč se kniha jmenuje Princ dvojí krve a proč to v té knize vůbec je, když to nehraje téměř žádnou roli. Nebo se pletu? Zjistím to v dalším díle?
Doufala jsem, že mi kniha přinese lepší vysvětlení než film. A taky přinesla o něco lepší, ovšem stále neuspokojivé.
Kniha je i tak dokonalá, i když po vrcholení čtvrtým a pátým dílem série maličko poklesla, na sedmý díl se prý mám těšit. A tak se těším.

31.10.2016 5 z 5