ThomasRuhe ThomasRuhe komentáře u knih

Ledové peklo Ledové peklo John W. Campbell Jr.

Viděl jsem jak film Věc, tak jsem četl povídku Kdo je tam?, takže jsem si to chtěl všechno zkompletovat. Tahle ranější verze byla slušná, trochu se lišila, ale to se dalo čekat. Výsledek je tak za 3/5.

24.01.2022 3 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Tahle česká detektivka se sice přečíst dala, ale na větvi z ní teda nejsem. Vrah byl vlastně blb co měl akorát štěstí, který mu pak došlo. Párek detektivů Volf s Černou potřeboval trochu lepší charakteristiku, abych se s nimi mohl lépe ztotožnit. Určitou originalitu vnášely do příběhu pouze pasáže vyprávěné Martou.
V procentech to vidím tak na 50%.

21.01.2022 2 z 5

Jednoduchý plán Jednoduchý plán Scott Smith

Výborný nápad na zápletku. Tři chlapíci najdou v lese malé havarované letadlo a uvnitř je spousta peněz. No a rozhodnou se, ty prachy si nechat...samozřejmě maléry na sebe nenechají dlouho čekat.
Smith zde rozvíjí námět, na který někdy pomyslel každý člověk...co bych udělal kdybych našel peníze, a tím nemyslím pade na chodníku, ale skutečně velký balík peněz.
Zpočátku prostý a nevinný plán jde velice rychle do kopru...
Knížka mě bavila a mohu ji doporučit, a moje zhodnocení je na 85%.

15.01.2022 4 z 5

Zastírací manévry Zastírací manévry David Baldacci

Manévry to fakt byly, ale místy byl děj až překombinovaný, přitom na kvalitě příběhu se to příliš neprojevilo. Hodnotím jako průměr.

07.01.2022 3 z 5

Nedostatek důkazů Nedostatek důkazů Scott Turow

Turowova kniha se mi líbila. Po vraždě své kolegyně, se jejího případu ujímá jako hlavní vyšetřovatel Rusty Sabich, ze kterého se postupně stává hlavní podezřelý... Líbil se mi velmi podrobný popis vyšetřování i pozdějšího soudního přelíčení. Je to komplexní náhled jak celý systém funguje. Konečné řešení je taky překvapivé... za mne spokojenost.

01.01.2022 4 z 5

Lev Lev Nelson DeMille

Lev je volné pokračování Hry se lvem. Asad Chalíl se vrací aby se pomstil. Opět se to dobře čte, navíc John Corey je sekáč co nešetří vtipem ve všech situacích. No a Chalíl ten je odhodlaný ke všemu.. z toho čouhala pořádná zápletka...
Přesto bych Hru se lvem hodnotil jako o chlup zdařilejší, nežli tenhle díl. To úplně není kritika, ale takový je můj prvotní pocit. Jinak hodnocení bych viděl tak na lepší trojku. 70%.

27.12.2021 3 z 5

Sběratelé Sběratelé David Baldacci

Byla to první kniha od Baldacciho co jsem četl. Nebyla špatná, je to taková špionážní detektivka s celou řadou zajímavých postav i prostředí kde se děj odehrává. Četlo se to dobře a nemám vlastně žádné závažné připomínky.

23.12.2021 3 z 5

Ostrov Antrax Ostrov Antrax Nelson DeMille

První díl ze série s Johnem Coreym je detektivka ve které se řeší dvojnásobná vražda dvou vědců. Román má pomalejší tempo, o čemž svědčí i počet 590 stránek. Zápletka obsahuje několik teorií motivu vražd. Můj dojem ze čtení je na pohodovou trojku.

18.12.2021 3 z 5

Šumafuk / To si pište! Šumafuk / To si pište! Peter Cheyney

No tak celkově bohužel zklamání. Druhý příběh To si pište je trochu lepší, ale taky žádná sláva. V obou jsem se dostal do fáze, kdy mě čtení nebavilo a příběh mě přestal zajímat. S odřenýma ušima jsem se pročetl až na konec, ale na víc než 40% tyhle příběhy nemají.

10.12.2021 2 z 5

Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Michael Crichton

Jako první jsem viděl filmovou verzi. Tato knižní byla napsaná slušně, ale zase nic ohromujícího. Někdy mi trochu překážela zločinecká hantýrka, z té bylo někdy obtížné pochopit smysl dialogů. Hodnotím 3/5.

02.12.2021 3 z 5

Jednotka Jednotka Don Winslow

Nežli jsem Jednotku začal číst, tak jsem o ní slyšel samé superlativy. Zaslouží si to ? Ano a právem.
Skoro nevím co vyzdvihnout dřív, protože je toho spousta.
Určitě styl jakým je kniha napsaná, dialogy, popis, děj perfektně sedí. Dále hlavní postavy, Malone a jeho tým, žádní stoprocentní správňáci, ale zkorumpovaní policajti, kteří se s nikým nemazlí v ulicích co se s nikým nemazlí.
A přesto se ze všech sil snaží pomáhat čistit ulice a chránit nevinné spoluobčany. A že to dělají drsně a příjdou si při tom k nějakým penězům? Tak ať, stejně všichni nahoře taky kradou, tak co by si trochu nevzali i oni, když jsou v první linii.
Winslowova kniha rozhodně nemíří ke šťastnému konci, a on se skutečně překonal způsobem jakým ztvárnil tento příběh, a jediné co mohu dodat, je, že stojí za přečtení a můžu tento román čtenářům doporučit.

28.11.2021 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

S postavou Coltera Shawa jsem ještě žádnou knihu nečetl. Musím říci, že to nebylo špatné. Zajímavé okolnosti případu, samotný Shaw a postupné objasňování jeho životní minulosti z toho vytvořilo dobrý příběh.
Rhymeovi se sice nevyrovná, ale žádný propadák to není. Zcela náhodou jsem začal prvním dílem, takže zvažuji, že postupně přečtu i ty další.
Hodnotím za 3 hvězdy, ale procentuálně je to asi 70%.

19.11.2021 3 z 5

Smrtonosný virus Smrtonosný virus Vince Flynn

Další díl s Mitchem Rappem. Zde je to Rapp versus Sajjíd Halabí neboli vůdce islámského státu. Opět je to dobře vyvážená směs bojové akce a politických intrik. Vymyslet něco skutečně originálního po tolika dílech je skoro nemožný úkol, zde je to určitě smrtelná virová nákaza jako zbraň. Jinak Mills se drží odkazu, který v knihách zanechal Vince Flynn.
Příběhy s Rappem mám rád, jinak bych jich nepřečetl tolik, a od téhle knihy jsem přesně dostal očekávanou zábavu, takže jsem s výsledkem spokojený.

13.11.2021 4 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Knižní zážitek bych označil za solidní. Autor zvolil koncepci, kdy příběh je vyprávěn z pohledu obyčejného chlapíka, který nákazu zpočátku sleduje v televizi a později mu dorazí až na jeho dvorek, a on je nucen jednat. Nemohu říct, že by mě v ději něco překvapilo nebo že by stránky obsahovaly velkou originalitu. Na druhou stranu se přesto jedná o slušné spisovatelské řemeslo. Plusem je i to, že hlavní postava je sympaťák ( i s kocourem) takže není těžké mu fandit.
Kniha je součástí trilogie, takže příběh končí nekončí a samotný hlavní hrdina na závěr zve všechny čtenáře k dalšímu dílu...

07.11.2021 3 z 5

Strach nad městem Strach nad městem Kyle Mills

K přečtení mě zlákal skutečně originální způsob jak vyřešit problematiku drog. Netuším zdali by zde popisovaný způsob otravy fungoval, já ani nevím jestli existuje i ta zmíněná houba, ale to zase tolik neřeším.
Jinak ovšem k celkovému průběhu děje, přes přípravnou fázi, počátek otravy i zakončení nemám vlastně mnoho připomínek. Kniha mě bavila a hodnotím ji 80%.

03.11.2021 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Celkově hodnotím knihu povídek jako velice dobrou. Místy jsou popisy hodně drsné a syrové, což přiznává v doslovu i sám King.
Za nejpovedenější považuji povídku Velký řidič.

28.10.2021 4 z 5

Globální úder Globální úder Chris Ryan (p)

Knihu hodnotím jako nadprůměrnou z Ryanovy tvorby. V příběhu se opět objevují staří známí Porter s Baldem, kteří jsou pověřeni dalším úkolem. Dvě pasáže jsou velmi povedené, jedním je úvod kdy dochází k pokusu o únos bývalého špiona a pak později jeho vyzvednutí s chaty v lesích a následná přestřelka... I celková zápletka ušla, takže tento díl se mi líbil, a závěr je lehce otevřený...

23.10.2021 4 z 5

Noc oživlých mrtvol Noc oživlých mrtvol * antologie

No tak jsem měl asi přehnaná očekávání, která se bohužel nenaplnila. Většina povídek je slabá a tak trochu na jedno brdo. Jasně všechny jsou o zombiích, ale ta omáčka okolo, která tomu měla přidat na hodnotě a vytvořit zajímavý děj, tak ta zrovna nápady nehýří. Opravdu mě bavily jen dvě, a zbytek rychle upadne do zapomění...

17.10.2021 3 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Kniha se četla dobře, Deaver odvedl solidní práci, ale když porovnám tento případ Rhyme s dalšími, tak jeho úroveň dosahuje zhruba k průměru.

13.10.2021 3 z 5

Ohňová země Ohňová země Chris Ryan (p)

Jsem z toho spíše zklamaný. Docela dlouhé, hodně popisné, a místy trochu nuda. Výsledek je lehký podprůměr.

06.10.2021 3 z 5