Nedostatek důkazů

kniha od:

Nedostatek důkazů obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Americký kriminální román o zástupci státního návladního, který napřed vyšetřuje a posléze je sám obžalován z vraždy své kolegyně. Více než polovinu románu tvoří zasvěcený a detailní popis soudního jednání. Autor je dlouholetý a úspěšný právník, proto velmi fundovaně a místy i zbytečně podrobně líčí práci a zásady americké justice. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105109/nedostatek-dukazu-3kP-105109.jpg 3.811
Série

Kindle County 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Presumed innocent, 1987

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Nedostatek důkazů

Přidat komentář
trudoš
13.04.2017

Hodně dobře rozpracovaná právní profese, se všemi nešvary i klady, které jen slepá spravedlnost nabízí. Dojem však kazí zoufale nudný spád a především rádoby šokující vyústění, které nejen že je morálně zvrácené, ale ještě se snaží tvářit jako nejlepší možné. Nemluvě o tom, že hrdina má chování manželské fňukny par excellence, což konec ještě nadvakrát podtrhne. Ovšem věrné zachycení kulis soudní síně i samotného trestního řízení dělají z knihy alespoň informačně zajímavé čtivo. Nikdy bych neřekl, že křížové výslechy mohou být tak napínavé, o to spíš, když člověk sleduje jeden za druhým. Ale Scott Turow to umí podat tak, že každý zvlášť je málem napínavější, než celá jeho kniha. Kdyby podobně dokázal ukočírovat zápletku a vytvořil zajímavější hlavní postavu, měl by mě na lopatě v cuku letu. Jenže sledovat příběh právníka, který podvede svou ženu a pak se rozbrečí, když jej milenka odkopne, pročež se vrátí k manželce a hořekuje nad svým osudem... to už snad raději červenou knihovnu.

guru
17.12.2014

Začiatok trochu nudný, obrovské množstvo postáv zavádza zmätok. Akonáhle sa to však dostane k súdu, je to špičkové čítanie. Záver uspokojivý, aj keď napísaný trochu silene.


hadak
07.07.2013

Dobrá zápletka, nicméně ve druhé polovině knihy mi některé kapitoly připadaly "utahané", nezáživné. Přesto za přečtení kniha rozhodně stojí.