Nedostatek důkazů

Nedostatek důkazů obálka knihy
Mé hodnocení:

Americký kriminální román o zástupci státního návladního, který napřed vyšetřuje a posléze je sám obžalován z vraždy své kolegyně. Více než polovinu románu tvoří zasvěcený a detailní popis soudního jednání. Autor je dlouholetý a úspěšný právník, proto velmi fundovaně a místy i zbytečně podrobně líčí práci a zásady americké justice. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105109/nedostatek-dukazu-3kP-105109.jpg 3.811

Kindle County 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

Presumed innocent, 1987

Kniha Nedostatek důkazů

trudoš
13.04.2017

Hodně dobře rozpracovaná právní profese, se všemi nešvary i klady, které jen slepá spravedlnost nabízí. Dojem však kazí zoufale nudný spád a především rádoby šokující vyústění, které nejen že je morálně zvrácené, ale ještě se snaží tvářit jako nejlepší možné. Nemluvě o tom, že hrdina má chování manželské fňukny par excellence, což konec ještě nadvakrát podtrhne. Ovšem věrné zachycení kulis soudní síně i samotného trestního řízení dělají z knihy alespoň informačně zajímavé čtivo. Nikdy bych neřekl, že křížové výslechy mohou být tak napínavé, o to spíš, když člověk sleduje jeden za druhým. Ale Scott Turow to umí podat tak, že každý zvlášť je málem napínavější, než celá jeho kniha. Kdyby podobně dokázal ukočírovat zápletku a vytvořil zajímavější hlavní postavu, měl by mě na lopatě v cuku letu. Jenže sledovat příběh právníka, který podvede svou ženu a pak se rozbrečí, když jej milenka odkopne, pročež se vrátí k manželce a hořekuje nad svým osudem... to už snad raději červenou knihovnu.

guru
17.12.2014

Začiatok trochu nudný, obrovské množstvo postáv zavádza zmätok. Akonáhle sa to však dostane k súdu, je to špičkové čítanie. Záver uspokojivý, aj keď napísaný trochu silene.

hadak
07.07.2013

Dobrá zápletka, nicméně ve druhé polovině knihy mi některé kapitoly připadaly "utahané", nezáživné. Přesto za přečtení kniha rozhodně stojí.