Globální úder

Jedná se o třetí díl prequelové série ke knize Pomsta (Strike Back, 2007). CHARLES STREET BÝVAL VYNIKAJÍCÍM AGENTEM BRITSKÉ TAJNÉ SLUŽBY. O PRÁCI A KARIÉRU HO PŘIPRAVILA TĚŽKÁ CHYBA. Nyní se protlouká, jak může, využívá svých kontaktů, které mu zbyly z dřívější doby, a stěží si vydělává na živobytí. Jednou se mu podaří zjistit informaci, která může zkompromitovat nového prezidenta Spojených států. Když se snaží svůj objev prodat, začnou ho pronásledovat ruští mafiáni. Musí se ukrýt. Bývalí vojáci John Porter a John Bald jsou tajnou službou MI6 vysláni do Washingtonu. Jejich úkolem je najít Streeta dříve, než ho vypátrají Rusové. Jejich akce, která měla být původně jednoduchá a rychlá, se změní v nelítostný boj. Vysloužilci Pluku SAS musejí vynaložit velké úsilí, aby přežili a splnili úkol....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433784/globalni-uder-GUy-433784.jpg 42

Strike Back 3.

Literatura světová, Válečné, Thrillery
Vydáno, Naše vojsko

Global Strike, 2018

Kniha Globální úder

biki
28.06.2020

Tak tohle opravdu nebylo pěkné čtení. Skrytě probíhající souboj tajných služeb plný špíny, falše i zrady, do něhož jsou vhozeni dva vysloužilci z SAS. Ti ovšem také nejsou žádní skautíci a rozhodně jim nedělá problémy sprovodit někoho ze světa, a to nejen opravdové protivníky, ale i ty, kteří by "jen" mohli ohrozit celou akci, údajně ve vyšším zájmu. Jo, jo, God save the Queen. V knize není nouze o akční momenty plné adrenalinu, které střídají klidnější pasáže, sem tam nějaké ty zákulisní boje. Tyto části knihy mě doopravdy bavily a jen obtížně jsem četbu přerušovala. Poslední zhruba čtvrtina knihy je nejakčnější a nejnapínavější, ale mám pocit, že to autor v zájmu atraktivnosti trochu přehnal. Proto také jednu * ubírám.
Poznámka: už u knihy Seznam smrti jsem přemýšlela, jak asi způsob života a "práce" poznamená osobnosti vojáků podobných jednotek, jako je SAS, kteří jsou vycvičeni plnit i velmi kontroverzní rozkazy, či jsou nuceni chovat se stejně bezcitně, jako jejich protivníci.