ThomasRuhe ThomasRuhe komentáře u knih

Zbožný zloděj Zbožný zloděj William Ryan

Solidní detektivka, kterou nad průměr zvedá zejména místo a doba ve které se odehrává.K tomu ještě specifické vyšetřovací metody,které musí kapitán Koroljov používat, aby se v případu posunul dále.

16.03.2016 3 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Knize nemůžu upřít záhadný až tajemný příběh. Svůj díl na tom má Janovo pátrání po zmizelém bratrovi, dále samotná psychiatrická klinika a několik podivínských postav a jejich chování.
A právě proto mě překvapil můj správný tip na hlavního padoucha zhruba ve 2/3 knihy. Škoda, protože závěrečné odhalení pachatele mi vysvětlilo pouze jeho motivy ,které Dorn odhalí až při konečném přiznání.

12.03.2016 3 z 5

Já, Monstrum Já, Monstrum Dan Wells

Nebylo to špatné.V první půlce se mi líbilo jak John bojuje sám se svým temným já a pak jeho zápas s dalším démonem.

03.03.2016 3 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Tuhle knížku jsem si chtěl přečíst hlavně kvůli povídce Ptáci.Ta sice není špatná,ale pod dojmem filmu se v krátké povídce nepodařilo vybudovat stoupající napětí.Na to prostě nebylo dost prostoru.Mě se nejvíce líbila povídka Alibi.
Pravdou je,že u všech jsem měl trochu problém se zakončením.Proto souhrnem 3/5.

28.02.2016 3 z 5

Svět podle Prota znám z filmu, takže jsem věděl jak to dopadne, ale i tak to bylo fajn.Volné pokračování Na světelném paprsku je víceméně to samé.
Nejlepší pasáže knihy jsou sezení mezi Protem a doktorem Brewerem.

25.02.2016 3 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Tenhle díl je hodně akční. Po úvodním rozkoukání se jde hned do akce. Bitva mezi žoldáky a vetřelci má něco do sebe, zvlášť, když proti vetřelcům nestojí jen obyčejní civilisté. Četlo se to dobře a děj neztrácí na tempu.

16.02.2016 3 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Asi v polovině jsem zjistil,že se do čtení musím nutit a to neznamená nic dobrého.Dočetl jsem to jen proto, že je to celkem krátká kniha.Tady mi Wyndhamův styl psaní absolutně nesedl.Hodně roztahané, těžkopádné rozhovory postav a vlastně i nudný děj. No a závěr taky nic moc. Kdyby to zkrátil na povídku o 50ti stránkách udělal by líp.

13.02.2016 2 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Vcelku originální start knihy, když jedna z hlavních postav Charlene přesvědčuje policisty, že bude za čtyři dny zavražděná.To zní dobře....
Pak děj běží, osudné datum se blíží, něco se rýsuje, mám svou teorii jak by to mohlo být. Pořád to zní dobře...
A je tu konec, moje teorie padá....Lisa Gardner vytáhla z klobouku závěr...dost přitažený za vlasy, až překombinovaný.Chtělo to trochu ubrat na závěrečném překvápku...
Přesto jsem spokojený:70%.

10.02.2016 3 z 5

Vojáci zblízka Vojáci zblízka Jan Mareš

Kniha je z roku 1966,takže její sdělení je už dávno překonané.Humorný tón popisu jednotlivých fotek je klasická armádní propaganda.Přesto fotografie nejsou špatné a některé komentáře i celkem vtipné.

09.02.2016 3 z 5

K K Daniel Easterman (p)

První dvě třetiny knihy jsou více špionážní a s popisem nacistických Spojených Států celkem povedené. S odkrytím karet je závěr mnohem akčnější, ale také nejslabší částí příběhu.
Proto nakonec jen 3/5.

31.01.2016 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Dobře vymyšlené.Správné dávkování otázek(a že jich bylo) a postupných odpovědí( ne na vše).Zkoumání labyrintu a rozluštění jeho smyslu je popsáno taky dobře.Jen ho mohl Dashner lépe popsat,aby vynikla jeho velikost.
Samotný konec je typický pro trilogie,nabízí více otázek než odpovědí....jak jinak.

31.01.2016 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Při zhodnocení musím knihu rozdělit na dvě části. První je popsaná atmosféra v Sovětském svazu v roce 1953.Ta se Smithovi povedla na výbornou.Mnoho pasáží mi připomínalo Orwellův román 1984.
Detektivní část je trochu slabší. Konec je možná jiný, než bych očekával při celkovém ladění příběhu, přesto to mé dojmy nezkazilo a přes lehké námitky udělím maximum.

27.01.2016 5 z 5

Nebezpečný plán Nebezpečný plán Vince Flynn

I tento díl s Mitchem Rappem zapadá do celé série.Znova je to směs bojové akce a politických hrátek.Tady spíše převládají politické pikle : kdo, kdy, proč, s kým a za kolik.
V rámci celé série je tohle solidní průměr.3/5.

22.01.2016 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Moje první kniha od Cartera. Měl jsem velká očekávání, už podle vysokého hodnocení.To se splnilo. Byl to napínavý,temný a drsný případ s pořádnou zápletkou.
Až budu mít příležitost, dám si od Cartera nášup.Dávám 4/5.

16.01.2016 4 z 5

Zavři oči Zavři oči John Verdon

I já jsem z knihou naprosto spokojený. Pouze, když se Gurney dostane k případu, následuje poněkud nudnější pasáž, ale pak už příběh šlape až do konce. Samotný závěr zvládl Verdon taky dobře, což není vždy pravidlem.
K tomu musím přičíst zvláštní soužití mezi Gurneym a jeho ženou Madeleine, které dává knize další rozměr. Bavily mě i rozhovory mezi Gurneym a detektivem Hardwickem.
Celkově je pro mě tato kniha o chlup horší než Vražedná čísla, takže 4/5.

12.01.2016 4 z 5

Kořist Kořist Andrew Fukuda

Začátek tohoto dílu je poněkud slabší.Jakmile se Gen s přáteli dostanou do Misie,tak se příběh opět výrazně zlepší a to vydrží až do konce knihy.

04.01.2016 3 z 5

Století hokejových hrdinů Století hokejových hrdinů James Duplacey

Kniha představuje 100 největších hokejových hvězd.Drtivou většinu tvoří hráči z NHL. S výběrem jmen lze asi polemizovat, ale já osobně jsem s tím žádný problém neměl.
Hráče, kteří NHL nikdy nehráli zastupují např.: Holeček, Tumba Johansson, Tretjak, Malcev nebo Charlamov).
Hráči jsou seřazeni abecedně, každému je věnována jedna dvoustránka, kde je stručné seznámení s kariérou pomocí textu a statistik a jedné veliké fotky daného hráče.
Informace jsou spíše základního charakteru, takže hardcoreový fanda hokeje zde asi moc nových poznatků nenajde. Přesto to na naše poměry není špatná publikace. 3/5.

01.01.2016 3 z 5

NBA: Historie a současnost NBA: Historie a současnost Petr Kolář

Tohle je vynikající kniha pro všechny fandy NBA.Když jsem si jí kdysi koupil,tak jsem z ní byl opravdu nadšený.
Pánové Petera a Kolář odvedli dobrou práci. V knize postupně představí historii NBA, nejslavnější hráče i jednotlivé kluby. Kniha má kvalitní křídový papír, spoustu perfektních fotek od oficiálních amerických fotografů.
V první části je textový souhrn jednotlivých sezon.Druhá pak představuje asi 25 legendárních hráčů. (např.Abdul-Jabbar, Jordan, Bird, Magic Johnson, Malone)
Třetí část představuje týmy. Vznik, historii, největší úspěchy. Závěr je věnován statistikám.Jen těžko se hledá nějaké negativum.Kniha se hodí jak pro fandy,kteří už mají o NBA nějaké vědomosti,tak i pro ty,kteří se s ligou chtějí teprve seznámit.
Výtisk samozřejmě není aktuální,protože končí rokem 1998.

01.01.2016 5 z 5

Noční vraždy Noční vraždy John Lutz

Lutzův styl připomíná Jefferyho Deavera, snad jen s tím rozdílem, že tak podrobně nepopisuje zkoumání důkazů. Kniha je zajímavá od začátku do konce, nemá žádnou slabou pasáž a k tomu pár překvapení. Příběhový námět je také neotřelý a hlavní vyšetřovatel Quinn je sympaťák. Rozhodně nadprůměrná kniha.

21.12.2015 4 z 5

Série Série John Lutz

Teď čerstvě po dočtení této knihy jsou mé pocity trochu rozporuplné.Tři čtvrtiny knihy jsou v pohodě, Quinn pátrá po sériovém vrahovi, který je dost sadistický a celkem chytrý. K tomu je zde ještě jedna dějová linka z minulosti, která nakonec do příběhu pěkně zapadne.
Ovšem ten závěr...jasně, je logický, důkazně vysvětlený, ale přesto je pro mě nejslabší částí příběhu.Rozumím tomu co se stalo, ale čekal jsem ,že závěrem bude kniha gradovat a to se tak úplně nesplnilo.
Přesto je to další Lutzův kvalitní detektivní thriller.Dávám 80%.

21.12.2015 4 z 5