Století hokejových hrdinů

Století hokejových hrdinů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125245/mid_stoleti-hokejovych-hrdinu-B3m-125245.jpg 4 6 2

Bohatě ilustrovaná publikace přibližuje hráčskou kariéru nejvýraznějších osobností světového hokeje.

Literatura naučná Hobby Sport
Vydáno: , Timy Partners

100 of the greatest all-times stars a Century of Hockey Heroes , 1999

jprst
12.11.2020 3 z 5

Pro běžné příznivce ledního hokeje, kteří by se chtěli dozvědět bližší informace o jeho největších hvězdách minulého století docela dobrá publikace, pro "zaryté" fandy nic moc.

ThomasRuhe
01.01.2016 3 z 5

Kniha představuje 100 největších hokejových hvězd.Drtivou většinu tvoří hráči z NHL. S výběrem jmen lze asi polemizovat, ale já osobně jsem s tím žádný problém neměl.
Hráče, kteří NHL nikdy nehráli zastupují např.: Holeček, Tumba Johansson, Tretjak, Malcev nebo Charlamov).
Hráči jsou seřazeni abecedně, každému je věnována jedna dvoustránka, kde je stručné seznámení s kariérou pomocí textu a statistik a jedné veliké fotky daného hráče.
Informace jsou spíše základního charakteru, takže hardcoreový fanda hokeje zde asi moc nových poznatků nenajde. Přesto to na naše poměry není špatná publikace. 3/5.

lední hokej NHL - Národní hokejová liga zimní sporty hokejisté

Autoři knihy

James Duplacey
kanadská, 1954 - 2015
Eric Zweig
kanadská, 1963

Kniha Století hokejových hrdinů je v