TheMelorry TheMelorry komentáře u knih

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Místy jsem si trochu klepala na hlavu nad chováním hlavní hrdinky. Ale jinak to byla skvělá odpočinková romantika, která si tak trochu utahuje z obvyklých romantických příběhů a přitom je sama velmi romantická a plná klišé. Vše ale skvěle funguje, prostředí, chemie mezi hrdiny, příběh... Dokonce jsem se chvílemi i pobavila.

28.04.2023 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Další z knih, kterou jsem mnoho let obcházela a vlastně nevím proč. Teď po dočtení jsem velmi mile překvapená. Jedná o zvláštní příběh se zvláštními postavami a závěrem. Sledovat pomalou děsivou proměnu hlavní postavy a jeho pobláznění nacistickou ideologií je děsivě reálné. Stejně tak jeho názory, niterné myšlenky, chování vůči ostatním.
Jsem ráda, že jsem si knihu konečně přečetla a myslím, že o ní budu ještě nějakou dobu přemýšlet.

21.04.2023 4 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

To bylo něco. Už potřetí a stále má série co nabídnout. Tentokrát je to vztah s výraznějším věkovým rozdílem a s tím souvisí i určité role obou osob ve vztahu.
Opět je to zejména o erotických scénách, ale nahlédneme i do života hlavních hrdinů a nepatrně se vrátí postavy z předchozích knih. Budu se opakovat, ale autorka opravdu píše skvěle, chemie mezi jejími postavami funguje a v tomto žánru jsou její knihy jedny z nejlepších, co jsem četla.

21.04.2023 5 z 5

Okna v bouři Okna v bouři Jaroslav Vrchlický (p)

Některé básně krásné, jiné se mi tolik nelíbily. Celkově ale sbírku hodnotím pozitivně.
A konečně jsem si mohla přečíst "Za trochu lásky šel bych světa kraj..."

19.04.2023 3 z 5

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

Krásná kniha, u jejíhož čtení si člověk odpočine, uklidní se a načerpá pozitivní energii. Hlavní postava Mila je sympatická a s jejími trablemi s láskou člověk musí soucítit. Krásné prostředí Skotska, přírody, obyvatel malé vesničky... a samozřejmě spousta pečení. To je naprosto skvělá kombinace. Příběh plyne spíš na klidné vlně, nic moc nečekaného se nestane, a o to příjemnější a pozitivnější čtení to je.

19.04.2023 4 z 5

Audience Audience Václav Havel

Pro mě se jedná o první setkání s tvorbou autora a úplně nevím, jak knihu hodnotit. Je to nepochybně skvělý pohled na danou dobu, kritika pokrytectví, společnosti... Ale na druhou stranu mě rozhovor mezi Sládkem a Vaňkem, resp. Sládkův monolog místy rozčiloval.

17.04.2023 3 z 5

Žalář nejtemnější Žalář nejtemnější Ivan Olbracht (p)

Takhle kniha je jedním slovem zvláštní. Psychologická sonda do osobnosti a hlavy osleplého chorobně žárlivého muže je zajímavá a děsivá zároveň.
Upřímně nevím, co si vlastně o knize myslet, ale jsem ráda, že jsem se odhodlala a přečetla si ji.
(3,5)

16.04.2023 3 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Opět výborný díl, který už na první pohled evokuje jakým směrem se bude ubírat. Hlavní protagonisté jsou velmi sympatičtí a jejich vztah i scény mezi nimi stojí za to. Zajímavé je také změna prostředí na poněkud orientálnější.
Oproti minulému dílu je tento zaměřen méně na děj a více na erotické scény, které jsou někdy poměrně dost odvážné. Celkově ale autorka opět prokázala, že tenhle žánr umí a píše opravdu velmi čtivě.

13.04.2023 4 z 5

Svlékání hadů Svlékání hadů Oldřich Mikulášek

Začátek sbírky mě tolik nenadchl, ale druhá část už byla mnohem lepší a poslední báseň Tráva byla jednoznačně nejlepší. Zajímavá byla také část s názvem Slova, kde autor vysvětluje spojení básní a moderní techniky a poté poslání básníka a básnického řemesla.

12.04.2023 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Knize jsem se dlouho vyhýbala, ani vlastně nevím proč. Autor píše čtivě, zajímavě, jednotlivé části knihy nepostrádají trochu humoru, pohled na dobu války a leckdy hodně nečekané situace s rodinou.
Ústředním tématem jsou vzpomínky na dětství a případná těžší tématam (židovství, koncetrační tábor, Němci, válečný nedostatek...) jsou podána jen okrajově a očima mladého vypravěče.

08.04.2023 4 z 5

Staré ženy Staré ženy František Halas

Velmi krátké, přesto zajímavé a emoce budící čtení.

06.04.2023 3 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Potvrdilo se mi to, co už jsem věděla z dřívějších zkušeností. A to, že tento autor není pro mě. Jeho texty asi neodkážu zcela ocenit a pochopit. Problém jsem měla i s touto knihou. Co musím vyzdvihnout je propracovaný jazyk a velmi dlouhá zajímavá souvětí. Příběh jako takový a jeho celkové vyznění se mi ale nelíbil...

06.04.2023 2 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe Marie-Christine Chartier

Obvykle hodnotím knihy z edice 7lásky hodně vysoko a jsem z nich nadšená. Bohužel konkrétně tahle kniha mě docela zklamala. Téma jako takové je zajímavé, ale zpracování mi nesedlo. Stejně tak hlavní postavy, které se mi zdály ploché a prostě jsem jim nevěřila a bylo mi tak nějak jedno, jak to s nimi dopadne.
(2,5)

05.04.2023 2 z 5

Záhada rukopisu Záhada rukopisu Kirsty Manning

Od autorky je to pro mě v pořadí třetí kniha a u každé další nepatrně zvyšuji hodnocení. Tentokrát si kniha vysloužila plný počet, a to proto že jsem z ní naprosto nadšená. Propojení současnosti, minulosti za 2. světové války ve francouzském odboji a pracovních táborech... pátrání po nepatrných stopách, detektivní motiv. To vše knihu ozvláštňuje. Navíc hlavní postavy, které přirostou k srdci se zajímavými životními osudy.
Autorka prostě umí skvěle, čtivě a zajímavě psát. Je vidět, že si s danou dobou a dobovými reáliemi dává velkou práci a její rešerše jsou opravdu důkladné.

01.04.2023 5 z 5

Vůně medu Vůně medu Susan Wiggs

Stejně jako u předchozí knihy, i tentokrát jsem nadšená. Autorka umí vytvořit úžasný, kouzelný příběh, který pohladí po duši. Díky nádhernému prostředí, atmosféře, postavám... i když se řeší zásadní otázky, vše působí idylicky. Ačkoliv je od první strany jasné, jak příběh dopadne, i tak je skvělé sledovat, jak se budou vztahy a životy jednotlivých postav vyvíjet.
Velkým plusem je med, procházející v různých formách celou knihou.
Nechybí několik retrospektivních vsuvek souvisejících se životem dědečka Magnuse v Kodani za 2. světové války. Ty jsou zajímavé, nečekané a ukazují válečnou dobu z jiného úhlu pohledu a z jiného prostředí. Jsou příjemným ozvláštněním děje ze současnosti. I když mě osobně by klidně stačila romantika ze současnosti.

29.03.2023 4 z 5

Jak překonat stydlivost, ostych a nesmělost Jak překonat stydlivost, ostych a nesmělost Nina Deissler

Výborně napsaná kniha, která předává rady přístupnou, přátelskou formou. Autorka se nesnaží hrát si na vševědoucí, jen ukazuje možnosti, rady a triky jak se vyrovnat s stydlivostí a nesmělostí. Jak sama zmiňuje, jedná se o "běh na dlouhou trať", ale s pomocí jejích rad a aktivního trénování je všechno možné.

22.03.2023 4 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Tahle kniha byla přesně to, co jsem v danou chvíli potřebovala. Na odreagování a bez nutnostni přemýšlet.
Ano, jedná se o erotický román, kde je lechtivých scén celá řada, ale jsou dobře napsaná a neobsahují trapné a rušivé výrazy, jak tomu často bývá. Nechybí romantika a chemie mezi hlavními postavami, plus zajímavý byť trochu předvídatelný děj. Ve svém žánru jedna z nejlepších knih, kterou jsem zatím četla.

10.03.2023 5 z 5

Francouzská revoluce: Jen krůček od gilotiny Francouzská revoluce: Jen krůček od gilotiny Veronika Válková

Nevím, jestli to bylo způsobeno daným historickým tématem/prostředím, nebo jsem měla na knihu náladu...ale "bárovek", které jsem zatím četla je tahle snad ta nejlepší.
Jako vždy musím vyzdvihnout autorčin skvělý styl psaní, propojení historických reálií, zajímavostí dané doby, důležitých pojmů spolu s příběhem mladé dívky Báry. Nahlížení na historii dětským pohledem velmi dobře funguje, opět se to potvrdilo.

30.01.2023 4 z 5

Uč jako umělec Uč jako umělec Robert Čapek

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, ale ve výsledku jsem mile překvapená. Autor ukazuje příjemným, přátelským způsobem, jak se dá učit jiným/zábavným/originálním/moderním způsobem. Jako studentka pedagogiky to oceňuji a některé rady si vezmu k srdci a pokusím se o jejich aplikaci.

30.01.2023 4 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

První díl byl jednoznačně lepší, ale ani tenhle není špatný. Zvlášť pokud člověk ví, co od knihy očekávat - odpočinkový, nenáročný příběh. Objevuje se i několik akčnějších scén, ale celkově není děj, ani závěr, příliš překvapující. Jede se ve stejném modelu jako u minulého dílu.
Plusem je nenáročný a čtivý styl, kterým autorka píše. Naopak negativem zvolená slova u popisů milostných scén. (viz komentář níže)

30.01.2023 3 z 5