Teryy Teryy komentáře u knih

Ráma tajemství zbavený Ráma tajemství zbavený Arthur Charles Clarke

Jednička, kterou napsal Clarke byla nejlepší. Další dva díly byly vcelku nudné a vlekly se. Ale tento díl opět překvapil. Konečně autor opustil nudný Nový Eden, a začal zase psát trochu sci-fi.
Konec byl zmatený, náboženský podtext mě zklamal. Přesto kniha příjemně překvapila, v některých pasážích byla dokonce i svižná, tak, že jsem knihu nerada odkládala.

06.04.2015 3 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Sci-fi? Opravdu? Pouze Amerika na Marsu. Plus rozhovory na úrovni desetiletých dětí. Velmi slabé.

23.03.2015 1 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Co na tuto knihu říct? Spíš než horor, nebo sci-fi, bych to zařadila do kategorie psychologický román. Na to kolik tam bylo retrospektivy, prostě "emzáci" nestačili. A pan Šedý už vůbec ne.
Je to celkově až moc dlouhé, většina pasáží nudná a zdlouhavá. A děj, který má ráz a je opravdu napínavý, nepřesáhne ani 2 stránky.
Na to jak se King vychvaluje, bych čekala víc.

15.03.2015 2 z 5

Povídky z deseti světů Povídky z deseti světů Arthur Charles Clarke

Jsou to velmi povedené povídky, přesto jsem však už od Clarka četla lepší. :)

21.02.2015 3 z 5

Zahrada Rámova Zahrada Rámova Arthur Charles Clarke

Nejslabší. Kniha mě zklamala. Kde je to science fiction? A proč dovolil Clarke tohle vydat?
Nudné a zdlouhavé.První kniha byla opravdu vydařená, druhá už trochu pokulhávala, a ta třetí je opravdu nevydařená. Sérii dočtu, ale musím si dát "knižní náladu" do normálu.. ;)

06.02.2015 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha je vtipná to ano, některým pasážím se člověk neubrání. Přesto se autor snaží vtip nacpat do každé věty. Což může čtenáře odradit.
Kniha na mě působí také dojmem "jedna z mnoha". Hlavní hrdinky, která je osamocená, rodiče kteří žijí každý v jiné realitě, někdo s přezdívkou (pan Spock), nečekaná pohroma (Deniska). A takové knížky už tu byly. Dobré, ale "méně je více".

31.01.2015 4 z 5

Návrat Rámy Návrat Rámy Arthur Charles Clarke

Zklamání... První díl byl velmi vydařený, Clarke předvedl jak má úžasnou fantazii. Kdo se zasloužil o tento propadák, lze jen hádat. Prvních sto stran zbytečných, zápletky kdo že koho pozabíjel či nikoliv nedořešeny, nekonečné rozjímání s Bohem nudné... Škoda, uvidíme co přinese další díl.

26.01.2015 2 z 5

Dějí se větší podivnosti Dějí se větší podivnosti Kelly Link

Doufám, že autorka brala drogy, nebo nějaké léky s halucinogenními účinky, protože jinak chudák ženská...

24.01.2015 odpad!

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Čekala jsem něco víc. Samozřejmě, že když se začtete, tak chcete vědět jak to všechno doopravdy je. Ale v této knize se něco začalo dít až 150 stránek před koncem.
Konec má zřejmě nalákat na další knihu. Ale konec nemusel být až tak nedovysvětlený. :)

27.12.2014 3 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

Má to dobrý základ, ale hlavní hrdina mě odradil svým protichůdným chováním (výbušný kardiochirurg), dlouhé a zbytečné popisy určitých pasáží (pohotovost..), v jednu chvíli až moc jmen, které si nelze zapamatovat. Kniha začala podobně jako Mozek, nechtělo se jí jaksi "rozpovídat". Konec byl až moc utnutý.
Mohla to být dobrá kniha, s dobrým potenciálem. Ale takhle ho vidím jen jako "béčkový" film. Hold, četla jsem lepší, i od tohoto autora.

25.12.2014 1 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

No... byl to šok. Ze začátku to vypadalo nevinně, a nechtělo se to "rozvyprávět". Ale... myslela jsem, že ta operace mozku, bude jediná méně snesitelná věc. Jenže nebyla, po dočtení knihy jsem měla stáhlý žaludek, a mozek byl zděšen a překvapen.
Kniha překvapila, takové rozuzlení jsem opravdu nečekala. Přesto mě kniha až tak neohromila.

18.12.2014 3 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Kniha je vynikající, četla se sama, ale některé pasáže mohly bát zkráceny. Hodně připomíná Digitální pevnost, ale na kvalitě jí to neubírá.

23.11.2014 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Super kniha, s aktuálním tématem. Knížka je opravdu napínavá (napínavější jsem snad ještě nečetla), a najde se i trochu humoru (nebo alespoň já jsem se párkrát usmála). Docela mi na to sedí "V jednoduchosti je krása.".

01.11.2014 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Zajímavé mi to přišlo až od poslední kapitoly. Respektive až od vysvětlení celé záhady. Jinak nebyl příběh vcelku zajímavý.

26.10.2014 3 z 5

Zpráva o třetí planetě Zpráva o třetí planetě Arthur Charles Clarke

Skvělá kniha, skvělé povídky. Hodně nadčasové, a upozorňující na problémy celého světa a lidstva.

01.10.2014 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Jen škoda, že si závěr dokážete odvodit už skoro od půlky knihy.

24.08.2014 5 z 5

Modří lidé Modří lidé Pavel Bagrjak

Kniha je velmi čtivá. Co mě, ale zklamalo byl "upovídaný" konec. Čekala jsem také popis onoho procesu "přestavby". Kniha příjemně překvapila.

24.08.2014