TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Šepoty zo záhrobia Šepoty zo záhrobia Emily D. Beňová (p)

Dej má pohltil a ani neviem a kniha bola prečítana :) skvelé dielo tak ako doposiaľ všetko čo som od autorky čítala

07.11.2023 5 z 5

Prenasledovaná Prenasledovaná Emily D. Beňová (p)

Tretí diel série je plný nečakaných zvratov , našťastie nie až toľko infarktovych scén pre mňa. zas a opäť jedným dychom prečítané , úžasné a dokonale zavŕšenie , i keď koniec by som si predstavovala inak ale to je len moj pohľad na sexy chlapov.
Odporúčam celú sériu je to úžasné spracovanie, ktoré vás vtiahne do deja a nepustí

07.11.2023 5 z 5

Prenasledovaná Prenasledovaná Emily D. Beňová (p)

Druhý diel má pohltil tak isto ako prvý , prekonala som dva ľahšie infarkty a neskutočne sa teším na 3 diel kde už dúfam že neprekonal ani jeden infarkt. Kniha je jednoducho úžasná, není sekunda kde by sa nič nestalo a dej vám nedovolí pustiť ju z ruky.

Posolstvo Posolstvo Emília Dalekorejová Beňová

Kniha je jednoducho úžasná nevedela som sa od nej odtrhnut až kým som ju skoro jedným dychom nedocitala.

Finále Finále Becca Fitzpatrick

posledná časť bola plná zvratov a veru nečakaných bola tam akcia, boj, závislosť, túžba a láska.
Keď si pozriem spätne celú sériu, ktorú som doslova zhlta od prvého dielu až po štvrtý viem že za tych 5 rokov čo tieto knihy mám sa ich nevzdam a vždy sa ku nim rada vratim

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Tretia časť nás vtiahne do deja čiernej ruky a vojny,ktorá sa zdá byť neodvratitelna. Nora sa musí vyrovnať zo stratou pamätá a získavaním potrebných informácií pre prežitie. už sa teším na poslednú časť ako to celé dopadne

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Druhý diel série zavrhnuty nás v ťahu je ďalej do sveta padlých a nefilov. vzťah Nory a Patcha je na mŕtvom bode a Nora opäť celý smrteľným nástrahám a ku koncu knihy zistí zaujímavé fakty. Druhý diel sa čítal veľmi dobre tak ako prvý už sa teším na tretí

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Knihu som zhltla za dva dni, už som túto sériu čítala veľmi dávno takže len tak v kúskoch som si spomínala na dej. Zo začiatku ma človek pocit, že to s fantasy žánrom nemá absolútne nič spoločné skôr s trilerom/detektívku a sem tam nejaka ta magickost a potom sa to po polke knihy z ničoho nič pretoci a už sme vo fantasy svete anjelov.
idem sa vrhnúť na ďalší diel

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

posledná časť tetralogie Padli anjeli nas sprevádza hľadaním pádu hľadaním predmetov Luce si spomína viac a viac. hoci koniec nebol zrovna podľa mojich predstáv ale to už je na každom ako sa mu to zapáči.
každopádne celá táto tetralogia je veľmi nápaditá, zaujímavá a mne sa veľmi páči všetko to cestovanie nachádzanie ako všetko do seba postupne zapadá :)

Vytržení Vytržení Lauren Kate

V tretej časti s Lúče cestujeme naprieč jej minulosťou, táto kniha sa mi zatiaľ najviac páči je tam veľa akcie a pomaly ku sa dozvedáme prečo sa stále inkarnuje

Muka Muka Lauren Kate

druhá časť padlých anjelov nás prenáša na ďalšiu školu kde má byť Luce v bezpečí, spoznávame nefilov a oznamovateľov. Akcie určite viac ako v prvom diely a rozbehnutie deja na výbornú

Pád Pád Lauren Kate

túto tertalogiu som čítala už veľmi dávno a rada som sa k nej opäť vrátila. neodolateľný Cam príťažlivý Daniel nierzhodhe Luce a boj medzi dobrom a zlom v podobe padlých. milujem knihy o padlých anjeloch.
v prvej časti tejto série sa stretávame s predstavovanim hlavnej hrdinky s jej utrpenim a samozrejme milostným trojuholníkov. určite odporúčam ako oddychové čítanie.

Dracula Dracula Bram Stoker

Zo začiatku to bola pre mňa zvláštna kniha a doslova som sa musela nútiť aby som pokračovala v čítaní , keďže je toto dielo o niečo rozsiahlejšie ale prvotným zdrahanim som sa do toho zažrala, poplakala som si, trocha vydesila :)
Celkový dojem s tohto diela je pre mňa úchvatný až po docitani som ocenila všetky tie možno zbytočne veci a ťažsie čítanie . Odporúčam

Nesmrteľní Nesmrteľní Alyson Noël

Čo si predstavíme pod pojmom nesmrteľnosť?

Táto séria je pre mňa srdcová záležitosť od prvej časti sa po tú poslednú sledujeme lásku, bolesť, nesmrteľnosť s Ever a Damienom.

A aj keď mám túto sériu prečítaní snáď 5 x vždy ju hltana, už sa teším keď si ju dám 6x a 6x má cele ukončenie neuveriteľné sklame

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Jana Jánska - Mrazivá náruč

Počet strán: 286
Vydavateľstvo @mobaknihy
Žáner: #psychothriller

Ve chvíli, kdy devatenáctiletá Valerie jen o vlásek unikne pronásledovateli, netuší, že tím právě odsoudila k smrti svého milovaného, o dva roky mladšího bratra Romana. Dosud byla přesvědčená, že o něm ví vše. Po jeho smrti však vyvstávají nečekaná tajemství, při jejichž odhalování Valerie probudí i démony vlastní minulosti. Romanova šestnáctiletá přítelkyně Laura také nemá na první pohled zcela ideální rodinu, navíc má brzy vyjít najevo zcela zásadní fakt, který změní víc, než by jí bylo milé...
Co všechno může odstartovat jedna tragická událost?
----

Výborne, výborne !

Čo viac dodať? Veľmi sa mi páčilo, že táto druhá kniha od autorky išla uplne iným smerom ako tá prvá.

Toto bola riadna psychická nálož, kde som si myslela, že už bluznim i ja sama a nie len hlavné postavy knihy.

Vynikajúce dielo, v polke knihy som si hovorila veď už to vyriešili tak o čom bude zvyšok? Ale ten zvyšok som dala na jeden záťah s otvorenými ústami a neveriacky som čučala na knihu, že to vážne?

ďakujem ešte raz autorke @janskajanna za to, že som mala možnosť zúčastniť sa tejto štafety s pevne verím, že aj ďalšie jej knihy budú takto nadupané!

Štafeta č. 53/3

#kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #janajanska #mrazivanaruc #drogy

16.08.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Jana Jánska - Dokonale propojení

Počet strán : 312
Vydavateľstvo : @mobaknihy
Žáner; #psychothriller#detektivka

Když se šestadvacetiletá Anna odhodlá políbit svou spící platonickou lásku, spolubydlící Markétu, zjistí přitom, že namísto hebkých rtů líbá ledové, mrtvé tělo. Kdo je vrahem? Jeden z rodičů či Markétin bratr? Movitý přítel či zatrpklá kolegyně ze sborovny? Lehkomyslný kamarád, spolubydlící anebo za její smrt může někdo úplně jiný? Smrt mrtvé dívky z pohledu sedmi lidí odkrývá nejen otcovství jejího nenarozeného dítěte, ale i praktiky záhadné sekty. Jaká další tajemství ještě vyplují na povrch? Všechno totiž souvisí se vším, vše je dokonale propojené...
-------
Aj keď stále milujem fantasy a knihy ktoré sú v sériách, stále viac a viac prichádzam na chuť knihám Detektívka/thriller / psychothriller.

Dôvod? aj keď sa môže stať že je to séria alebo aj nie je, jednoducho tu dej ide, graduje až vám napokon tak odpáli dekel, že vy neviete kde je sever.

Čo sa týka tejto knihy od autorky to je jednoducho šupa a tým, že sa mi ešte nestalo, že by som čítala thriller od českej autorky (samozrejme zahraničné som čítala) toto bola riadna nálož!

Začiatok výborný, gradovanie deja vynikajúce a ten koniec to bolo že COZE???!!!

Stále hovorím, že naši CZ/SK autori sú NEDOceneny čo sa týka fantasy/detektívky/thrilleru a ja som vďačná, že som si túto knihu mohla prečítať v autorskej stafete priamo od autorky!

Táto kniha bola jednoducho jazda od začiatku až do samého konca!

Štafeta č. 53/1

@janskajanna #dokonalepropojeni #kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #vrazda

15.08.2023 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Petra Langová - Kde končí nebe

Počet strán : 222
Vydavateľstvo: @fortunalibri_vydavatelstvo
Žáner: #romantika

Zdravotní sestřička Bára se jednoho dne probouzí v nebi, neschopná vybavit si, jak a proč zemřela. V hlavě má jen chaotické útržky vzpomínek a nejasný pocit, že během svého života udělala něco špatně. Nečekaný návrat na Zem ji šokuje. Čas se posunul zpátky, zbývají necelé dva měsíce k napravení chyb. K hledání pravdy o sobě a svých blízkých. A možná i k cestě za osudovou láskou. Anebo je všechno úplně jinak?
-------

Po úvodných pár stranách kde som mala chuť zavrieť knihu, že toto už fakt nedám sa napodiv kniha rozbehla a teda stála za to.

Baru som si veľmi obľúbila a všetky jej problémy aj neproblemy som zdieľala s ňou.

Musím povedať, že autorka vymyslela veľmi zaujimavy dej, kde sami hádate čo má prísť ako to má prísť a čo preto urobiť.

A hoci ma koniec neskutočne sklamal pretoze som si ho predstavovala úplne inak, asi to tak malo byt

Ďakujem za autorskú štafetu @petra__langova a za jej sprostredkovanie @mama_nad_knihou

Štafeta č. 47/2

#stafetovyzavislak #kniznastafeta #kniznarecenzia #kdekoncinebe

31.07.2023 4 z 5

Písnička pro Klaudii Písnička pro Klaudii Petra Langová

Petra Langová - Písnička pro Klaudii

Počet strán: 228
Vydavateľstvo: @nakladatelstvialpress
Žáner: #romantika

Klaudii je čerstvých osmnáct a má život jako v pohádce. Alespoň tak to připadá Vítkovi, jejímu novému sousedovi, kterému se právě zhroutil celý svět. Po náhlé smrti strýce musel opustit všechno, na čem mu dosud záleželo. Starost o babičku a dva koně mu nedovolí pomýšlet na lásku, dokud nepozná Klaudii. Jak ale upoutat její pozornost, když ona o něj nejeví zájem?
-----
Veľmi príjemná romantická letná oddychovka.

Musím povedať, že sa mi kniha páčila, veľmi som sa na nej nasmiala aj keď ma zo začiatku strašne ale že strašne vytáčali postavy zo "sveta bohatých".
Našťastie to zachránil letný tábor, kde už na dejová línia chmatla a nepustila.

Čo sa týka hlavných postáv Klaudii by som s fleku prefackala, dievča, ktoré je tak rozmaznané a pritom v konečnom dôsledku nemá byť prečo a Vítek? Páčil sa mi od samého začiatku, ťažký pohodak čo si žije svojím životom, ktorý nie je zrovna najľahší.

Ďakujem za autorskú stafetu @petra__langova a za jej sprostredkovanie @mama_nad_knihou

Štafeta č. 47

#stafetovyzavislak #kniznastafeta #kniznizavislaci #kniznarecenzia #tabor #kone #laska
#podporujemeceskeautory

30.07.2023 4 z 5

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Lukáš Havlas - 180 stupňů

počet strán : 207
vydavateľstvo : #bizbooks
žaner: #společensko- kriminálny dráma

Když se vám život obrátí vzhůru nohama

Čtveřice bývalých spolužáků z vysoké školy prožívá se svými partnerkami rozdílné příběhy. Jedno je však kromě přátelství spojuje zásadní životní zkušenost. Všichni si prošli dobrými i zlými časy a poznali, jak pomíjivé mohou být chvilky štěstí a jak je třeba si jich vážit. Osud některé z nich v mžiku připraví o veškerý dosavadní komfort a oni musí vyvinout velké úsilí, aby se mohli vrátit do života, na který byli zvyklí. Za cenu odříkání, ponížení i zločinu.

---

Musím povedať, že zo začiatku bola kniha mierne chaotická, minimálne pre mňa, veka postáv a otázky kde, kto a s kým.
Postupne som sa však do knihy zazrala a nepustila.

Výborne prevedenie všetkých postáv, veľmi zaujímavá zápletka, ktorá sa pomaličky rozplietala a krásne do seba zacvakla.

Veľmi sa mi pacily citáty na každej novej kapitole, oživilo to celú knihu

Knihu naozaj odporúčam, skvelé dielo a panovy Havlasovy smekam, teším sa na ďalšie jeho knihy Lukáš Havlas - autor

Štafeta č. 30

Červy v hlavě

Počet strán : 216
Žáner: #horor
Vydavateľstvo: #goldendog

Spřízněnou duši můžete potkat kdekoli. Autoři této sbírky se setkali na kurzu tvůrčího psaní, kde se jim začalo říkat horor tým. Jestli milujete hřbitovy, přízraky, vetřelce, psychopaty, příšerná tajemství a čas od času vás děsí i vlastní děti, držíte v ruce knihu přesně pro vás.

Červy do hlavy vám nasadí Karin Novotná, Kristýna Lyach, Jarka Pelikánová a Jiří Koreš. O zbytek se postará svými ilustracemi Jiří Dvorský.

Tak čtěte, protože nikdy nevíte Hele, co se to té paní před vámi hemží ve vlasech?
--------

Mám veľmi rada takéto poviedkový knižky a hlavne v hororovom podaní, niektoré boli výborné duchariny niektoré úplne nezmysly ale zamrazili.

Najviac sa mi páčili
- Houpaci křeslo
- Dům na konci vesnice
- Márnice

Jiří Koreš - Návšteva

Karin Novotná - Hlupáci křeslo

Kristýna Lyach - Jen přes jeho mrtvolu

Jarka Pelikánová - Důn na konci vesnice

Jiří Koreš - Prosím, potichoučku!

Karin Novotná - Našeptávač

Kristýna Lyach - Tá druhá

Jarka Pelikánová - Márnice

Jiří Koreš - Statek

Karin Novotná - Nekoukej ven

Kristýna Lyach - Tvořitel

Jarka Pelikánová - Výzkumná činnost

Štafeta č.25

ďakujem za štafetový knihu @knihaopate a určite odporúčam prečítať

#kniznastafeta
#kniznarecenzia #knihomolka #kniznizavislaci