TerJac TerJac komentáře u knih

Malý princ slaví Vánoce Malý princ slaví Vánoce Martin Baltscheit

Jsem moc ráda, když mě něco vyvede z omylu. Když se mi tato kniha dostala do rukou, byla jsem skeptická. Byla jsem si jistá, že se jedná o dalšího "pisálka", který jen opět těží ze známé postavy.
Opak je ale pravdou. Knihu jsem přečetla jedním dechem a moc, i když je to slabé slovo, moc se mi líbila. Kniha mě dojala, opět mě přivedla ke krásným vzpomínkám k mé milované knize o Malém princi, kniha mě rozesmála a dokonce z ní dýchá i neuvěřitelná atmosféra Vánoc, která (bohužel) pravdivě odráží dnešní dobu. Smekám před autorem, tohle se povedlo!

Milion bilion vánočních skřítků Milion bilion vánočních skřítků Hiroko Motai

Tohle je nádhera!! Škoda, že je to napasováno na skřítky a soby, ale v jistém duchu, je to použitelné i na našich tradicích. Velmi jednoduché, pro děti naprosto účelné a krásně milé (zase jiné) vysvětlení vánoční tradice dárků. Moc se mi to líbilo!!

Popletený svět Popletený svět Ivana Janišová

Výborný nápad. Příběh je krásný a moc se mi líbí propojení s pořekadly, kterým právě děti často nerozumí. Tohle bylo moc fajn!

Divoká symfonie Divoká symfonie Dan Brown

Velice zajímavé spojení - četby, hudby, aplikace - prostě zajímavý nápad hoden velikána jako je D. Brown. Jako milovnice hudby mě to celkem nadchlo. Na samotném příběhu se mi líbí jak básničky, tak i to, že tam můžeme najít moudra a poučení, které dětem odhalují i samotný rozbor básně. Prostě super!

18.11.2020 5 z 5

Jak liška vymalovala oblohu Jak liška vymalovala oblohu Mila Teräs

Vřele knihu doporučuji. Už dlouho jsem hledala knihu, která by mi byla nápomocná v lekci pro děti, kde se procvičují barvy, a zároveň je to spojeno s příběhem. Tady tato kniha je na to jak dělaná a moc hezky vyvedená! Napadá mě hned několik způsobů, jak s ní pracovat :)

18.11.2020 5 z 5

Rytíř Roel, drakobijce Rytíř Roel, drakobijce Aron Dijkstra

Tohle bylo moc pěkné. Kniha, která naprosto jednoduchým a krásným způsobem ukazuje už těm nejmenším, že není zapotřebí síly a boje k vyřešení některých problémů, ale i taková obyčejnost, jako je - ten problém si vyjasnit. Za mě rozhodně kniha s příběhem, který nabízí velkou pointu a moudro.

12.10.2020 5 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Kniha pěkná, ale mám-li být upřímná, na Historii včel - předchozí autorčino dílo - hodnotou rozhodně nedosahuje. Zatímco u Historie včel jsem skoro nedýchala a jedna stránka šla za druhou, tady už bylo leckdy cítit umělé natahování a naprosté zbytečnosti, které byly do děje zahrnuty, aniž by měly hlubší myšlenku či podstatu. Námět díla určitě zajímavý, i propojení příběhu, které jsem jaksi už rozluštila na samém počátku, ale tato kniha mne tedy rozhodně neoslovila natolik, aby byla součástí mé knihovny :)

29.09.2020 3 z 5

Rok v lese Rok v lese Kris Hirschmann

Za mne zklamání. Ještě že jsem ji měla půjčenou, a nekupovala ji. Ano, pokud někdo skutečně nikdy nebyl venku a nevnímal, co v kterém ročním období roste, může mu být kniha nápomocna. Ale pro ostatní, kteří do přírody chodí normálně si myslím, že " Ameriku" neobjeví. Nabízené informace či aktivity mne nepřekvapily a tudíž neoslovily. Navíc si myslím, že se i opakují (viz. zvířecí stopy).

24.09.2020 2 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Tohle je prostě krása. Kniha upoutá nejen ilustracemi, ale především i krásným příběhem, který se stane pro každého knihomola naprostou srdcovkou. No řekněte sami - lze napsat příběh, který bude víc motivovat ke čtenářství než tento? :)

24.09.2020 5 z 5

Ó, ó, ó, vajíčko! Ó, ó, ó, vajíčko! Ester Stará

Tak tohle se podařilo. Vtipné, roztomilé, výstižné. Aneb jak krásně se dá zpracovat příběh jedné obyčejné housenky :)

Modrý tučňák Modrý tučňák Petr Horáček

Velmi pěkné. Od P. Horáčka znám sice poutavější příběhy, ale myslím, že i tak má příběh co nabídnout. Byť jen běžné ponaučení, že každý jsme prostě nějací, a můžeme se něčím odlišovat, ale proto ještě nejsme špatní. Navíc v doprovodu Petrových ilustrací to tak či tak pohladí po duši :)

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Tak to je pecka! Kniha je krásná nejen od pohledu ale i poslechu. Ne jen o tom, že i nějaké pravidlo se může občas porušit, ale rozhodně i o významu na první pohled netradičních věcí v tradičním prostředí :)

Táta a já Táta a já Soosh

Moc krásné. Pohladí po duši, ilustrace velmi zajímavé.

Pes, který spolkl svět Pes, který spolkl svět Sandra Dieckmann

Body dávám tentokrát především za ilustrace, které se mi moc líbili. Příběhově průměrné, hlubší dějovou linii neočekávejte, ale je to milé a potěší.

Mariana a rozteklý kopeček Mariana a rozteklý kopeček David Košťák

Pěkně napsáno se smyslem pro ekologii. V dětech vzbudí určitě nějaké otázky. Jen je škoda, že příběh začal tak dobře, a pokračoval už jen fantazijně bez nějaké pointy. Ano, je mi jasné, že pointa, ta hlavní, je v tom, že by mělo být ve městě více stromů, ale pistáciové lidičky, na nich děti hledat nebudou. Trochu jinak bych to podala, byť nápad byl dobrý. Ale je to velmi mile napsáno :)

Příběhostroj Příběhostroj René Nekuda

Velmi doporučuji. Konečně další kniha podněcující děti kriticky myslet, zamýšlet se nad textem a rozvíjet fantazii. Tohle mě opravdu potěšilo!!!

22.09.2020 5 z 5

Jak Janička zachraňovala kouzelnou říši Jak Janička zachraňovala kouzelnou říši Jitka Sani (p)

Ano, příběh má potenciál. Přinesl dobrý námět, který se dá, zvláště s těmi nejmenšími, dost dobře využít. Ať už v rozpoznávání barev, či určování co je co. Úplně mě to neohromilo, ale rozhodně bych četla raději dětem tohle než jiné komerční tituly. Jen si myslím, že pokud někdo píše knihu, tak by si jako autor měl ověřit všechny fakta. Už jako dítě jsem rozuměla pořekadlu - "Až opadá listí z dubu". Proto mě příběh knihy na nějaké cca 4 stránce dost "nakrknul". A ať prosím nikdo neoponuje tím, že jsou i takovéto druhy. Ty, které máme okolo nás, plní ono pořekadlo. Je to pro děti prostě dost zavádějící.

Psík Čoki a velký závod Psík Čoki a velký závod Marián Moncman

Trochu zklamání. Tím, že je to klasifikováno jako příběhy pro menší děti, musím hodnotit záporně. Výrazy a styl podání příběhu je pro děti dost složitý. V příběhu se objevuje dost slov, které menší děti podle mě nechápou. Ano, také vysvětluji při čtení synovi některá slova, ale všechno má své meze. Za mě nic moc.

22.09.2020 1 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Čekala jsem to, a stalo se to. Kniha mě nejen oslovila, troufám si říct, že velmi zasáhla. Kniha byla napsána velmi dobře, bez nadbytečných věcí, které by oddalovaly jen děj. Tři osudy, každý jiný, přitom všechny navzájem propletené a související. Alespoň mě, splývaly osudy Williama, George a Tao do jediné podstaty - nejde o nás, nikdy nešlo, a dokud si to neuvědomíme, postupně na to budeme doplácet.
Ostatně na to došlo i v samotném závěru - my opravdu neznamenáme nic, ale můžeme být něčím, co dovolí této planetě fungovat a dát nám to nejkrásnější, co můžeme mít - prostor pro život. A tím něčím, čím můžeme být je naděje.

14.08.2020 5 z 5

Vlak Vlak Pavel Čech

Těšila jsem se moc na ni,a splnila moje očekávání. Taková, jako je život sám .....

07.08.2020 5 z 5