Popletený svět

Popletený svět https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455242/bmid_popleteny-svet-RbV-455242.jpg 4 5 2

Babička se nemůže dočkat, až přijede její vnučka Bětka. Nechápe, jak se jí ve velkoměstě, kde jsou mraky lidí, může líbit. Bětka je zas v Jiříkově vidění u babičky na vesnici. Bude zde v bezpečí, až se tu budou ženit všichni čerti? A proč je tady všechno takové popletené? Bětka tomu bláznivému světu moc nerozumí, ale rychle si ho zamiluje. Komu by se přeci nelíbilo, kdyby mu lišky dávaly dobrou noc! Veselý příběh o dobrodružstvích všedního dne si s lehkostí pohrává s naším jazykem a seznamuje děti s celou řadou známých pořekadel.... celý text

TerJac
24.11.2020 5 z 5

Výborný nápad. Příběh je krásný a moc se mi líbí propojení s pořekadly, kterým právě děti často nerozumí. Tohle bylo moc fajn!

Alzbetova
17.11.2020 5 z 5

Knihu jsme s dcerou precetly jednim dechem. Pred kazdou kapitolkou jsem ji nejdrive dala hadat, co znamenaji porekadla, ktere se v ni objevi. Moc ji bavilo vymyslet, co by to tak mohlo znamenat a ted nektere ze srandy pouziva. Samotny pribeh je moc krasne napsany. Na pozadi jednoduchych prihod ze zivota, vznika vztah mezi Betkou a jeji babickou a proto je to kniha vlastne predevsim o vztahu, na ktere se casto v detskych knihach zapomina. Moc se nam knizka libila, je krasna, vtipna i dojemna :)

Ivana Janišová
česká, 1956