Terinka-ka Terinka-ka komentáře u knih

Doppler Doppler Erlend Loe

Vtipná oddechovka.

08.11.2018 3 z 5

Skvělý styl psaní. Nekonečné věty, které jsou tokem myšlenek a unášejí vás ve strhujícím rytmu a musíte číst dál a dál.
Od děje jsem čekala trochu víc a stále se opakující myšlenky o rasismu mi nepřišly zas tak hluboké, spíš banální.
Nejvíc mě pobavila část o Islandu.

08.11.2018 3 z 5

Malíř pomíjivého světa Malíř pomíjivého světa Kazuo Ishiguro

Čekala jsem, že to bude mnohem víc japonský, ale je to krásný dílo. Spíš než o děj se u jedna o pocity a vnímání myšlenek autora. Nic akčního, ale pomalé přítomné čtení, které ve vás vyvolává mnoho otázek a podnětů pro přemýšlení.
Moc hezké!

22.10.2018 5 z 5

Moje první setkání s haiku. Díky tomu, že kniha má i klasický děj, je haiku snadněji uchopitelné. Já jsem tomu teda propadla!
Přidávám se k názorům, že kniha asi není pro každého, ale kdo je milovníkem poetických kouzelných příběhů, bude ji milovat!
A závěr? Ten u mě vykouzlil ještě větší úsměv a potěšení z tohoto podivuhodného příběhu..

13.02.2018 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Silný příběh. Jedna z prvních knih, u které jsem se rozbrečela.

Problémy zazobaný holky Problémy zazobaný holky Babe Walker

Je to děsná ptákárna a stupidita, ale Babe stejně miluju.
Kniha se musí číst samozřejmě a nadsázkou. A taky tak v době, kdy je vám 17-19

Ještě je můžeme vidět Ještě je můžeme vidět Douglas Adams

Kdo by řekl, že takové téma může být napsané tak čtivě a vtipně.
Rozhodně jedna z nejoblíbenějších cestopisných knih!

10.02.2018 5 z 5

Ačkoliv mám Coelha ráda, tak tuhle knížku jsem vzala do ruky už několikrát a ani jednou se mi ji nepodařilo přečíst.
Strašně nudnej začátek, přes kterej se prostě nepřekoušu..

10.02.2018 1 z 5

Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Helle Helle (p)

Já pořád nevim. Pořád jsem čekala, co se bude dít a nedělo se nic. Zároveň je v tom příběhu “něco”, co vás nutí číst a přemýšlet...

Podle mě musí být na tuhle knihu ta správná chvíle. Takže po ní určitě ještě sáhnu..

10.02.2018 3 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Přečteno jedním dechem.
Humorný, dojemný, neuvěřitelný.
Oceňuji styl autora, který vyprávění prokládá svými poznámkami a zamyšlením se nad životem.

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Losos v kaluži předčil mé očekávání.
Krásný příběh, který je dojemný, ale zároveň se u něj pobavíte.

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Krásná kniha. Miluju Šindelky poetický jazyk, který dělá knihu zajímavější než samotný příběh.
Místy mi vadily dlouhé popisy, ale i tak stojí určitě za přečtení a patří mezi moje oblíbené.