Teriiii Teriiii komentáře u knih

On On Elle Kennedy

Tady snad ani nemám, co říct, co vytknout. Bylo to krásné. Úžasné! Na knížku jsem se moc těšila a vlastně mi konečně splnila přání - chtěla jsem si přečíst kvalitní příběh dvou dospělých mužů a tady se mi to splnilo. A hokejové prostředí? To bylo velice vítaným bonusem.
Wes i Jamie jsou skvělí hrdinové. :) Knížku jsem slupla za jeden den a ihned musela navázat druhým dílem. Prostě bomba. Chtělo by to více takových knih.

29.11.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Knížku jsem dočetla včera večer, ale musela jsem si nechat pár hodin na rozmyšlenou, jaké hodnocení jí vlastně náleží, protože už celkem dlouhou dobu jsem nepoužila plný počet hvězd. Zřejmě čím více knih přečtu, tím jsem náročnějším čtenářem, což tedy není úplně dobré - strašně špatně se potom shání výborné knihy.
Nakonec jsem dospěla k názoru, že jak jsem se prala s prvním dílem této série, tak tento druhý byl skvělý. Knížka mě bavila od samého začátku. Líbilo se mi, jak se autorka poprala s vyřešením milostného trojúhelníku a celkově jsem se ke konci knihy přistihla, jak kroutím hlavou a obdivuji, jak to má všechno hezky poskládané a ty jednotlivé dílky i z prvního dílu do sebe krásně zapadají. To už se mi dlouhou dobu nestalo, klobouk dolů.
Co se týká postav, řeknu asi jen, že má obliba Rhysanda se jen prohloubila. Úžasně vykreslený charakter. Rozhodně mu a jeho hereckému umění fandím. :)
4,5 * za těch asi pět míst, kdy jsem začala strácet pozornost, než mě po přečtení další stránky děj opět plně vtáhnul do sebe.

28.10.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Téhle knize jsem dala šanci celkem třikrát.
Na první pokus jsem ji odložila velmi brzy. Vlastně hned ve chvíli, kdy Feyre musela odejít na Tamlinovo panství.
Druhý pokus mi vydržel jen o několik stran dále. Myslím, že do chvíle, kdy přišel na scénu Lucien, a to i přesto, že on je skvělá postava!
Poté jsem se zařekla, že už další šanci dávat nebudu. Ale... pak jsem přečetla Krutého prince a nechápala jsem, proč jeho jsem přečíst dokázala a Dvory ne. Dále stačilo lehké popostrčení od spolužačky ve škole a já po Dvorech sáhla potřetí.
Tentokrát to byl pokus úspěšný. Jen tedy musím souhlasit s některými komentáři níže, že rozjezd to byl nemastný neslaný. To, jak Feyre vše poznává, nebylo zrovna nic pro mě. Naopak posledních 130 stran bylo úžasných.
Nakonec musím říct, že to bylo opravdu dobré čtení. Hodně jsem si oblíbila Luciena a v těch posledních sto stranách i Rhysanda. Pro mě je on velice zajímavá postava narozdíl od Tamlina.
Konec mi přijde zvláštní a váhám, jestli si mám celou sérii koupit nebo prostě jen počkat, až na mě přijde řada s druhým dílem v knihovně.
3,5 *

12.10.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tak tohle byl pro mě docela boj. Poslední dobou mám pocit, že ať vezmu do ruky kteroukoli knihu, tak její začátek stojí za prd. Sekla jsem se na nějaké straně 80 a měla chuť knihu vrátit do knihovny nedočtenou.
Asi měsíc jsem ji neotevřela a až předevčírem ji dala novou šanci. Shodou náhod jsem nalistovala o asi 20 stránek dál a světě div se, začetla se. Poté jsem jen tak rychle to přeskočené prolítla a to mi stačilo.
I přesto, že dnes mám dočteno, mi ale něco v knížce bohužel chybělo.
Někdo tuto knihu porovnává s Dvory od SJM, kdy já asi říkám, že tahle byla lepší, protože Dvůr jsem rozečetla dvakrát a třetí šanci mu už zřejmě dávat nebudu. Ale uvidíme. Krutého prince jsem alespoň dočetla a ano, mám chuť na další díl. Snad se k němu někdy dostanu.
Víly v knihách mi asi moc nesedí, jinak si to neumím vysvětlit. :)

26.09.2019 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Ten začátek byl utahaný. Ale šíleně. Až tak, že jsem absolutně nechápala, o čem to čtu a proč v té knížce vůbec pokračuju. Naštěstí se to tedy po Miině vstupu do Rudé církve obrátilo a děj začal odsýpat a já ho začala konečně chápat.
Krve a vražd bylo opravdu dost, to je fakt, ale sexuální scény mi nepřišly nijak nemístné. Tak nějak k té knize a celému příběhu patřily.
Přiznávám, že ne všechny poznámky pod čarou jsem četla. Některé mi přišly až příliš podrobné, ale to je čtenář od čtenáře. :)
Druhý díl si ale určitě přečtu, protože... Jsem se vlastně téměř nic nedozvěděla. Kniha skončila a já seděla s mračny otazníků v hlavě. Co na to říct, prostě první článek že tří. Určitě se máme ještě na co těšit.

09.08.2019 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

No, uf, tuhle knížku je celkem těžké hodnotit. Pro mě tedy určitě, protože abych byla upřímná, přibližně celou polovinu knihy jsem čekala na "něco"... a ono nic. Že knížku nechci odložit a potřebuju vědět, co bude dál, jsem zjistila až právě někde v té polovině, kdy se do hry začalo zapojovat vícero postav. Takže druhá polovina byla super a rozhodně bych ji dala plný počet hvězd a první ne až tak super polovině naopak pouze 3 hvězdy.
Jako celek ale hodnotím knížku velice kladně a jsem zklamaná, že druhý díl je zatím v nedohlednu. Protože prostě Grey! Ten kluk je pako a já potřebuju vědět, co bylo dál. Už aby to bylo. To čekání bude šíleně dlouhé...

01.08.2019 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Šest vran mi teda sedlo mnohem více. O akci v prvním díle nebyla nouze a bavilo mě se spolu s hlavními hrdiny probojovávat do Ledového paláce, který měl být údajně nedobytný.
Prohnilé město ve mně už takové emoce nezanechávalo. Knížku jsem četla šíleně dlouho, což ale asi nebyla jen její vina, ale i můj nedostatek času. Měsíc mi ležela na nočním stolku přečtená do poloviny a neměla jsem úplně potřebu po ní sáhnout a číst dál. Když už jsem ale číst znovu začala, nerada jsem ji odkládala. Byl to takový začarovaný kruh a proto dávám "jen" čtyři hvězdy.

06.06.2019 4 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Tak tohle... Mě dostalo. Jako vážně!
Jak mě začátek ubíjel a já si říkala, jestli jsem si náhodou nespletla svou oblíbenou sérii, tak se postupně vše obrátilo v naprosto napínavý příběh, kdy posledních sto stránek jsem hltala a odmítala se od knihy hnout. Celou dobu jsem navíc žila v domnění, že se jedná o trilogii a ono teda asi ne?

Každopádně, jak jsem v předchozích dílech milovala Eliase, tady mě jeho linka příběhu příliš neoslnila, abych byla upřímná - až na pár světlých výjimek. Naopak jsem si ještě více oblíbila Helenu a fandím jí a tomu jednomu dotyčnému. Kdo už četl, pochopí, koho mám na mysli. :) Hrdinka Laia zůstala stále na stejném místě v mém pomyslném žebříčku oblíbenosti. A její část příběhu? To jedno velké odhalení... mi bohužel moc smysl nedávalo, ale smířila jsem se s ním. Keris Veturie stále stejná bestie. :D

Třetí díl Jiskry všem vřele doporučuji! Není to asi jízda úplně od začátku, ale od určitého úseku určitě. Takže jen do toho! :)

19.02.2019 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Pěkná trilogie. Neskončila teda úplně podle mých představ, protože jsem měla jiného oblíbence, ale co se dá dělat. Nakonec všichni našli své štěstí.
Jedinou nedokonalost vidím v té závěrečné bitvě, jak už tady mnozí psali. Byla strašně jednoduchá. Přišlo mi to takové "hop sem" a "hop tam" a byl konec. Ale chápu, že autorka se v ní zřejmě nechtěla více pitvat. Škoda byla té jedné smrti, ta mě opravdu zamrzela.
Jinak ale opravdu hodnotím kladně a doporučuji.

19.02.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět stejně úžasný příběh jako v prvním díle. Přečteno za dva dny po dlouhém čekání, až na mě přijde řada v knihovně. To čekání se ale vyplatilo. Byla to prostě jízda!
Střídala jsem tedy stavy, kdy jsem určitou postavu měla fakt ráda a pak ji nesnášela a naopak, ale jsem spokojená. Ilan je úžasná. Ještě dítě, ale přesto v sobě má něco, co mě nutí jí fandit.
A co dodat? Hůř druhý díl zakončený být nemohl. :D Modlím se za brzké vydání třetího dílu. :)

14.02.2019 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Rozjezd knihy mi přišel trochu pomalejší, díky čemuž jsem váhala, zda nedat nižší hodnocení, ale když si vzpomenu, jak jsem poté knížku celý den neodložila, dávám plný počet.
Falešný polibek byla navíc moje kniha na rozečtení, protože tu poslední jsem četla minulý rok v srpnu. Ani nevím, proč jsem poté nečetla, ale tenhle příběh mi očividně sedl. Přečteno za den a kousek.
A abych byla upřímná, při určení identit prince a zabijáka jsem postupem času váhala. Při prvním setkání jsem je odhadla správně díky popisu, ale čím dál jsem četla, tím víc jsem si nebyla jistá, což byl jistě autorčin účel.
Kniha je to ale odpočinková, milá - ta první polovina určitě. Poté... Už jsem se nedokázala odtrhnout. Rozhodně můžu doporučit.

30.01.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

No, tak tohle bylo naprosto úžasné!
Upřímně jsem Naslouchači moc velké naděje nedávala, ačkoliv jsem byla obeznámena s nadšením, které okolo příběhu zavládlo. Ale jak já ráda říkám, radši nic nečekej nebo budeš zklamaná. A vyplatilo se mi to!
Je pravda, že má Naslouchač pomalejší rozjezd, ale na druhou stranu chápu, že autorka chtěla prvně čtenáře se světem vůbec seznámit. Poté, co se ale objevila pětadvacítka, jsem byla naprosto ztracená a nedokázala tuhle knížku pustit z ruky. Opravdu před autorkou smekám a mohu jen říct, že jsem včera večer litovala a stále lituji, že nemám k dispozici doma druhý díl.
Moc doporučuji! :)

15.06.2018 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Upřímně... Nemohu porovnávat s autorčinou předchozí sérií Měsíční kroniky. Četla jsem Cinder, ta byla v pořádku, začala jsem číst Scarlet a bohužel. Scarlet mi leží už asi 3 roky určitě v knihovničce rozečtená do poloviny, nebavila mě a... asi jsem čekala něco víc. Další díly už jsem nepořizovala.

A pak tady jsou Renegáti. Byla jsem hodně skeptická, když jsem viděla jméno autorky, ale téma superhrdinů prostě bylo velké lákadlo, kterému jsem nedokázala odolat. A určitě jsem neprohloupila, protože tahle knížka mě chytla okamžitě od první kapitoly a pustila mě až na konci po 3 dnech, kdy jsem ji teda odkládala s velkou nechutí.
Byla to opravdu jízda a já na konci litovala, že má knížka "jen" 500 stránek. Četla bych okamžitě dál třeba i dvakrát tolik stran.
A co se týče postav, tak za mě nejzajímavější postavy určitě Adrian, Nova a Max - ten mě opravdu dostal. Malý Max. Ten chlapec je fakt super, i když je mi ho zároveň strašně líto.

Jinak velké plus pro autorku za zakomponování LGBT tématiky. Pro mě strašně milé překvapení. :)

12.06.2018 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Druhý díl Jiskry v popelu za mě naprostá úžasnost, díky které se tato série vyšvihla na přední příčky mých "nej" a opravdu se nejedná o klasický vycpávkový druhý díl. Kniha je naplněná akcí, tajemnem, ale i násilím, což je přesně to, co jsem já osobně vždy v knihách hledala. A teď konečně našla.
Mou oblíbenou postavou stále zůstává Elias a překvapivě jsem si v tomto díle oblíbila více i Helenu. Upřímná škoda, že knížka nemá více stran, protože tady by mi to ani v nejmenším nevadilo.
Mohu jenom doporučit! :)

12.06.2018 5 z 5