terezie6086 terezie6086 komentáře u knih

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Přiznám se, české autory nemusím, ale po přečtení prvního dílu jsem pookřála. Naprosto skvělý děj, Felix a jeho parťáci úžasní - takové ty záchvaty smíchu v tramvaji :-)
Jestli si chcete zažít něco sci-fi či fantasy s pořádnou dávkou humoru, vřele doporučuji díly Kladivo na čaroděje :-)

31.05.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ach jo, tolik jsem se těšila jaký napínavý příběh to bude. Už po pár stránkách jsem nemohla číst dále. Knihy, které čtu mi trvá den max. dva dny, u této jsem strávila měsíc a stejně jsem se nezačetla. Ach jo, musím dát dvě hvězdičky..

16.06.2017 2 z 5

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Jako malá jsem ji zbožňovala a miluji dosud :-)

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Jedna z nejoblíbenějších knih s dětství, hlavně příběh o Palečkovi to je moje nejoblíbenější. Doteď si pamatuji úryvky z Perníkové chaloupky či Červené karkulky :-)
A básničky jakbysmet :-)

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

UF to bylo něco, vřele doporučuji. Děj naprosto skvělý!! Docela jsem se bála o Joona Linna. Už se těším na další díl... Další večer bez spánku, protože to za to stojí!!

02.06.2017 5 z 5

Čarodějův odkaz Čarodějův odkaz Ondřej S. Nečas (p)

Děj začíná uprostřed kouzelného lesa kde čaroděj Rukbuban promění kočku, drozda a rybku v člověka a tím začíná celé dobrodružství těchto tří osůbek.
Nad knihou jsem se velmi pobavila, rozhodně nehledejte něco složitého. U této knihy najdete vtip a odpočinek, vřele doporučuji. :-D

Popravčí Popravčí Chris Carter

Chtěla jsem se bát, a myslím že tato kniha mi naprosto vyhovovala, skvělý děj. Doporučuji

17.09.2015

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Jak docela silná káva, super napínavé. Zajímavě zařazená detektivka, do posledních listů jsem nevěděla kdo zakrývá obětem tváře. Fantastický, doporučuji!!

16.08.2017 5 z 5

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Již třetí díl navazuje na další dobrodružství tří mladých kouzelníků s magií, tentokrát jsem se i trochu bála, ale hezky.
Díky a dávám plný počet ;-)

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Konečně druhý díl :-) přečteno opět rychle. Děj opět upoutal mou pozornost, prosím jen tak dál :-)

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Hned jak jsem spatřila obálku trochu mě zmátla že, by další HP? Trochu podoby tam je, ale to nevadí. Naopak do knihy jsem se tak začetla, že během chvíle byla přečtená. Nádherně napsané, co chybělo? Myslím že nic, palec hore a jen tak dál!! ;-)

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Když vyšel poprvé Hypnotizér, nijak jsem se neodhodlala k tomu si ji přečíst. Nemám moc ráda propagace knih, které jsou označeny jako "TOP TITUL" (asi jsem už náročnější a vybíravější čtenář :-D ) Nicméně včera jsem dočetla tuto knihu a musím říct WOW. Naprosto fantastická zápletka, Manželata vymysleli naprosto úžasnou detektivku a již teď se těším na další díly, které jsou přede mnou. Jasných 5 hvězdiček :-)

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Na začátku trochu zdlouhavé, nicméně děj je úžasný :-) ale co mě odrovnalo byl konec, něco ve stylu "honem rychle ať to mám dopsané" jako by nevěděl, co dál. Dávám tedy 4 hvězdičky...

29.05.2017 4 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

Tak trochu jsem čekala víc, nevím. Jen mi tento děj nejspíš nepadl do oka. Snad to Liso bude lepší ;-)

17.09.2015 3 z 5

Tajemství hřbitova Crossbones Tajemství hřbitova Crossbones Kate Rhodes

Přidávám se k ostatním, kniha se četla velmi rychle. Ale našla jsem i mínusy - kromě toho že název nemá co dělat s dějem (kromě místa nálezu ženy u hřbitova), tak jsem se nějak nemohla prokousat dál, asi jsem náročnější čtenář co se detektivek a thrillerů týče :-D Nicméně jsem ji dočetla, konec byl no, dobrý. (Stejně tam chybělo trochu krve a dalšího vysvětlení ohledně její rodiny ..) Hlavní hrdinka si prožila jistá osobní traumata z dětství, ale v některých pasážích bych ji poklepala na čelo, jestli to myslí vážně. Shrnu to, za mě průměr, ale dá se :-)

01.06.2017 3 z 5