tee tee komentáře u knih

Žíhaná kniha Žíhaná kniha Jiří Orten (p)

Někdy tesklivý, někdy šťastný, někdy na vážkách, někdy v depresích - výpovědi mladého muže, skvělého, který ale pochybuje o svém životě a popisuje své dny, tak inspirativně a krásně, že jsem některé pasáže musela číst několikrát za sebou.
Velmi dobrá výpověď, opravdovost a sblížení s básníkem.

15.07.2013

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Patří do kontroverzních témat a je jasné, že všem bude připomínat stanici zoo, ale knihy se nemohou takhle pitomě porovnávat. Knihu jsem přečetla za dvě hodiny, bylo to velmi poutavé čtení, i když většinu času přijímáte informace o tom, jak nechutné tyhle sféry mohou vlastně být.
Dlouho jsem si ji chtěla přečíst a mohu říci, že mě ani trochu nezklamala.

11.10.2012 5 z 5

Rok nekonečného strádání Rok nekonečného strádání Adam Rapp

Výtečná kniha, která se čte jedním dechem. Do příběhu jsou zahrnuty neobyčejné postavy, které dokreslují atmosféru nejen bytu, ale i celé knihy. Autor výborně popisuje a hraje si se slovy. Je to zcela jedinečný román

18.04.2012 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Buď ji milujete nebo nenávidíte.
Já se stavím k jejím milovníkům, tuhle knihu mám velmi ráda a je pro mě vcelku důležitým mezníkem.

19.03.2012 5 z 5

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radůza (p)

Neuvěřitelně milá kniha, přečtena jedním dechem

19.03.2012 5 z 5

Alois Nebel Alois Nebel Jaroslav Rudiš

Viděla jsem prvně film, po třech týdnech jsem se vrhla na knihu. Možná pro mě film byl srozumitelnější, ale pořád zůstává pravdou, že tento komiks je velmi vydařený .

Pascin Pascin Joann Sfar

velmi dobrý komiks, jeden z mých nejoblíbenějších!

Úsměvy z pozůstalosti Úsměvy z pozůstalosti Honza Volf

záznamy jednoho smutného člověka. Velmi originální kresby, které prostupují celou knihou

Alkoholy Alkoholy Guillaume Apollinaire

Krásné živé básně s velkým podtextem. Myslím, že stojí za to přečíst i lidmi, kteří básním moc neholdují.

Ukázka:

Ocúny

Podzimní pastviny jsou krásné na pohled
Krávy co pasou se
Spásají zvolna jed
To ocún kvete tam - má zbarvení tvých víček
Pod tvýma očima je tmavý půlměsíček
I ten je zbarvený jak ocúnový květ
I já z tvých očí spásám celý život jed

Hle školáci sem jdou jdou v rámusu a křiku
Jdou v dlouhých zimních foukají harmoniku
A ocún trhají který se podobá
Všem ženám na světě a je jak víčka tvá
Do nichž jak do lístků zběsilý vichr duje

Pastevec písničku si něžně pobrukuje
Zatímco krávy už navždycky opouštějí
Tu velkou pastvinu i zhoubné květy její

11.11.2011 5 z 5

Cirkus Les Mémoires Cirkus Les Mémoires Petra Hůlová

Čtení mi nějak nejde, vždy se zarazím ve vyprávění Charila o cirkusu a pak najednou nemůžu číst. Knihu odložím, ale snad se k ní brzy vrátím.

09.11.2011

Ach jó! Ach jó! Petr Bartůněk

Tuto knihu dostala už kdysi moje maminka, ta knížka se tak trochu dědí. Kniha je pohodová, dobře se čte o jakýchkoliv prázdninách:)

03.09.2011 4 z 5

Obrázky z Paříže Obrázky z Paříže Jan Šmíd

Kniha se moc krásně četla, naskytla mi rozsáhlejší pohled na celou Francii a mimo jiné jsem v ní našla tipy i na nějaké další knihy, vřele ji doporučuji, pokud se o Paříž a celou Francii zajímáte o trochu víc:)

02.09.2011 4 z 5

Velká kniha fotografie Velká kniha fotografie John Hedgecoe

velice dobrá kniha, rozšiřující obzory, plná skvělých rad a vynalézavostí.

14.04.2011 5 z 5

Kuky se vrací Kuky se vrací Jan Svěrák

Tato kniha byla pěkná, hezky čtivá a její ilustrace byly velký bájo. Některých pasáží bych se ale zřekla, jako třeba příběhu o vážkách, přišlo mi to do dětské knížky zvláštní. Nejsem nijak předpojatá nebo staromódní, ale nechtěla bych tu pasáž dítěti vysvětlovat., huh.
Příběh byl ve své podstatě kouzelně zpracován, některé myšlenky byly výborné (,, když zrychlí auto, začne sněžit atd.).
Určitě se podívám i na film, pro porovnání a dotvoření obrazů v mé hlavě:)

14.04.2011 3 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Opravdová kniha, přečtená na dva nádechy.
A taky nezapomínat na úžasné ilustrace.

06.04.2011 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Příjemná kniha, plná hezkých myšlenek. Donutí člověka přemýšlet nad sebou a svým životem. Možná mi u ní vadila ta přehnanost odkazování se na víru a tak, ale to je můj osobní problém.
Každopádně to byla kniha přečtená za dva večery:)

10.02.2011 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Sakra, tuhle knížku jsem si hledala jako první ve starý znojemský knihovně, to bylo bájo!

10.02.2011 3 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Na konci jsem jen strnule seděla na křesle, dívala se do jednoho bodu a přemýšlela. Tato kniha patří mezi moje nejoblíbenější,

Schola alternativa Schola alternativa Natálie Kocábová

Zřejmě nejlepší počin této autorky.

Půlnoc Půlnoc Jacqueline Wilson

Nejlepší kniha téhle autorky, kterou jsem jako menší četla několikrát a nikdy mě neomrzela. Jacqueline píše velmi čtivě, pokud nevíte, co koupit malým slečnám za dárek, jděte do knihkupectví a vyberte tuhle knihu.