Rok nekonečného strádání

Rok nekonečného strádání https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34387/bmid_rok-nekonecneho-stradani-FK6-34387.jpg 4 24 9

Jeden z nejzajímavějších současných newyorských dramatiků ve svém románu-debutu líčí s obrovskou dávkou docela drsného, ale inteligentního humoru a nemilosrdně zaznamenávajícím okem vtipného pozorovatele jisté stránky života v New Yorku: bydlení v chudinské a bohémské čtvrti Lower East Side, místní týpky, pomocnou práci ve velkém nakladatelství a kontakt s velkými šéfy (i jejich dcerou), svět malých divadelních scén, psaní románu a milostné drama s přistěhovalkyní z východní Evropy. Adam Rapp je mistr slova a génius dialogů a román má velkou šanci stát se kultovní knihou a zdrojem populárních slovních hlášek.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Year of Endless Sorrows , 2006

ber-tram
01.07.2019 4 z 5

Na své si přijdou obdivovatelé košatého, originálního jazyka, nonkonformních obratů a přirovnání (mezi které patřím), méně si užijí konzumenti zápletek a gradujícího děje (mezi které patřím taky). Zatímco cyklóny extravagantních příměrů a frků kulminují bez přestání, samotný příběh zdrhá kamsi do ztracena (zatracena). Skončí docela nejapně, jako kultovní »nástrahy velkoměsta«. 26/19

decouble
31.05.2019 3 z 5

458 stran o životě dvacátníka, který se snaží napsat román. Takže se jedná o další - uf - sebereflexivní knihu fanouška literatury. Zprvu jsem si užíval neobyčejně bohatý jazyk, který Rapp jakožto člověk, co má načteno, používá. Ale v poslední třetině knihy se tenhle vodopád slov postupně mění v ubíjející exhibici slovních přirovnání vycucaných z prstu. Krom toho tahle autorova snaha neustále popisovat i banální věci jako tvar a barva kalíšku na mikrovlnce dost často brzdí dialogy a děj. Ale název to má skvělej.

SuperSojka
05.08.2017 4 z 5

Ke knize jsem měla ambivalentní vztah. Úplně si mě nepodmanila, na druhou stranu je třeba uznat, že autor je dobrý spisovatel s neuvěřitelně bohatou slovní zásobou a schopností vymýšlet neotřelé novotvary a slovní spojení, které ze sebe sype kulometnou rychlostí.

bob0985
21.03.2016 4 z 5

Dlouho jsem bojoval s tím, zda autor chtěl knihu humoru nebo vážnou. Vtipnost mě občas trochu iritovala (připomínala tak trochu seriál Přátelé), což jsem od knihy nečekal. Ten konec mě však velmi mile překvapil.

martinami
29.10.2015

Dokonale popsané postavy, vtipný popis detailů a čtenář se těší co bude dál. Konec opravdu nečekaný, ale takový je život. Knížka stojí za přečtení

Pupidyk
14.08.2014 5 z 5

Nutnost pro všechny fandy lingvistické ekvilibristiky a verbální erotiky.

Lost Soul
12.01.2014 5 z 5

Velmi vtipné vyprávění o životě mladíka, který přišel do New Yorku s velkými ideály. Místo vysněného úspěchu na literárním poli však přišlo zklamání jak profesní, tak milostné. Mohu jedině doporučit nejen všem milovníkům románů o New Yorku a mladých "nadějných" spisovatelích - skvěle se pobavíte

kjghme
25.08.2013 5 z 5

Čte se na jeden dech, potom se dlouho vydýchává.

tee
18.04.2012 5 z 5

Výtečná kniha, která se čte jedním dechem. Do příběhu jsou zahrnuty neobyčejné postavy, které dokreslují atmosféru nejen bytu, ale i celé knihy. Autor výborně popisuje a hraje si se slovy. Je to zcela jedinečný román

New York americká literatura

Autorovy knížky

Adam Rapp
americká, 1968
2010  77%Rok nekonečného strádání

Kniha Rok nekonečného strádání je v