Velká kniha fotografie

Velká kniha fotografie https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74793/velka-kniha-fotografie-74793.jpg 5 12 5

marti7729
30.06.2016 5 z 5

Průvodce světem fotografií a technik focení. Já jakožto začátečník, jsem našla vše potřebné. Vše dobře vysvětlené - hlavně technika ve které jsem měla rezervy, teď už si jistě vyberu v klidu nový stroj :) Samozřejmně nesmí chybět návod jak se držet zaručené kompozice. Pro začátečníka dobrý , pro zkušenějšího fotografa tam už není nic nového :) Přesto doporučuji mít v knihovničce .

PavelKrnak
26.07.2014 3 z 5

Pro "klasického" fotografa, který chce mít doma všechnu tu chemii a "nádobíčko" a pomýšlí na profesionální kariéru to určitě bude výborná kniha.
Nebo pro běžného rekreačního fotografa, ale před dvaceti lety.
S nástupem digitálních fotoaparátů a počítačů se v tomto světě otevřely naprosto nové, netušené možnosti, kterých se kniha jen chabě dotkne. Další aspekty a procesy kolem výroby fotografie se naopak prakticky uzavřely, a tak rozsáhlé kapitoly o vybavení domácí temné komory a vyvolávání snímků ztrácejí svůj smysl.
Nicméně i malý fotograf, vlastnící digitální aparát (který si fotí jen tak pro radost, ale záleží mu na kvalitě snímků) si najde v této příručce spoustu hodnotných informací a také inspirujících snímků.
Já nemám s čím porovnávat, prostě jsem se prokousal touto knihou a určitě jsem za to rád. Kapitoly "Jak se správně dívat" a "Jak fotografovat" budou platit vždy, i pokud budete fotit "ájfounem". :D
Autor moc pěkně popisuje, k čemu být při různých objektech citlivý a na co si naopak dát pozor.
Na závěr si dovolím takovou malou úvahu:
Možná se mění to, čím fotíme. Ale nemění se to, co fotíme.

radek0635
30.06.2014 5 z 5

Vyborný průvodce světem fotografií.

umbra
13.03.2013 5 z 5

Skvělý průvodce fotografií pro začátečníky.

tee
14.04.2011 5 z 5

velice dobrá kniha, rozšiřující obzory, plná skvělých rad a vynalézavostí.

fotografování

John Hedgecoe
britská, 1932 - 2010
2002  92%Velká kniha fotografie
2003  60%Fotografujeme na kinofilm

Kniha Velká kniha fotografie je v