Ťapulka Ťapulka komentáře u knih

Ďáblova písmena Ďáblova písmena Martina Drijverová

Možná by si komentátorka "kikies" měla přečíst, že se jedná opravdu o knihu pro děti a mládež. Na obhajobu knihy - mému jedenáctiletému synovi se kniha moc líbila, byl napnutý, jak se příběh bude vyvíjet a přečetl ji tím pádem s chutí a rychle.

02.03.2017

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Já četla nejdříve Veroniku, ze které jsem měla pocit, že je to jen další klasická knížka o zklamané holce/ženě, která projde pár vztahy a pak se vrátí k prvnímu. A opět jako u všech podobných knih jsem byla šokovaná, co všechno zvládá dělat mamina malé holčičky, trošku nemožné řekla bych. Druhá část - Jáchym se mi naopak líbila moc. Tam to mělo spád, hlavní hrdina měl šťávu a nakonec jsem si tak odnesla ze čtení této knihy vcelku dobrý dojem. Čekala jsem ale víc, příběhy nebyly až tak propojené

28.02.2017 4 z 5

U bílé babičky U bílé babičky Kamila Sojková

Pamatuji se, že když jsem byla ještě malá slečna, tuhle knížku jsem prostě milovala! Víc není třeba dodávat...

20.02.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nádherná kniha, která člověka dovede k zamyšlení se nad psími množírnami, nad důležitostí psího kamaráda pro dítě a pro rodinu vůbec, nad zachraňováním pejsků a záchranářskými pejsky, prostě nad tím, co všechno v těchto chlupáčích můžeme mít, jen jim to naše srdce otevřít! Když jsem knížku četla, ležel u mě náš úžasný Jack Russel Benny a já hladila jeho úžasný kožíšek a byla dojatá na maximum. Knížka ale nepřinesla jen slzy, ale i spoustu úsměvů a pousmání. Psí poslání určitě nemůže chybět v knihovně žádného pejskaře a milovníka zvířat! Vím, že jsem ji četla poprvé, ale určitě ne naposledy a že honem rychle musím sehnat pokračování!

20.02.2017 5 z 5

Začátek byl hodně smutný a stál mě spoustu slz. Prostředek knihy se vyvíjel naprosto očekávaně. A závěr byl překvapující. Možná je to "červená knihovna", ale za přečtení určitě stojí.

10.02.2017 4 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

Po knize "Prostě na mě zapomněli" je tato má druhá přečtená od Jiřího Holuba a opět je to knihakterá ve mně ještě dlouho zanechá otázky a téma k zamýšlení. Jen mi také vadila sladkost vztahu Johanky a Honzy. Ale poklona před tím, co všechno se dá do 160 stran s ladností dostat.

06.02.2017 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Opět hezké počteníčko. A opět jsem netrefila, kdo je vrah! Ale tušení bylo... tak snad příště už to rozlousknu :-)

06.02.2017 4 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Nádherná knížka, jejíž děj mě hodně dostal! Kolika zla, krutosti, strachu a obav prožili lidé po válce! Neumím si představit prožít to, co hrdinové knihy! Knížka se četla jedním dechem, nešlo se od ní odtrhnout. Jen budu asi ještě dlouho přemýšlet nad tím, jak by se vše vyvíjelo, kdyby Klárka o svých tajemstvích řekla tatínkovi nebo mamince :-(. A vůbec budu nad tou knížkou ještě nějaký čas přemýšlet a nacházet z ní v sobě smutek a lítost.

28.01.2017 5 z 5

Casper, kocour cestující autobusem Casper, kocour cestující autobusem Susan Finden

Dočteno a slzy utřeny! Ale srdíčko ještě dlouho zůstane knihou, autorčinou láskou a příběhem úžasného kocourka dojato! Jsem rozhodnutá sednout ke stolu a napsat autorce dopis, protože tento příběh nemůžu nechat bez osobního vyjádření. K nám si také našel cestu jeden podobný, a to nejen chováním, ale i vzhledem, kocourek jménem Pan Kocour a z křoví si nás ochočilo odrostlé velmi vystrašené koťátko s jizvou nejen na duši, ale i na nožce Mikeš. A já jim určitě budu při hlazení kožíšků vyprávět Casperovo příběh!

26.01.2017 4 z 5

Ježourek a jeho příhody Ježourek a jeho příhody Jarmila Minaříková

Tuhle knížku jsem si nedávno přinesla z jedné ze svých výprav do antikvariátu. Dnes jsem ji přečetla cestou na/z běžek a tak nám to utíkalo úplně kosmickou rychlostí. Je to nádherné počteníčko, u kterého jsme se hodně nasmáli, přinesla i nějaké to ponaučení a naše očka se pokochala krásnými ilustracemi. Už v nás asi navždy zůstane pojem ježek-břichomluvec, a "pane, ta jablka máte špatně přivázaná" :-). Doufám, že se mi podaří sehnat pokračování. Ostatně jen pro doplnění, právě nám ve sklepě spinká přes kilo vážící ježek Šramota, kterého jsme začátkem října donesli domů coby malé, vyčerpané a umírající ježčátko. Možná mu tedy pokračování příběhu budu předčítat, až ho na jaře budeme budit ze zimního spánku :-)

21.01.2017 5 z 5

Mimořádný život Franka Derricka, 81 let Mimořádný život Franka Derricka, 81 let J. B. Morrison

Mně se tato kniha moc líbila. Přinesla mi pár úsměvných chvil, hodně zamyšlení a dojetí a obdivu. Četla jsem ji ve dnech, kdy jsem byla plná právě otázek o smyslu života ve stáří, kdy jsem řešila, co vše můžu udělat, abych naplnila osamělost a dny svých stárnoucích rodičů a tato knížka byla pro mě kamarádem. Ale zpět k hodnocení obsahu knížky - Ocenila jsem, že ošetřovatelka si zanechala k Frankovi pracovní odstup, i když s velmi srdečným nádechem, a z knížky se tak nestala obyčejná slaďárna. A za britské reálie jsem byla také ráda, aspoň se člověk něco dozví o životě v jiné zemi. Už se těším na pokračování!

21.01.2017 5 z 5

Kocourci Kocourci Pavel Navrkal

Tuhle knížku jsem našemu malému mohla číst pořád dokola. Je napínavá, milá a vtipná.

19.01.2017 4 z 5

Vlaštovičky Vlaštovičky Karel Michl

Je hezké, když dnešní děti hltají čtení knížky staré téměř 70 let. Moc krásná knížka, i když někdy smutná, ale o taková je matka příroda

19.01.2017 5 z 5

Knížka pro děti od dvou do pěti Knížka pro děti od dvou do pěti Michal Černík

Roztomilé veselé kresby, rošťácké a hravé básničky, zajímavé pohádky. Tuhle knížku musí mít rádo každé děcko i předčítající rodiče a prarodiče. Verše se snadno zapamatují a tak si je můžete říkat i ve chvílích, kdy knížka odpočívá v knihovně a malé nožičky se vydávají zkoumat svět. Strávili jsme nad touto knihou se svými dětmi spoustu nádherných chvil, na které budeme vždy s láskou vzpomínat! A určitě ji jednou jako poklad vyndám pro naše vnoučata :-)

Pavouček Pája Pavouček Pája Pavel Šrut

Jedna z nejhezčích dětských knížek, hlavně pro kluky a copatá děvčátka toužící po dobrodružství :-). Krásné pohlazení, napětí, ponaučení, povzbuzení k odvaze, tajemno, legrace... Když jsem četla svému malému lyžaři tuhle knížku s čelovkou brzičko ráno v autobuse cestou na sjezdovku, pomalu se k nám začala natahovat ušiska ostatních dětí, až jsme jimi byli obsypáni :-). No prostě Pavel Šrut!

Očima tchýně Očima tchýně Radka Kvačková

Mně fejetonky připadaly vtipné a knížka se mi četla hezky.

18.01.2017 3 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Nejdřív jsem se u knížky smála já až k slzám, následně pak manžel až k potrhání bránice. Co víc o knížce říct? Neskutečně vtipné vyprávění, které jako majitelé Jack Russel Teriéra jsme si opravdu užili. Autorka nádherně popisuje nejen psího miláčka, ale i různé lidské osůbky.

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Nádherná knížka! Přečetla jsem ji jedním dechem a naše dcerka také! A pak už byl jen krůček zajít na film do kina (ten bohužel trošičku zklamal) a následně i na přenos "The war horse" z The National Theater v Londýně a to byla neuvěřitelná bomba, kvůli které se jednou do Londýna chci vydat. Knížka je psaná citlivě, čtivě a její závěr je hodně dojemný. Mně se nejvíce líbily stránky popisující život na francouzské farmě.

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Hodně silný příběh, který by se, dle mého názoru, měl stát povinnou četbou na školách. Čtení je sice smutné, ale určitě je zapotřebí připomínat dalším generacím to, co se stalo, a v této knize je to podáno lehce, stravitelně a citlivě.

Jak jsem chytal ryby Jak jsem chytal ryby Stanislav Kovář

Další pěkná knížka tohoto autora, která nás při čtení na dobrou noc přenesla do hezké přírody a k pěkným úlovkům. Věřím, že se našemu malému rybaříkovi pak zdály sny vonící rybinou a divím se, že ráno neměl pyžámko samou šupinu.

18.01.2017 4 z 5