tandula tandula komentáře u knih

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Spíš tak 3,5 hvězdičky.
Petra Ludwiga si velice vážím, nicméně od knihy jsem očekávala trochu něco jiného - víc osobního příběhu nebo více osobních zážitků a tipů.
Zajímala mě hlavně kapitola o kritickém myšlení, ale zbytek mi nepřišel až tolik zajímavý - vzhledem k tomu, že většinu věcí doporučovaných autorem už reálně v životě dělám. Ale věřím a doufám, že pro ostatní to může být přínosná kniha...pokud chtějí ve svém životě něco změnit.

03.08.2018 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Viewegh je mi protivný a jeho knihy mě nikdy nelákaly. O to víc jsem byla sama sebou překvapená, že jsem si v knihovně půjčila Biomanželku. Pravděpodobně se ve mě probudila zvědavost nahlédnout někomu do života, do domu, do manželství. Tuhle potřebu jsem si během pár hodin v průběhu středečního odpoledne splnila, a myslím, že se k Vieweghovi už vracet zase na nějakou dobu nemusím.

28.02.2015 3 z 5

Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů Staroměstská poprava českých pánů a měšťanů Vladimír Liška

Bohužel mě kniha docela zklamala. Rozumím tomu, že autor chce čtenáři vysvětlit, co předcházelo samotné popravě na Staroměstském náměstí, aby byl čtenář v obraze, ale toto "uvedení do děje" by snad nemělo zabírat třičtvrtě knihy. Jinak oceňuji různé zajímavosti a zajímavé úhly pohledu, které mi kniha nabídla.

26.02.2015

Přestaňte být hodní, buďte sami sebou Přestaňte být hodní, buďte sami sebou Thomas d’ Ansembourg

Kniha se hezky četla. Snad si z ní něco i odnesu.

14.11.2014 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Zajímavě promyšlený příběh. A rovněž děkuji za vhled do fungování televizního zpravodajství.

17.07.2014

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Má první kniha od Vondrušky. Ze začátku jsem si dlouho musela zvykat na styl psaní - v jednom odstavci se píše, že bude svatba, v dalším odstavci je už po svatbě, a já zmatečně listuju knihou, kde že je ta svatba popsaná. Vzápětí jsem již pochopila, jak bude kniha psaná.
Pamatuju si, že když jsem se učila na státnice z historie, tak tohle období 11. století pro mě bylo nejhorší, protože jsem se v něm nedokázala pořádně zorientovat. Proto moc (i když už státnice mám za sebou) děkuji autorovi, že se vůbec někdo odhodlal takhle složité období zpracovat. Kniha je moc hezky napsaná, a velmi čtivá. Nejvíc na ní ale oceňuji autorovu bujnou fantazii a prostudování pramenů. A příště se pustím do Přemyslovské epopeje :).

27.06.2014

Její cesta / Naděje a touhy Hillary Clintonové Její cesta / Naděje a touhy Hillary Clintonové Jeff Gerth

Ještě jsem nedočetla, chybí mi cca 100 stran, ale už si troufám hodnotit. V prvé řadě bych chtěla ocenit oba novináře, kteří při svém pracovním vytížení, kdy pracují pomalu 24 hodin denně, protože se stále něco děje, že dokázali napsat tak obsáhlou knihu. Na druhou stranu právě ta obsáhlost mě trochu iritovala. Očekávala jsem jednoduchou, přehlednou knihu o Hillarině životě. Autoři ale zmapovali mnoho podrobností o jejích spolupracovnících, údaje přesně měsíc od měsíce, což mě konkrétně tolik nezajímá. Vzhledem k tomu, že jsem vystudovala politologii, jsem očekávala více té politické tématiky např. podrobnější přípravy prezidentských voleb, nebo více té lidské stránky - běžný den HC, život v Bílém Domě, apod. V podstatě jsem se nic moc zajímavého nedozvěděla. Pouze to, v jakých soudních případech Hillary figurovala, proč, a jak probíhaly. Ale oceňuji oba autory za tak detailně prostudovaný život Hillary Clintonové.

01.04.2014 3 z 5

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Knihu právě dočítám, chybí mi ještě asi 70 stran do konce, ale už si troufám hodnotit. Do knihy jsem se opravdu pořádně začetla až hodně za polovinou. Čtu ji už asi 14 dní, což je opravdu dlouho. V knize je dle mého spousta nedůležitých dialogů, takže nemá takový ten správný akční spád. Člověk se v průběhu čtení trochu nudí, naštěstí pak vždy přijde nějaká akčnější kapitola, takže se to vystřídá. Příběh, detektiv, jeho rodina i okolí se mi líbí. Dala bych 2,5 - 3 hvězdičky.

21.03.2014 3 z 5

Ne, pane premiére! Ne, pane premiére! Roman Joch

Svým způsobem pana doktora Jocha obdivuji. Vypadá, že je to čestný a upřímný člověk, a jeho knihou jsem byla nadšená. V 99% souhlasím s jeho názory. Jako by mi mluvil z duše.

28.02.2014

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Doufám, že můj komentář nebude působit nějak nepatřičně, ale moc se mi líbil tzv. "námět" k únosům, resp. vraždám. V poslední době často přemýšlím nad lidskými právy a nenarozenými dětmi. Od kdy má dítě v děloze právo na život? Jsou potraty legitimní? To ale nic nemění na tom, že kniha byla neuvěřitelně čtivá, měla jsem z čtení i mnohem lepší pocit než z opěvovaného Jo Nesba, a autorce chválím i psychologii postav. Krásně propracovala hlavní postavy. Asi nemám, co bych vytkla. Ráda si od autorky přečtu další knihy.

23.02.2014

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Ze začátku mě kniha poměrně nudila, nebavilo mě si ani jednotlivé postavy pamatovat. Za polovinou jsem se do děje dostala a kniha mě konečně chytla. Trochu mi ty postavy a propletení připomínalo Johna Irvinga. Dalo by se ve stručnosti říci, že "nic se neděje nahodile. Každá akce má svou reakci." Každopádně závěrečné kapitoly byly strhující, probrečela jsem několik kapesníků.

12.10.2013 4 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Nová autora Alexandra PotterPo Meg Cabot a Sophie Kinsela a podobných autorkách tohoto stylu zase něco podobného. Knížka se četla moc hezky, jako se většinou tenhle druh literatury čte. Lehké, oddychové, nenáročné. Jediné, co mi nešlo dohromady bylo, že charakter hlavní hrdinky v osobním životě mi neodpovídá typu člověka, který by vedl PR agenturu. Nějak mi to nejde dohromady. Ale to je asi můj problém.

13.08.2013

Úspěšná smolařka ve velkoměstě Úspěšná smolařka ve velkoměstě Meg Cabot

Myslela jsem si, že kniha bude lehčí odpočinková na léto. Bohužel autorka mě narozdíl od jinýho "odpočinkových" knih zklamala. V tomto případě rovná se odpočinková - stupidní. Hlavní hrdince bych navíc i několikrát nafackovala. Opravdu stupidní. Zklamalo mě to.

07.08.2013

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

rozhodně zajímavý jsou ty momenty, kdy Mady trhá knírek Adolfu Hitlerovi a válčí s Kateřinou Medicejskou :D....jinak se mi zdá, že se Palahniuk vysmívá dnešnímu světu

23.08.2012

Karel Kramář Karel Kramář Martina Lustigová

knihu jsem používala do školy k prezentaci o Karlu Kramářovi, a kniha je psaná fakt báječně a navíc přehledně.

09.03.2012

Mein Kampf - Příběh jedné knihy Mein Kampf - Příběh jedné knihy Antoine Vitkine

hezky se to čte, zajímavý (a čtivý) rozbor knihy.

01.02.2012

Politický systém Ruska Politický systém Ruska Jan Holzer

knihu mám právě rozečtenou, píšu bakalářskou práci týkající se Ruska, takže mi knížka hodně pomáhá...bohužel se docela špatně čte, skoro každou větu si musím přeformulovávat, abych tomu líp rozuměla.

08.01.2012

Pygmej Pygmej Chuck Palahniuk

bohužel pro mě, tahle knížka mi zrovna nesedla....ani jsem ji nedokázala dočíst do konce...pro mě nejlepší budou asi pořád Strašidla a Zalknutí..

08.01.2012 3 z 5

Vladimir Putin: Kam kráčíš, Rusko? Vladimir Putin: Kam kráčíš, Rusko? Boris Reitschuster

Jelikož píšu bakalářskou práci na téma, které se týká Ruska a jeho zvláštního politického systému, jeho prezidentů atd., tak z téhle knihy budu dodatečně hodně čerpat...dobře je tu popsána cenzura médií, to, jak se Putin dostal k moci, jeho práce v KGB, atd...hodně čtivá knížka.

10.12.2011

Lepidlo Lepidlo Irvine Welsh

tak já vám nevím, ale jsem si jistá, že nejspíš skončím s představováním si dějů knih, protože mně to akorát vždycky zklame. Tady jsem si představovala, že v každé ze 4 částí bude postupně zobrazeno, jak se 4 hlavní postavy mění, jaké jsou jejich životy, práce, atd., ale na můj vkus tam bylo hodně postav (hlavně poslední část), až jsem se v tom malinko ztrácela, a přišlo mi, že jsem neměla moc pojem o tom, jak se postavy vyvíjely. Myslela jsem, že to autor více rozpracuje. Ale to je nejspíš jenom můj pocit a moje výtka. Jinak si rozhodně něco dalšího od autora určitě přečtu. :)

06.08.2011