TamaraKrejčí TamaraKrejčí komentáře u knih

Slunečná 2 - Pokračování vašich oblíbených příběhů Slunečná 2 - Pokračování vašich oblíbených příběhů René Decastelo

Ano, jak píše Knihomolka, seriál jsem vzdala, knižní podoba mi lépe sedla. K seriálu se asi nevrátím, pořídím si třetí díl série. Prostě čtení je čtení, i když tohle provedení je spíš přepis scénáře, ale i to je prostě změna.

06.07.2021 4 z 5

Kde rostou divoké třešně Kde rostou divoké třešně Laura Madeleine

Krásné čtení pro letní dny úplně ideální. Vůně jižní Francie, okořeněno za mě trošku nekonečným vařením, ale i láskou, tajemstvím, exotikou…a hlavně zařazuji do letošní ČV

06.07.2021 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tak jsem si chtěla dát pohov od násilí, padouchů, vrahů, napětí, ale copak se to dá po tom závěru?? Já ten závěr nepochopila, já Rakera oplakaka… až tady v komentářích jsem si přečetla, že se snad jedná o otevřený konec….
A poradí mi někdo, který díl navazuje??

15.06.2021 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Já se teda s Davidem teprve seznamují. A tato kniha byla mé poprvé s audio poslechem. A to mě bavilo! Tušila jsem, že je kniha obsáhlá, vím, že mi hodně jmen a postav dělá problém si zapamatovat, orientovat se potom kdo co a s kým??? Ale při poslechnu si to sedlo, jsem spokojena.
A za téma, napětí, popisy krajiny, počasí, akční scény, a ten závěr?? Fajn, fajn. No autor se stal mým oblíbencem.

28.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mohlo se to stát, a klidně mnohokrát jinak, nebo onak. A četlo se mi to nakonec lehce, protože se jedná o vymyšlený příběh. Ze začátku jsem však měla husí kůži a strach, zažila jsem listopad 1989, prožili jsme si demonstrace, debaty, strach, co když to nedopadne??!! Mohlo se to stát, a jsem šťastná, že jsem si přečetla jen zajímavý román o tom co kdyby, kdyby...

04.05.2021

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Nějak se nemohu zbavit myšlenky, že tohle by se vyšetřovateli stát nemělo. Že mu leze někdo do soukromí, několik let?? A ten závěr?? Pochopila jsem, že jde asi o nový případ, ale prostě mi to nesedí, takové natahování, jako kdyby měl autor danou smlouvu na 505 stran a hotovo.
Ale ze zvědavosti si ještě od T.W. něco přečtu, ale půjčím v knihovně.

23.04.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tapanka; opravdu se vyjadřujete k této knize Šikmý kostel?? Protože, když už by se mi nelíbil styl, téma, tak bych ohodnotila tu práci co s tím autorka měla. Ono je to sakra kus našich dějin...a věřte, že můj komentář je můj a ne autorky!!!

05.04.2021 5 z 5

Třináct Větrů 1 - Pomsti se a miluj Třináct Větrů 1 - Pomsti se a miluj Juliette Benzoni

Knihu jsem četla dost dávno a divím se, že nemám všechny díly. Bylo to pěkné čtení.

04.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Přečteno a opět se zatajeným dechem jako první díl. Věděla jsem, že to bude hrůza, a zase hrůza a byla. Opravdu těžké čtení, ale úžasné dílo.
Všechny pocity, děje, všechno tak autenticky napsáno, že opět jsem cítila, viděla, strach se mi usídlil za krkem, na bedrech...uf, jak jsem šťastná, že jsem nemusela žít v té době!!!

03.04.2021 5 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Krásný, ale zároveň strašně smutný příběh s kapkou naděje a přežití.

16.03.2021 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Autorka je má oblíbená a proto jí mnohé odpouštím. Například, než jsem se začetla, tak skok a hop do jiné doby s novými lidmi. Tušila jsem, že se to vše proplete a spojí. A za mě to dopadlo fajn, bála jsem se ohraného klišé.

07.03.2021 4 z 5

Královský trojúhelník Královský trojúhelník André Castelot

Takový dějepis, plno letopočtu jmen, vůbec mě to nechytlo.

25.02.2021 2 z 5

Na faře Na faře Vlasta Javořická

Plesá mé srdéčko..víc k tomu není třeba dodat.

06.02.2021 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Dávám čtyři hvězdičky a to jen protože je to prvotina od mé oblíbené autorky.
Hodně jsem listovala, četla jsem jen přímou řec, a asi mi nic důležitého neuniklo. Snad ani to, že některé “zápletky” byly na hlavu postavené...nedopadly ani tak jak by člověk doufal ani nedávaly smysl....

02.02.2021 3 z 5

Dvě růže Dvě růže Vlasta Javořická

Dvě růže, které kvetly na jednom keři a přitom byly tak odlišné...nádherné čtení, nechápu proč mi byla paní spisovatelka Javořická tak dlouho utajená.. určitě si ještě přečtu další její díla.

21.01.2021 5 z 5

Slunečná Slunečná René Decastelo

Mám ráda seriál Slunečná a pod stromečkem jsem objevila i knížku. Musím přiznat, že si rodinka naběhla, chci všechny díly..
ale je v tom ale..K seriálu, tomu říkám český Dalas. Už jsem ho chtěla vzdát když ho začali nastavovat novými a novými díly. Love story Janek & Týna mi leze na nervy, ale ostatní; profesor, Roza, Julie, Sylva, Vilém, celá familie Lídy...vesničané, jak místní drbny a ochmelky tituluje RD v knížce, prostě miluju!!
A mám i bodík do ČV, jen nevím pod který bod jí zařadím??? Srdíčko, vesnice, hlavní hrdinka i pracuje se zvířaty..

16.01.2021 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Přečteno, v době karantény jsem sáhla i po takovém románku. A nelituji, i když to bylo lehce předvídatelné...zápletka OK!!!! Jako, no teda??? Ale žádné překvápko se už nekonalo. A hvězdičku navíc dávám i děsné skoro tchýni, Ta to opepřila.

08.12.2020 4 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Ani jsem tuto knížku nestihla zařadit do právě čtených... krásné čtení, zajímavý příběh, opravdu mě to tak chytlo, že jsem se začetla a dočetla. Strašně jsem se bála o hlavní hrdinku....a zároveň jsem spokojená, že to mělo závěr takový akorát.

22.11.2020 5 z 5

Slib svatojánské noci Slib svatojánské noci Jana Klimečková

Nádhera, má čtenářská dušička plesá.
V myšlenkách s Johankou, Mařenkou, Jurou a s celou Modrou hvězdou budu dlouho prožívat jejich příběh, i když nebyl vždy jen růžový. A slibuji, že mé první kroky z Wien-Banhof povedou do Prátru a dál po stopách těchto přátel....Přiznávám, Vídeň znám lépe jak Prahu, proto mě tento příběh takto zasáhl, byla jsem tam!!!!
A, ať si ptáček jarabáček štěbetá co chce, mi se to líbilo.

12.11.2020 5 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Zajímavé čtení, takové nepřekombinované. A usmála jsem se hned nad první větou, že kniha vznikla dle skutečných události, na které si pamatuji.
Určitě si od Königa ještě něco přečtu.

13.10.2020 4 z 5